Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Diklofen odavno trazim nekog koji bi od mene kupio 1 roto tiler. Roto tiler je predvidjen za malo tezi tip zemljista , ali do sada nisam ni jedan uvezo i ne mogu ja tacno da procenim sta i kako. Iz price sa svajcarcima saznao sam da RD se koristi za 1 tip zemlje , a RT za drugi tip zemlje . Pre prolaza ovom masinom treba samo da se ore i nista vise.
 
Na te RAU slab je karter. Ne moj me drzati za rec ali sam video vec par komada na koje su zupcanici pukli. Falk je kao malo jaca marka medji RT.
 
A gde je i šta je karter na njoj?
Pravo da ti kažem ako bude povoljna cena i uzmeme je moj plan je bio da rastavim frezu-sejalicu-valjak.Ili da skinem frezu pa tako teram sejalicu sa valjkom.Uostalom sve zavisi koliko se cena bude kretala.
 
Zasto bi sve to radio , kad imas jednu divnu masinu koja sve radi iz jedanput. Kupi i opravi , teraj je ovako kako stoji na slici. Karter je ona kutija gde se kardan ukljucuje.
 
Majstori koji tamo rade su mi rekli da bih trebao izmeniti semeringe i obavezno sve ležajeve na njoj .Ta sejalica ne radi već 10 godina .
 
Za nodeta imam sve od najsitnijeg strafa , pa do guma.

Za koju ti trebaju diskovi?
 
Diklofen,jesi li pazario tu sejalicu i da li je prodata majevicina sejalica na licitaciji?
 
Ja sam odustao od nje pošto je sama sejalica u lošem stanju.Trebalo bi remontovat reduktor,zameniti sva creva-ležajeve-semeringe,neke kardane...........Nema setvenu ploču....
 
dscn1284z.jpg

dscn1285k.jpg

dscn1286r.jpg
 
Kazi mi tacno koliko kosta ova sejalica. Vidim da su je ovde u jednu garazu izlozili , bas me interesuje cena , da bi vrsio uporedjivanje.
 
Nazad
Vrh