Secerna repa 2020

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.458
Ne znam da li da spartam jos jednom? Inace iz secerane nude neki fungicid i pricu da se uradi jedan preventivni tretman zastite pocetkom juna,uzecu za pola povrsine pa da vidim hoce li biti razlike.

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.458
Ja sam kod mene obilazio i gledao,nasao sam svega na 2-3 repe u krugu od 50m sigurno. Nisam nista dirao.

zcurcic

Član
Učlanjen(a)
12 Nov 2009
Poruka
1.907
Postavljao jedan ogled danas sa Dr. Malidžom, pa mi je on napravio nekoliko snimaka dronom.

Rokovi iz druge perspektive.

Pratićemo uticaj brzine kretanja agregata i dva različita ugla radnih organa na broj oštećenih (počupanih) biljaka šećerne repe.

Večiti ogled. Večeras snimljen. Nije bilo baš previše svetlosti.

zcurcic

Član
Učlanjen(a)
12 Nov 2009
Poruka
1.907
Situacija se menja iz dana u dan. Iako na oko repa izgleda sve bolje, štetočine su na sve strane. Danas sam primetio prve biljke šećerne repe sa simptomima virusa žutila. Imajući u vidu ogromnu populaciju i aktivnost biljnih vaši, kao i proredjene sklopove, možemo očekivati velike gubitke u prinosu na pojedinim lokalitetima. Rekao bih da se moja predvidjanja od pre nekoliko nedelja nažalost proizvodjača ostvaruju. U svakom slučaju jedno znam, cerix nikome neće pomoći u vezi sa pošastima na šećernoj repi.

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.458
Od drugog spartanja mislim da nema nista. Inace danas sam primetio malo vise biljaka od lisnih vasi i buvaca. U planu je insekticidni tretman cim se steknu uslovi. Ostalo mi insekticida Callifos super,da li mogu sa njim da resim to i u kojoj dozi?

zcurcic

Član
Učlanjen(a)
12 Nov 2009
Poruka
1.907
To ti je nurell. Ja sam išao 1 l po ha i odradilo je posao, možda ne sto posto, ali zadovoljavajuće. 1,5l/ha ti sigurno rešava.

Vrh