Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ako ne radis puno zemlje uzmi imt,ali ako radis iole malo vise zemlje tj ako mozes finansijski da izguras uzmi agriu. Majevicina za zito nije toliko dobra koliko kosta,ali zato majevica ima bolju sejalicu za kukuruze tj okopavine. To je moje misljenje koje ne mora biti tacno.
 
Da se nadovežem na Imt imam Imt 634,23 uzeo od tetka sijala je po 100-150kj nekad kad ju je on uzeo, samo moja je sa diskovima lane sam sve ležajeve promjenio malo je problem kada ležaj na disku ode treba one nitnove rastavljat i drmat, a za sijanje sve najbolje od mene sije u gram, tetak sada ima amazone 3m, kaže nema tu neke razlike samo što amazone je šira 30cm veći je spremnik, a da će amazone nesta bolje posijat kaze tu nema razlike ...
 
Videcemo jos,ovu jesen ce mo posejati sa starom sejalicom,pa ako se posle dogovorimo oko cene,mozda je i pazarim,svidja mi se sto ima nagazne tockove,i sto puno zrna stane u kos,e sad treba dosta i uloziti u nju...a 1500 eura mi je puno za sejalicu u takvom stanju...
 
dali neko zna ili ima interesuje me sejalica za zito sa polu diskom ili sa diskovima da je nodet il amazon,hasia :ppozdrav:
 
jel ima neko Gaspardovu zitnu sejalicu od 4-5m?kako se pokazala?? :D
 
Ako ne znas sta je bolje kupi ono sto je skuplje. Tako nekako glasi izreka. Ma bolja je sa dva diska uvek bila i bice! Mozda u nekim idealnim uslovima nema razlike ali cim je losija priprema..... DVA DISKA!
 
имао сам прилике да радим са сејалицом са два диска и са једним диском. у нормалним условима, обе су квалитетно радиле. али, у влажном земљишту, много квалитетније је радила сејалица са једним диском. на сејалици са два диска, између дискова се често заглављивао грумен земље, па је семе остајало на површини.
са једним диском: amazone d8 super; са два диска: lemken saphir 7/300.
 
Posejaces je normalno,kao i ova sa diskovima,ostace malo vise semena gore,ali valjak i brana to resi..
 
Nije tačno da će ostati.Na mojoj koja ima lule sa ulagačima postoji mogućnost štelovanja dugine setve tako da nema šta da ostane od gore kada je njiva lepo spremljena za setvu.
 
После добре припреме земљишта и у оптималним условима, сејалица са раоничастим улагачима ће одлично посејати.
 
Najnovija Amazonka ima jedan disk i ulagac,pa ona vazi za najbolju i valjda bi oni radili sa dva diska.Pusti te srpke firme koje kao nesto prave kako valja.Oni samo da uzmu nama mucenicima pare.
 
Nazad
Vrh