Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Mani se uporedjivanja,
GDE JE KATALOG sto si obecao?
 
Što se mene tiče vredi.To je stariji model sejalice ovog proizvodjača i izuzetno je precizna.Setveni aparat nije nazubljeni valjak nego bradavičasti valjak koji normu setve ostvarauje sa brojem obrtaja bradavičastog valjka.Taj menjač je njihov patent ali starija varijanta.Ulagači su raoničasti i sa zadovoljavajućom preciznošću ulažu seme na zadatu dubinu.
Prilikom današnjeg terena negde u zapadnoj Bačkoj snimljena je ova sejačica


Uploaded with ImageShack.us
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/833/slika006a.jpg/]
slika006a.jpg
[/URL]
Sejalica je Nodet Gougie - 19 lula, 3 m radnog zahvata.
 
Trazio danas moj stic u Rumi neke delove za IMT sejalicu pa nema nigde.Da li ima u Novom Sadu i blizoj okolini neka prodavnica?
 
Hvala. Koliko znam nije Becmen velik nacicemo nekako mada je to krajnje resenje posto mi nije bas blizu.
 
Evo i moje NODETke, 2,5m al joj nema premca
sqrtiq.jpg

za ovu godinu je dobila nov automat za prebacivanje markira
izymfs.jpg
 
@Raca
lepa sejalica , druze neka ti je sretno i da te dugo sluzi!
Imam jednu molbu za tebe, imas li ti od nje semu ili tabelu za setvu zitarica, jer i ja imam takvu od 2,5m, ali se sema nevidi, zato te molim ako imas, i zelis da mi das posalji je na PP?!
Unapred ti hvala!:ppozdrav:
 
@Raca
lepa sejalica , druze neka ti je sretno i da te dugo sluzi!
Imam jednu molbu za tebe, imas li ti od nje semu ili tabelu za setvu zitarica, jer i ja imam takvu od 2,5m, ali se sema nevidi, zato te molim ako imas, i zelis da mi das posalji je na PP?!
Unapred ti hvala!:ppozdrav:
Cek' malo!
Pa nama je obecao dragan82?
Sto hoces sad sa strane da dodjes,kad je covek vec obecao?
 
Sad sam tek pročitao vašu muku sa količinom semena na nodetki. Ovako sa obe strane imate po jedan poklopac na kom su zupčanici za prenos sa pogonskih točkova na setveni aparat, tu nema nikakvog kumsta šaraf sa oznakom GV (mislim da je zelene boje i on je duži) treba da udje u položaj na GV; ta brzina je za pšenicu ječam soju... a kad je zeleni na položaju PV to je sporija brzina i koristi se za sitna semena lucerku, uljanu repicu ... E sad pošto ste odredili pravilnu brzinu okretanja osovine za izbacivanje semena jednostavno je istarirate i izlazi u gram, znate zahvat sejalice izmerrite obim točka i dodjete do površine, a pre toga naspete pšenicu u sanduk približno JUS hektolitra sklonite lule u prednji položaj stavite tacnu za ispuštanje semena podignete sejalicu i okrećete točak... Konkretno ja sam za moju od 2,5m i 19 lula oktetao 11.8 obima točka i tako došao do 5,7 ari a gramažu za izmereni parametar množio sa 10, i na njivi je razlika bila izmedju 3-4kg od izmerenog. JEDNOSTAVNO
 
Cek' malo!
Pa nama je obecao dragan82?
Sto hoces sad sa strane da dodjes,kad je covek vec obecao?

..eeee, brate moj, ako na DRAGANA82 cekamo, sejacemo ti i ja LINGURA MESECA!!!!
meni je poslo u pp, posalji mi email adresu da ti posaljem semu, ja se OBRADOVA, a on ko da je u vulkan proao!!!!!!!!!
.... sta jos reci :sta:

@raca

hvala ti na trudu i objasnjenju, videcu kako ce to sve funkcionisati! ziv bio :ppozdrav:
 
Pa sad ako i to napišem ispašće da sam plaćen za reklamu,taman posla,ja samo mogu da prenesem vama koliko sam sretan što sam se odlučio za tako nešto,i koliko sam zadovoljan sa njom,i da vas na osnovu svog dosadašnjeg iskustva usmerim ka nečem provereno boljem,profitabilnijem,jer svi mi radimo zemlju prvenstveno iz materijalnog interesa,pa kod nekih pored toga postoji i neka ljubav,itd,a sve ovo radim samo da vam dočaram kako sve to izgleda,a ko je god zainteresovan za nešto više,meni su vrata otvorena uvek,za razmenu iskustva,znam da je ova mašina dosta primitivna,ali mislim da će zaraditi za bolju,a dotle je za mene savršena
 
Gospodine @mindjušar,
pa ova setva neće biti dobra jer ste sejali sa traktorom BEZ PREDNJE vuče.To neće ništa valjati.cccccccccc
 
Nazad
Vrh