Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ima jednostavnije rešenje. Stavi se srednja motičica od IMT špartača i rešen problem.
 
Jos je jednostavnije da se ne stavi nista, ili se na sjetvene aparate koji idu iza tocka stavi vece naprezanje federa da idu dublej u zemlju i gotovo. naravno, pricam o pravim sijacicama s jednim ili dva diska...

Jasam na otpadu pronasao 2federaod IMT sijacice bacena i dao sam ih kolegi koji ih nije dan dans stavio na svoju sijacicu. ja to nekoristim, jer u mojoj zemlji nema potrebe, praskasta je i poslije jednog traga spremacem sesije kako zamislis.

Ovo sto branko kaze, lastin rep i slicne stvari sa spartaca koristeneke firme na svojim sijacicama i rade jako dobar posao.
 
Колико могу да видим, ово би требали да буду поништавачи (или ''брисачи'') трагова трактора. Тамо где сам ја то видео, они су били еластичне S опруге. сасвим је могуће да се између њих заглави велика грудва (или кукурузовина) ако није била добра припрема, али они су померљиви по греди или треба наћи начин да се ''смакну''. У сваком случају, треба водити рачуна да ураде посао због кога постоје. Ова, Мајевицина сејалица, ми јако личи на Амазоне сејалицу, што ме не чуди (копирали су и њихов расипач за минерално ђубриво).
@bobo: опруге на улагачима не служе да би они дубље улазили у земљиште, него да би при сетви на тврђим земљиштима, постигли задату дубину. Ове опруге треба да имају сејалице и са раоничастим и са дискосним улагачима.
 
Milankos Upravu si za "S" opruge,one treba ra naprave donekle sitno zemljiste iza tocka da bi ulagaci uneli seme na pribliznu istu dubinu kao tamo gde ne gazi traktor.Samo treba da se razmaknu na pravac ivica tockova ta bi meku zemlju vratili u ulegnuce od tocka.A kako je zadnji tocak sirok onda ce biti siroko i postavljeni pa nece nista gusiti.Moze da se skine jedan pa samo onaj koji ostane i on radi posao.
 
Milankos, ja pricam o IMT sijacici gdje se dubina sjetve regulira upravo prednabijanjem tih opruga preko navojnog vretena. Vjerujem da i sve ostale sijacice imaju takav sistem rada. I ako postoji problem u sjetvi iza traktorskih tockova, postoje na sipkama ko kojih su opruge namotene tri zuba na koje se stoper opruge moze nakaciti. Preko vretena se opruge otpuste, stoper se premakne za zub nize i opet se utegnu preko navojnog vretena na zeljenu dubinu. sjetveni aparati koji idu iza traktorskih tockova sad mogu ici malo dublje jer oni idu u tvrdju zemlju.

Na taj sistem sam ja mislio. kad se dodje na laksu zemlju, 2 minute posla da vratis stopere na jednaka mijesta kao i ostale i gotovo. bar je na IMT sijacicama to dobro rijeseno, a za ostale ne znam.

Znam samo da mi brisaci tragova ne trebaju, jer imam laku zemlju u koju sijem bez problema.
 
Po meni IMT ima najbolje podesavanje dubine. Ima ovu kuku i na nju odvrces i zavrces koliko zelis.

Samo tu ima i manu , ako odvrnes do kraja onda lule oce da poispadaju. I to ne ispadnu odma , nego prilikom rada. Ispadnu (mislim izadju jedna iz druge)

---------- Poruka napisana u 22:44 ---------- Prethodna poruka je at 22:42 ----------

Inace 539 nju punu moze da nosi na bilo koje brdo . Naravno samo ako se vozi pravo. Mislim na 23reda.
 
Dragane, ne znam ja koliko si ti najvece brdo vidio, ali ja sam godinama posudjivao imt 23 reda i vukao ju s 539 (ako ima ikakve veze traktor bez kabine) i nema sanse da ju nosi uz brdo, a bome ne moze ni punu spustenu vuci. 23 reda s diskovima mu je puno, a ove godine je i s mojom 15 redi na mjestima proklizavao dosta.

A ovo o ispadanju cjevi takodjer ne znam odakle ti. Ako je sijacica uredna, to se ne smije dogadjati.
 
Kolega, znam sta pricam... Ocito niste jos vidjeli pravog brda... necu govoriti nista u vase ime, jer nisam upucen, ali znam da kod mene nema sanse uz brdo s 539 vuci punu sijacicu 23 diska. Moja od 15 redi ga na mjestima propinje, pa stari vozi a ja konjusina 140kg sjedim na haubi da se traktor ne propinje...

Po ravnici znam da ide, godinama sam posudjivao takvu sijacicu, ali znam zasto sam kupio 15 redi a ne 23...
 
5% nije brdo...

Nisam smrsavio, kupio uzu sijacicu ;) Ide snjom kako treba, samo se na mijestima mora pripaziti
 
Moze da je nosi iako se digne na 2 tocka onda se sejalica spusti na njene tockove i nema problema. Ali mozda nece moci na brdo sa punu da seje.
 
Ti brisači jesu problem ko što kaže Dragan , mnogo su blizu jedan drugog , ali ako ostavimo samo po jedan na pravom mjestu dobro rade .
 
@bobo: Слажем се за ИМТ сејалицу, али ја сам писао за Мајевицину (са слике).
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh