Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ne znam da li je takvu gaspardo Ninu (a mislim da jeste) imao jedan kolega iz sela upola sa našim članom @philipsu93 ali znam da nije bio zadovoljan sa njom. Sa sejalicom za kukuruz je zadovoljan a sa ovom uskorednom jok.
Sad ima neku staru čini mi se austrijsku sejalicu (tipa Hassia i tako te) koju je preradio na diskove (od Agrie) i prezadovoljan je. A i član philipsu je prodao dalje pa je uzeo neku vučnu... valjda Uniu. Javiće se ako vidi post.
-----------------------
Ah, da. Nije Hassia nego je Reform semo. Evo ga
 
Poslednja izmena:
Kod komsija Gaspardo jeftiniji nego kod nas turske.
A nagazni točak dpdatna oprema.
25x95 eu,marker dodatna...
Kad svedeš doplatu turskax2.
Sad će 4 sezona Sakalak kako imam,turci su se potrudili da iskopiraju ali ima mana najviše oko završne obrade ljušti se sa svih strana.Kvalitet materijala loš,plastika i opruga isto loš,šrafova isto to sam većinu zamenio za progromske ili 10,9.Useva svuda bez problema,precizna.
 
Па вероватно из џака са тавана када се сеје због осја и сламе неће сејати јер се загуши. Селектирано семе нема шансе да направи проблем, другар је има не би је каже продао никада. Сеје детелину у грам прецизно, пшеницу, јечам све те житарице сеје али ништа са тавана не селектирано и нема проблема.
 
Slažem se da je 15000 previše, ja sam je platio 10000. Da li su nešto menjali ili ne, ne znam ali pre setve pređem sa kembridž valjkom pa onda sejem i nikakvih problema nemam sa nosačima.
Jedini problem koji imam su nosači markira. To je lošije napravljeno a ni ja nisam dobro pojačao.
Pozdrav, i ja imam četiri godine gun gor od 3 metra i zadovoljan sam njom , dobro useva, ima jak pritisak na zemlju i jedino ječam mora original da seje inače ako ima iglica u semenu hoće da zagušuje baš dosta. Koštala me 6700 eura umanjeno još za povraćaj 50% (skoro džabe) a za te novce odlično.Sad ove cene nisu normalne i ona toliko ne vredi sigurno, ali za 4000 seje što bi se reklo za sve novce odlično.
 
Četiri godine!? I još se nije raspala? Aaaa dobro je.... Već sam se uplašio i počeo razmišljati da je stavim u oglase kad, eto, kažu da ne traju dugo. A i bacio sam oko na ove straNJske od dve tri godine što se prodaju-poklanjaju ( mada ako su dobre zašto ih prodaju?) i traju 3x duže. 😉
Šala mala, naravno, shvatićeš. 👍
 
Kod komsija Gaspardo jeftiniji nego kod nas turske.
Je da, ali prazna bez ičega, kad se doplati sve potrebno što bi danas trebale sijačice uglavnom imati dobije se fina svota....
 
Kakva su iskustva Santa Maria V.S. Pinta po samom ulaganju? Santa je verzija 2 diska,Pinta 1.
Da je sklopiva, pneumatska to vidim i sam. Najvise me interesuje oko same setve, ni jedna nema valjak tako da bi iza obe trebalo valjati.
 
pa da ,bitno je da pokriva tragove .meni nije problem da na mojih 50 ari psenice napravim dva tri prolaza vise nego sa onom od 18 diskova
a cini mi se da ova sejalica nije puno radila, jos stoji boja po diskovima
 
Kupljena
bee142e6d6f13292d8b31170ceaf4614.jpg
903716e715b6743b82681a1604e057e8.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh