Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

To je rađeno još pre Staljina,takva obrada je samo kod nas HOT,kad nam došlo iz dupeta u glavu
 
pozdrav svima!cinim uslugu drugaru,ima li neko uputstvo za sejalicu nordsten lift-o-matic 2,5m?on je skoro kupio tu sejalicu,dobio je sa njom uputstvo na nemackom,ali nemamo prevodioca...
 
Pozdrav kolege,dali ima neko iskustva sa sejalicom Lida(uvoznik AGropanonka) kako se pokazala??
 
Morao sam da slikam ovu mašinu. Orignalno, nema šta. Možda je neko već video ali je meni jako interesantno rešenje. Nedostaje par ulagača ali nije ni bitno.
2iiu0l.jpg
 
Jako dobra sejalica sa Anderson ulagačima i setvom strnih žita u trake sa mogućnošlu unosa i mineralnih djubriva zajedno sa setvom.setveni aparat je nazubljeni valjak u to vreme Accord a kasnije modifikovan i unapredjen od strane firme Horsch.Precizan setveni aparat i precizna setva koja može biti direktna, a može i u obradjeno zemljište.
 
Jesam, ali je to hod po trnju. Prvo oni sa štanda moraju pozvati šefa, onda se on raspituje o detaljima. Da li u našoj zemlji postoji ovlašćeni zastupnik, kakav je poreski sistem itd...
Poenta je da bi za svaku mašinu trebalo potrošiti bar pola sata. Vrlo brzo sam batalio taj spot i prepustio se snovima...
I njih sam pitao ali pojma nemaju o cenama:
16264j6.jpg
 
Uvek ja na sajmovima tako . Na sajmu pitas posto je na licu mesta i pitas iz koje zemlje dolazi roba. Sasvim je dovoljno.
 
I šta mi znači cena skalamerije od dve tone u Veroni a mene vozio autobus 1000 kilometara?
Na primer ovako nešto:
9awmc2.jpg

I ovi nisu bili raspoloženi da kažu cenu. Zaboravio sam reći da su svi sajamski eksponati unapred prodati.
 
Sto bi rekli ovi nasi srpski spikulanti( amateri) : ova RD nista ne valja , nema prednju dasku :haha:
 
Maxa mimis
Imamo mi Lida zitnu sejalicu od 4m,Naspram ostalih sejalica u svojoj grupi bila je jeftinija.Setveni aparat je licenca akorda.Radimo snjom vec 5 godina,za sad sam promenio na njoj samo lezajeve u turbini.Moc ulaganje semena nije velik ali ako se pripazi na spremanje nema problema.Moze da se seje i u vlaznijim zemljistima bez vecih problema zbog polozaja diskova.
 
Nazad
Vrh