Savet oko kompa!

To je system crash ,a to znaci moze biti i hardverski problem,virusi,pregrevanje,driveri losi ,itd itd ....Najlakse je naravno reinstalirati system,pa ako pomogne,pomoglo je ,ako ne ....2 godine je jako dugo za kompijuter ,za to vreme moze svasta da se desi.
 
Нађи нову верзију системс, инсталирај је па ћеш видети шта се дешава у раду (и драјвере за плочу, графичку) Могуће да је и до неких драјвера, јер је све то увезано..зато ти и избацује ово упозорење да нешто није у реду, а шта то је теже открити.
 
Malo sam čitao po netu o ovom problemu .
Ipak, ovo nije da ja čačkam .Možda ,ako mi baš dojadi uzmem pa instaliram nov W10.To donekle znam.
 
Odes u postavke i samo kliknes da reinstaliras sistem, ne moras skidati nikakve programe. I ako nije do toga opet je bolje da malo osvjezis sistem,
 
To ima smisla kad useru update pa da se vratiš na predhodnu verziju i ugasiš automatski update,ali sa 10kom nema potrebe to raditi,a ni smisla..Problem je kod 10ke što je najnoviji update u sukobu sa starim drajverima pa mora pešaka da se radi update ili da se traži alternativa za te drajvere ako su u ostali u istoj verziji.

Ako je sistem non stop na mreži onda u ova vremena par programa i preventivne radnje su obavezne da bi sve radilo kako treba.Lepa vremena bez interneta kad je računar radio 10 godina bez problema su davno prošla :D

CCleaner, Malwarebytes neki kršteni antivirus,za programe koji se konstantno koriste automatski update ili skinuti recimo patch my PC pa nek se on zamajava time.
 
Uzmez ubacis neki linux i manes se tog djubreta od OS.
Имаш искуства са неким конкретним дистром?

Ја 'оћу неког пингвина да запатим на једном старом компу (АМД Атлон 2200 (сокет А), 1 ГБ РАМ-а, 40 ГБ хард), али не знам да направим избор да нађем неки који се понаша и изгледа као Виндоус, да ради на поменутом хардверу и да се не зезам пуно са инсталацијом и којекаквим подешавањима.
 
Имаш искуства са неким конкретним дистром?

Ја 'оћу неког пингвина да запатим на једном старом компу (АМД Атлон 2200 (сокет А), 1 ГБ РАМ-а, 40 ГБ хард), али не знам да направим избор да нађем неки који се понаша и изгледа као Виндоус, да ради на поменутом хардверу и да се не зезам пуно са инсталацијом и којекаквим подешавањима.
Pupy linux,arch linux ili mozda lubuntu.
 
Мало листам и "Папи" ми је априори ОК, ал' за "Арч" каже да се много тога ради по старински, из командне линије... Мрем од жеље да изигравам хакера! Немам више толико истраживачког духа у себи.

Има српски "Дебиан" сајт и тамо помињу неку "Опенбокс" варијанту, за матори хардвер, па ћу можда да се занимам њоме (осим ако ме неко искуснији не разувери), ако су усудим да кренем у правцу "Линукса".
 
Nazad
Vrh