Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Uzmi neki stariji Amazone ili Nordsten neces se pokajati! Male pare i precizan rad!
 
Diklofen za neku takvu sejalicu treba se posteno izuti.Takodje sam u potrazi za sejalicom istih karakteristika.Do setve ce se naci nesto sto odgovara.
 
Za zitne sejalice se ne treba proseravati i bahato trositi.Ovde pisem ,a to citaju i mnogi iz mog sela,da ja sa mojom imt 15diskova nemam manji prinos nego gazdurine sa sejalicama od 40-50000 eura.Pneumatske su nesto drugo i za njih mi nije zao dati pare.
 
Srdjane svaka tebi cast ali to mi u dvoriste ne treba.Ima je drugar iza supe i daje mi je za dzabe.Ni na kilo nece da mi naplati.Jako lose se pokszala kod njega uz stalne kvarove,lose usejavanje,pucanje rama krila,izbacivanje semena zeza.....Ja hocu neku klasiku kao imt samo od 3-4 metra.
Nadji ti druze dobru Sigmu i nakrivi kapu ta gde poseje ta ga je posejala!Ja imam onu staru oltovu vucnu sto je imala one velike uske gume i otac i ja je prepravili na gume od zastavice 7,50-16 ma seje za sve novce diskosni ulagaci nesmetaju jo ni trske ni dzombe samo gas!
 
Nasao sam tu jednu olt vucenu od 3metra.Ima hidraulicni klip pa na njega spusta dize ulagace.Neki sitni novci.Icu da je pogledam pa da vidim moze li se to malo srediti i prepraviti u nosenu.
 
Srdjane svaka tebi cast ali to mi u dvoriste ne treba.Ima je drugar iza supe i daje mi je za dzabe.Ni na kilo nece da mi naplati.Jako lose se pokszala kod njega uz stalne kvarove,lose usejavanje,pucanje rama krila,izbacivanje semena zeza.....Ja hocu neku klasiku kao imt samo od 3-4 metra.
Taj tvoj drugar nema pojma da rukuje sa ovakvim sejalicama.
Ja sam imao 2 amazonke i sad ovu po meni je ova bolja jer seje sa minimalnim stelovanjem od njive do njive a sto se tice dubine tu je neprevazidjena kao i amazon moze traktor da zaustavi.
 
Samo treba sto bolje pripremiti i onda nema problema, ako zitna sejalica treba da pritisne i useje od toga nema nista, ona moze da pritisne i useje onoliko koliko je pripremljeno bila sa diskovima ili lulama.
 
Sto bolje pripremiti...uredu slazem se a sta ako dobijemo kaldrmu kao 2012 ili jos gore blato 2014?Kako tu posejati?
 
Ja od ove godine sejem rasipačem, i zakrljm spremač na 10 cm i da vidiš što ima žito da bude, zajebalo vek. Kakavi crni diskovi, pritisak na zemlju i predsetvena priprema!
 
Nazad
Vrh