Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Jel realno da su se vec uzjebali za 2-3 godine?

Ja imam HMS isto sa variabilnim menjacem, jel me to nešto čeka?
 
Ja bas hteo da pitam,mnogo nesto slika razmontiranih vario menjaca,jel se toliko kvare ili redovan servis XD ?.
 
@talianu, vratio sam ono koje je i bilo ali je baš jako gusto. Vrlo verovatno ću ga zameniti.
@Gogi023 konkretno kod mene je verovatno menjač bio ispravan ali sam ga reklamirao i dobio drugi. Naime ja sam grešio u računanju, vaganju. Ovaj menjač sam rastavio da vidim kakvi ležajevi idu unutra jer jedan kolega takođe ima problema sa zadatom normom na turkinji pa ćemo pokušati sa zamenom jednosmernih ležajeva jer smo sve ostale moguće probleme prečešljali.
@Arkadije uglavnom problem budu opruge-pucaju. To se desilo kod kolege @IMT539'98 a i kod ortaka na Agriji. Problem se reši ugradnjom kvalitetnijih opruga.
Princip rada sam snimio telefonom pa kad imao vremena dignuću ga na YT i okačiti. A mogu i poslati na viber koga zanima, samo mi pošaljite brojeve telefona u pp.
 
Moraš da paziš da ne preopteretiš osovinu sa pogonskim točkovima, jer puca.
Ako je ispravna posejaće 100ha, ako nije ispravna ne će posejati ni 1 ha.
 
A još nisu ni našrafljene opruge! Ludački pritiska, diskovi su velikog prečnika i debljine a mislim i da su poboljšani tj nisu od običnog lima. Zbog tog pritiska sam se i odlučio na nju. Prošle godine sam napravio mini ogled. Spustio sam je između njive i lenije i uspela je da zaseje žito takoreći direktno u neobrađeno (doduše kratko možda 2m). E jedino sam se zahebo što nisam uzeo elektriku s njom i što nisam uzeo širu, od 4m. Kad već mora da je nosi velik traktor onda da je i ona veća a razlika u ceni mislim da nije velika. Da nisam dobio povrat za nju išla bi u oglase samo zbog toga.
 
Negde piše 670 a negde 1260-1360... tako nekako. Mislio sam da ne može imati preko 1t i da ću je moći zakačiti za Imt-a, i sejati makar repicu međutim, praznu, ni da je odigne od zemlje.... Verovatno da ima 1200-1300kg, nisam je merio.
Sad gledam kako bih joj napravio točkove da bude vučena, da mogu odmah sejati kako ćale uradi pripremu.
 
Od 4m tezina je 1830kg
Od 3.5m je 1600kg
Od 3m je 1350kg (cena je14.250e sa pdv)
05UuLEn.jpeg
GZ9Zdo9.jpeg
 
Ko samo malo ozbiljnije prati oglase polovne mehanizacije, može da zapazi da tih turskih i žitnih i kukuruznih polovnih sejalica prođe more kroz oglase, a sve staro od 3-5godina..... Nekada bude i posle prve sezone da ide u oglase.... Što ljudi kažu dva puta se raduješ 😂
Već sam bio pisao. Kada smo mi gledali tu od 3m bila je ~ oko 8500e..... Ali imala je problema sa nosačima diskova. Pucali su. Serviseri su se tada izrekli da su u jednoj sezoni promenili preko 300 nosača na mašinama što su prodali..... Sada dati 15000e za to je suludo. Plastični Reduktor ko deca na praksi da su radila.... Ima na internetu da se nađu Amazone od 3m stare do 5 godina koje su posejale do 500ha za te iste pare... Ko ima brzine i sreće može i 4m da uzme za te pare..... A ta Amazone će sahraniti 3 te nove.....
 
Slažem se da je 15000 previše, ja sam je platio 10000. Da li su nešto menjali ili ne, ne znam ali pre setve pređem sa kembridž valjkom pa onda sejem i nikakvih problema nemam sa nosačima.
Jedini problem koji imam su nosači markira. To je lošije napravljeno a ni ja nisam dobro pojačao.
 
Nazad
Vrh