Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Imam sijacu isaria 3m i imam na njoj sitne zube za izbacivanje sitnog sjemena ali neznam kako to koristiti sta treba uraditi da prebacim na sitne zube
[/QUO
Okrenes tocak da vidis vijke plasticne koji su uvrnuti u svaki onaj zupcanik koji izbacuje krupno sjeme.Onda odvrnes taj vijak da se moze okrenuti taj zupcanik pa sa malim imbusom ja ga koristim jer je savijen,gurnes stift koji je od mesinga na lijevo i onda ce ti se okretati samo mali zupci.Tako na svakom redu napravis .
 
I ja nastelovao malopre, sutra krecemo. Ove godine bataljujemo i kante.

af07974d10bf062ac4238172f32af70f.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Mene zeznuli.Poslali seme u jumbo vrećama od 1.000 a u sejalicu staje 750 kg.Mozda da busim vreću sa strane pa tako da određujem količinu tj.da je ne otvaram dole.
 
Dozer provereno ne može u semensku robu.Izvuče se napolje, curi na sve strane i ne može da se zaustavi sipanje.Možda bi pilo vodu da se ubode direktno na ispust iz vreće i dobro veže nečim da ga drži.
 
Ja koristim ubodni za NB bez ventila, a za BB sa ventilom koristim drugi tip koji pričvršćujem sa malim španerom.
Dozer provereno ne može u semensku robu.Izvuče se napolje, curi na sve strane i ne može da se zaustavi sipanje.Možda bi pilo vodu da se ubode direktno na ispust iz vreće i dobro veže nečim da ga drži.
Imam viška, mogu ti pozajmiti ili prodati.
 
Jel bi mi premerio visinu grede od zemlje ?
Hteo bih takve na Amazonsku D9 da postavim,pa me interesuje visina i debljina grede na koju se kace ponistaci tragova.
Naravno.
--------------------
Visina grede je na nekih 65cm ali može da se postavi i na niže grede, a dimenzije su 140x80 ali i to se lako prepravi....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh