Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Pročitao si u ovoj temi 3-4 poslednje strane, imaš i slike i cene nekih sejalica? Nisu sa diskovima, ali su daleko jeftinije.
 
Za 1000 evra se prodaju Imt sejalice kad su u dobrom stanju. Možda ipak ova treba da bude malo skuplja?
 
Za 1000 evra se prodaju Imt sejalice kad su u dobrom stanju. Možda ipak ova treba da bude malo skuplja?
Pa vidi u kakvom je stanju poraspadana,gume je prao punomatom sve se crte vide mogu misliti u kakvom je stanju a prodavac je zesci kad je nije mogao sastaviti a ni oprati kako treba pa jos zacenio
 
U pravu si, ne mora biti skuplja, ali u 99% slučajeva jeste svaka strana skuplja od domaće.
Izgleda da je to zbog zakona ponude i potražnje? Dok ima kupaca biće i jakih cena.
 
Svabo daj vise informacija o ovoj sejalici. Koje je sirine , da li ima tabelu za stelovanje , da li ima kurblu za okretanje sistema prilikom merenja semena/hektar, da li ima zatvaranje redova iza tockova , automatsko prebacivanje markira , da li su sve lule ispravne , diskovi ponaoso da li su dobri , koliko brzina na menjacu ima (kakav joj menjac), Kakvi su joj valjci sto izbacuju seme , da li se svi okrecu ili ne. Sve ovo mora da funkcionise tip-top , pa tek onda da je prodavac ceni 1800e.

A sto se tice IMT sejalice . Moj brat je nasu od 23 reda u ekstra stanje prodao za 850e.
 
A kakva moze biti ta Hassia od ~30god i xxxx hektara za njom posejanih sa jednim diskom,gumama za zamenu, polurastavljena.... moje misljenje je takodje ne preko 1000e.
 
Mene plasi samo : odakle ces nabaviti rezervne delove , ako ti ikada nesto zatreba?
 
Ne kompletna je.Nema jedan marker,nema hidraulični sistem prebacivanja markera i što je najvažnije nema lafetu na kojoj se transportuje a ovako da se vuče nije preporučljivo.Pitanje je još šta li je unutra i da li može uopšte i raditi bez ulaganja.
 
Kaze mi vlasnik,da ima drugi marker,i kaze da ima par puknutih creva,meni bi trebala veca sejalica,ova mi odgovara,ali mi se ne svidja sto je vucna,tj taj sistem vuce....e sada treba tu para uloziti da bi se ona dovela u red...
 
Nazad
Vrh