Savet oko kompa!

Nisu naduvani, to sam prvo gledao.
 
Pretpostavljam , bateriju si vadio i resetovao bios.
Losi kontakti na memoriji , jeftinije MB , pokusaj izduvati sve kontakte.
Procesor krepao ili nema hladjenje pa odma iskljuci.
A najvjerojatnije takozvani super IO cip , negdje postoji hladan lem ba MB ili nesto krepalo i on kad pritisnes paljenje te starta ili ne starta.
 
Pokusaj upisati na internetu model kompjutera i problem na engleskom pa mozda izleti koji forum ili video sa vec tim problemom. Ili samo upises taj problem.
Upravu je Grabik za kontakte, nekad je samo potrebno ocistiti kontakte obicnom gumicom..
 
Ako je MB gotova, da li bih mogao da u onaj drugi komp prebacim iz ovog ssd i hdd, i da time izbegnem ponovno instaliranje windowsa? Taj drugi komp je identičan ali ima drugačiju verziju biosa.

edit: sad sam izvadio bateriju i potpuno je prazna (0,2V). Uzeo sam bateriju iz drugog kompa, ni ona nije baš najsvežija (2.8V), ali ubacio sam je i problematični komp sada startuje. Sutra ću ga preneti do monitora da vidim da li Win i dalje radi, jer se ne razumem u ovu materiju i ne znam da li memorija sa MB ima veze samo sa biosom ili i sa OS. E sad, ako se dobro sećam ja sam na oba ta kompa kupio nove baterije pre max dve godine i nešto mi je brzo ispustila dušu, na kompu koji ja koristim ta baterija je u njemu bar nekih 5-6 godina ako sam je uopšte i menjao kad sam kupio polovnu MB (ako nisam onda ima mnogo više godina).
Memorija MB ima veze sa biosom.Odnosono Bios je samo deo ROM memorije.Da ne duzimo, nije ti ovo ni bitno toliko.

SSD i hdd mozes da prebacis iz drugog kompa.Samo odradi instalaciju drjvera za MB skini sa neta nacices sigurno.Drajvere za ssd i hdd sistem ce najverovatnije sam instalirati.
 
Problem je bila baterija na MB. Kad sam je zamenio radilo je sve ok. Pali normalno, diže Windows normalno, nisam primetio da je nešto postalo nefunkcionalno jer je baterija bila prazna, i vađena iz MB.
 
Ljudi kako da povecam pokrivenost dvorista wifi signalom? Jos jedan ruter, da se spoji sa postojecim, kako se to postavlja? Treba mi jos jedno 25 m pokrivenost, postavljam wi fi kamere, mislim moglo bi to da se odradi i sa utp kablom, ako bas mora
 
Ja sam ruter stavio na tavan, dobacuje oko 100 metara u krug...😄
Ranije sam se cimao s kojekakvim pojačivačima wifi-ja, sada jedan jedini ruter odrađuje posao....Za sad trpi extremnu vrućinu, i hladnoću kolika je bila 2 protekle Zime...
 
Ljudi kako da povecam pokrivenost dvorista wifi signalom? Jos jedan ruter, da se spoji sa postojecim, kako se to postavlja? Treba mi jos jedno 25 m pokrivenost, postavljam wi fi kamere, mislim moglo bi to da se odradi i sa utp kablom, ako bas mora
A inače za kamere je žica zakon. To mi tvrde 3 firme koje postavljaju video nadzore.
 
Ljudi kako da povecam pokrivenost dvorista wifi signalom? Jos jedan ruter, da se spoji sa postojecim, kako se to postavlja? Treba mi jos jedno 25 m pokrivenost, postavljam wi fi kamere, mislim moglo bi to da se odradi i sa utp kablom, ako bas mora
Najbolje je kabl da razvuces, sa ovim jeftinim repetitorima se neces usreciti.Jedino nesto od ubiquiti ili mikrotik antena.
 
Imam jedan pdf koji ima 4 stranice. Na drugoj stranici je električna šema koja je previše sitna da bi se videli detalji, ali kad je uveličam na 400% sve bude jako jasno i oštro vidljivo. E sad problem: kako da tako uveličanu sliku šeme podelim na više delova, da mogu da te delove odštampam na papir, odnosno da i na papiru budu jasni i oštri detalji?
 
Ako si na racunaru ja bi otvorio poseban Word dokument, uvelicavao sliku na 4 razlicita ugla, radio PrintScreen i onda paste u word deo po deo. To je cini mi se najbrzi nacin i mogao bi na koliko god hoces delova da je izdelis. Postoje i alati kojima mozes samo odredjen deo ekrana da "skeniras". Evo ovde imas shortcut-ove za Windows i Mac: https://www.contractsafe.com/support/how-to-take-a-screenshot-of-part-of-your-screen
 
Ja sam našao neki on line konvertor iz pdf u jpg, jer u jpg znam da izdvojim detalje koji mi trebaju da ih posebno odštampam. Međutim kad prebacim tu šemu iz pdf-a u jpg ne dobijem takvu rezoluciju koju imam u pdf-u kad ga uvećam. Znam da baš nisam jasan, ali ajd' ovako da pojasnim, kad tu šemu u pdf-u uvećam vidim sve detalje vrhunski, ali kad je konvertujem u jpg tu bude u slabijoj rezoluciji pa nisu čitljivi detalji. Dakle, da li bih mogao da uvećanu sliku iz pdf-a (npr 300 ili 400 %) da konvertujem u jpg? Ako bi to moglo onda bih dalje znao šta i kako...

Pošto sam duduk za te softverske alate, je l' hoće neko da mu u pp ili na mail pošaljem taj pdf (1,4MB) pa da mi prebaci sliku iz pdf-a u jpg ali velike rezolucije, ili da mi iz samog pdf-a izvuče uvećanu sliku podeljenu na 4 dela tako da mogu posebno da ih odštampam?

edit: snašao sam se nekako preko print screen ekrana i painta
 
Poslednja izmena:
Kako se rešiti ovog problema.Nekada mi često prekine rad laptopa a nekada radi danima bez greške.
 
Treba da se reinstalira sistem i ubaci neki nelegalni bez ažuriranja.Isti slučaj je i kod mene samo što moj zna da koči i blokira da mi dođe da ga otresem o zemlju.
 
Nazad
Vrh