Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Da,covek je gledao polovnu hasiu a vi mu nudite-predlazete amazonku i lemkenovu koje kostaju 15000e pa i vise.... @Srdjan pogledaj ti malo sta horsch pravi i koliko ima diskova. Ako sejes zito u dobro pripremljenom zemljistu onda nema problema ni za jednu sejalicu. Bila ona sa lulama,jednim diskom ili dva diska. Ali ako ti je priprema losija tj radis varijantu tanjiranje sejanje,nista osim dva diska! Cak i sa dva diska nije svejedno kakvo je nosenje baterije.
 
Poslednja izmena:
Sve više novijih sejalica koristi jedan disk tj. deo svere (kao kod tanjirače) . Mislim da tanjir sam po sebi bolje ulazi u zemlju nego ravan disk . Jedan radni organ i otvara i zatvara brazdu . Diskovi su prilično masivni i neretko kroz nosač diska ujedno prolazi i seme tako da nema problema sa crevima .
 
Novije sejalice da-mozda,ali starije sa jednim diskom... Npr poljostroj Odzaci ajd ubedite me da ta dobro seje! U nasem selu ima tri nove Amazone sejalice. Jedan od vlasnika je Mladen 88 clan ovog foruma. Sve tri su sa jednim diskom ali ne znam koji model. Ovih dana cu ih kontaktirati pa cu vam preneti utiske od one druge dvojice. Jedan je pre nove sejao sa sigmom 21cev a drugi sa imt-ovom 23cevi. A za Mladena ne znam sta je on imao ali njega mozete sami kontaktirati.
 
Kupio sam IMt polovnu sejalicu sa 23 reda. Imao do sada staru konjsku i za njom vukao branu. Ima li potrebe da za IMT zakačim branu, i da li neko zna gde mogu moju staru branu doraditi tj. prosiriti, jer mi se nova ne kupuje, a imam onu sa zubima, koja extra radi.
 
Nije tačno da će ostati.Na mojoj koja ima lule sa ulagačima postoji mogućnost štelovanja dugine setve tako da nema šta da ostane od gore kada je njiva lepo spremljena za setvu.

Kada je lepo pripremljena njiva i kada je dobra zemlja,svaka sejalica lepo poseje,tj,brana nije neophodna,ali u losijoj zemlji masina sa diskovima ce puno lepse posejati nego sa raonicastim ulagacem,nek kaze ko sta hoce,al je tako
 
kupio sam tu agriu sa dva diska sad treba da mi stigne a pita me ima od 25 reda i 24 koja je bolja ?
 
Nista mi nije palo u skorije vreme . Jedino sto mogu da ti kazem za sada Da sejes brzom brzinom. A to je : sa strane imas 2 strafa duzi straf stavi u rupu gde pise GV ( grond vites) to znaci velika brzina , a drugi straf (cep ) vrati na njegovo mesto . To ti vazi za zitarice , a za sitno semenje je :spora brzina , stavi dugacki straf u rupu gde pise PV ( petite vites) to znaci mala brzina.
 
Evo jedna nova OLT

qq3ina.jpg

jqjalf.jpg
 
2004 i 2005 sam sejao sa takvom Etom od 6 m koju sam pozajmljivao od prijatelja. Rus 82 je vuce jako lepo i dobra je sejalica i ima veliki ucinak jedina mana je sto ne moze da useje gde prodju tockovi od sejalice, a i radnici najebu koji trebaju da je pune :osmeh:
 
Interesuju me vaša mišljenja o sejalici koja ispred sebe ima frezu a iza jež.Znači nije ispred sejalice RD nego velika freza kao recimo na kulrivatorima.
Mene interesuje koliko bi ks bilo bar otprilike potrebno za RAU od 3m radnog zahvata i šta bi trebalo da se odradi pre njenog prolaza.
 
Nazad
Vrh