Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

pozdrav drugari.zna li neko gde mogu naci onu traku za podesavanje kolicine semena sto ide na vrhu setvenog aparata za olt gama 14?
 
Da u Osijeku ali ima i kod nas dosta firmi koje se bave proizvodnjom delova za istoimene sejalice tako da ne morate ići čak tamo.
 
u ponedeljak sam se vratio u CH i josuvek nisam nigde mrdnuo iz stana. Ali nisam vas zaboravio. U najskorije vreme (do setve) ispunicu moje obecanje. Voli vas vas dragan82
 
potrebna pomoc!kako na oltovoj gami skinuti disk?odsrafio sam onaj sraf sa strane sto je na sredini diska,medjutim disk nikako da izadje...
 
evo danas sam slikao ovod JD u setvi.

Njiva je prvo izorana sa Kvernelandom 4 glave , inace se radi olaksoj planinskoj zemlji punoj kamena. Plug je non-stop skakutao za traktorom , jer u zemlji je naleteo na kamenje. Sutradan je njiva obradjena : 1 prolaz valjak ispred traktora , a pozadi RD KUN, a treceg dana je odradjena ova setva. Inace se radi o vecoj parceli , ne mogu od oka da procenim koliko je hektara u pitanju.


2rf4yad.jpg
2cekn5y.jpg


Slike su losije zato sto sam slikao iz velike daljine, slikao sam sa terase fabrike gde radim.
 
Nazad
Vrh