Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Moze li neko da mi objasni kako se steluje za setvu psenice i jecma

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Skini aplikaciju AGmath sa google play-a, videćeš tamo dosta korisnih stvari između ostalog i podešavanje sijačice tj sejalice. Ubaci parametre i izračunaće ti i u (kilo) gram.
 
Zna li neko na koliko da ostavim otovorena ona vratanca na podesavanju za npr 130. kg po lancu psenica da posejem? Sejalica je okrugla imt.
 
Vracena u zivot...
f991b74d68352dd20ca1f360154af185.jpg
dec1376f6ace5dda212273e312848581.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 


Malo sam testirao turkinju. Direktna setva (par metara) u kukuruzište. Naravno potirači tragova su se počeli gušiti ali kada bi ih podigao, mislim da bi mogla da seje. U svakom slučaju i da ne može sejati zbog zagušenja, sad sam saznao koliko je kadra. Pa ako još nekog zanima ili ga zanimalo, slikus korpus delikates.
 


Malo sam testirao turkinju. Direktna setva (par metara) u kukuruzište. Naravno potirači tragova su se počeli gušiti ali kada bi ih podigao, mislim da bi mogla da seje. U svakom slučaju i da ne može sejati zbog zagušenja, sad sam saznao koliko je kadra. Pa ako još nekog zanima ili ga zanimalo, slikus korpus delikates.на који број си спустио точкове?
 
Da, s tim da tanjirača obavezno mora imati i valjak ili mora vući kembridže ili se mora naknadno uraditi traktorom i kembridžom pre setve.
 
Ne mora imati valjak, naravno iz mog iskustva.Pređem jednom tanjiračom i sejem ali mora biti suvo jer dupli disk 'oće da guši kad ga spucaš na 5cm.Masa ostane od gore i ne da bude ružno nego sramota ali se sva ta masa do proleća dezintegriše a pšenica bude štogod.
 
Код мене на точковима се штелује дубина сваки број један центиметар, мада није прецизно, код мене стоји на броју 4, да у праву си подигао точкове
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh