Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

- - - - - - - - - -




- - - - - - - - - -

nord.jpg

nord-1.jpg

nord-2.jpg

Cijena ove masine je 750e. Dva kosa,zadnji za zito i prednji za gnojivo.
 
pozdrav svima. treba mi savet,planiram da kupim novu sejalicu za zito. od domacih proizvodjaca najvise mi se svidja Agria od 3 metra sa duplim diskovima i vecim sandukom.potrebno mi je vase misljenje.
 
Nema sta da poglesis, dobra sejalica, kod mene seje 5 sezona, ovo ce joj biti 6-ta
 
Nema. Lepo rade kad su namesteni ali cim naidjes na neku dzmbu podignu se i nema spustanja. Treba prepraviti stelovanje da bude na rupe a ne na zareze. Cuo sam od prijatelja da je kod njega u selu coveku montirao gumene veceg precnika, to bi moglo biti vec nesto.
 
da to sto kazes ima logike,kod mene pogotovo,jer na nasoj zemlji nema teorije da postignemo tako finu pripremu. koliko stane semena i koliko je teska sama sejalica?
 
Da, misli na roto drljacu, on to koristi - kao i jos par forumasa - i dosta je efikasna (dosta dobro pripremi njivu za setvu) u nasim njivama - mislim sad na Banatske, teske (ritske) crnice...
 
Koju zitnu sejalicu bi mi preporucili da kupim.Intetesuje me nesto polovno od oko 3metra sa dobrim pritiskom na ulagace.Znaci neka jeftina varijanta bez kompijutera i sl.Hocu da prodam moju IMT jer mi je mala.Prezadovoljan sam njom ali je samo 15ulagaca.
 
Srdjane svaka tebi cast ali to mi u dvoriste ne treba.Ima je drugar iza supe i daje mi je za dzabe.Ni na kilo nece da mi naplati.Jako lose se pokszala kod njega uz stalne kvarove,lose usejavanje,pucanje rama krila,izbacivanje semena zeza.....Ja hocu neku klasiku kao imt samo od 3-4 metra.
 
Nazad
Vrh