Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Koliko je teska IMT sejalica sa 23 diska? Da li moze da se prevozi u auto prikolicu?
 
Ja sam sejao sa 3m Amazonkom i svaki 4 trag zatvara stalne tragove.Tako se uklapam u prskanje sa 12m krila na prskalici.
jsokdt.jpg
 
Hteo sam malo da se nasalim. Nadam se da svako od nas moze sam da oseti kad koja brzina odgovara. Za one koji nemaju islustva , ili koji ne mogu da osete , za nji vazi prva brza za setvu.


Ja sam sejao i drugom brzom , samo onda kad sam morao.
 
Najbolja brzina setve je oko 8 km/h.A moze i druga brza ali gas taman toliko da se postigne ova brzina.Kakva da je idealna priprema nebi trebalo preterivati sa brzinom.
 
North Army brzina se oseca tako sto: kad pocinju da poispadaju delovi sa prikljucne masine , ti malo smanjis gas. Mislim vozis malo sporije. Kako da ti ja objasnim to preko poruka. To dolazi samo po sebi prilikom rada , rada , rada i rada. Kako ti osecas kada treba da dajes ispit?
 
Ispiti i sejalica o Bozeeee....
219e351.jpg

Znaci ova je medju najboljim na trzistu jer kako vidim nju bi samo tenk mogao da pokida,a ona sa plasticnim "rezervoarom" za seme ne moze da poseje brzo kao ova ... ??
 
a jel setva vikonom ispravna? ? ?
Dali ovde se samo podsmevamo i sprdamo ili dajemo prvenstveno savete jedni drugima neznam ali ja sam odgovorio da nebih gomilao postove u vezi setve pšenice sejalicom a ne drugim načinom setve. Po meni su neumesne šale koji pišete malo kasnije od ovoga, i ja volim šalu ali bi se trebalo otvoriti posebna rubrika sa "ZAJEBANCIJAMA" pa tamo ko hoće nek pričaa šta mu je volja a onaj ko hoće nek ih čita.
 
Ne može da bude nošena,preteška je.Znam ja gde ima dve ali ne bih ni najgorem ne prijatelju preporučio.
 
Kolega nemojte tako,kritikujete svi redom post od dragan82,a kad neko piše kako pšenicu seje "vikonom" i "ciklonom" na takve niko nereaguje,jadna nam majka,XXI.vek i mi nereagujemo na takve stvari,očekujemo profit od takve setve,oprostićete mi,ali setva podešenom i ispravnom žitnom sejalicom čak i 16 km/h ako je sitno i ravno manje je loše nego štapom i kanapom,toliko od mene

Samo bi još dodao,da takvima koji primenjuju tehnologiju iz vremena Marije Terezije ne da bih ukinuo subvencije nego bi im i zemlju konfiskovao,to je k'o ciga kad se moli Bogu da dobije sedmicu na lotu a nikad da ga uplati,a takvih NA ŽALOST ima dosta
 
Poslednja izmena:
Ja sejem sa 539 i OLT 23 reda vucena,drugom na oko 1000 do 1100 obrtaja i cini mi se da je to idealma brzina.
@dragannb.Znam i ja gde ima takva sejalica ali je malko rashodovana.
 
Nazad
Vrh