Savet oko kompa!

Bezi of FX-a , srce struje ko popizdeo i nema ti zglavne nadogradnje jer je to am3 socket. Terace on sve zivo ali ...

Ili ryzen ili idi na intela.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ryzen 3 1200 je sad oko 6 hiljada ,kad je izasao bio je oko 100-110 eura,pre godinu,ili tako nesto ,na Emmi sajtu.Taj ryzen je 60-70% efikasniji u potrosnji struje i oko 45-50% brzi,jaci od tog Fx-a.Pa eto tu i neke cene ,znaci ja licno ne bih platio vise od 3000 din takav cpu,mada moze se videti cene ako ima po oglasima na netu da neko prodaje taj cpu.Svejedno,tako nesto se slabo trguje ja mislim,pa i ovaj 1200 ryzen je delimicno zastareo,tj svi ti ryzen 3 modeli ,a kamoli cpu star ko zna koliko godina,tako je to u tehnologiji.A ddr3 ram ne treba spominjati,uskoro izlazi ddr5,onda tek nece niko ni gledati,trgovati sa ddr3.Ne vredi sklapati komp sa tako slabim komponentama,i samo surfovanje po netu je zahtevno po komp a kamoli gledati filmove u hd-u i slicno .Bolje kupi bar taj ryzen 3 i am4 mini plocu za njega ,ram je sad bagatelno jeftin,uzmes bar 4 gb za pocetak,ali steta ne iskoristiti niske cene i uzeti 8 gb ddr4 od bar 2400mhz i sto nizoj latency.
 
Za ovo što sam napisao mi traže 200e. Kontam da je to onda skupo iz ove priče o zastarelosti. Ja svakako nisam u toku sa aktuelnim komponentama pa nisam imao ni presdstavu ni koliko vredi ni da li to uopšte treba uzimati u obzir... Hvala na pomoći!
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao Xbox One S... Nakon konzole, skup je to sport. Jer jos nije piratizovan, pa su potrebni novci za igre. Naravno moze na KP da se nadju polovne....
 
Ja imam xbox 360.Uzeo sa kinect senzorom za decu, i 2 bezicna dzojstika. igre sam ubacujem free sa torrent-a. Zato nisam ni hteo one.Najbolje da cu placati igre.

Pretprosle god. Uzeo polovan 250e je bio stim moj hdd 500gb.Nisam siguran cini mi se game centar ili tako nesto se zvala prodavnica.Dali mi garanciju god dana.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Umrezis ga preko lan-a i mozes igre ubacivati sa komp-a direktno u xbox preko ftp-a.
Samo jedan savet, ni u kom slucaju ne pokusavaj updejtovati chipovanu konzolu jer ces je brickovati.

Iz iskustva ti govorim. Ja sam moju konzolu tako brickovao prerovao ceo net uzduz i popreko kako da ga unbrickujem.

Fleshovao drugi firmware jedva ga naterao da radi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako nemas mesta u kuci i ako selis komp cesto uzmi, u suprotnom ni u ludilu!

Ali ovo sve sto se prodaje tipa 30-40.000 smece

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kod mene toshiba satelitte L300 puni 10 godina. Do sada bez kvara osim sto baterija vise nista ne drzi.
 
Mala je meni soba,ali one laptopove koji kostaju malo to ne kupujem jel mi treba jace od toga,brat ce mi dati onaj dodatni hladnjak za laptop

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Te srednje klase nece nikad da ti zavrse posao kao desktop i uvek ces da se kajes sto nisi uzeo nesto jace.Imas madjare na KP za relativno solidnu cenu mogu da ti nabave solidnu masinu, a ako si spreman malo vise da izdvojis ima povoljno Omen, bas super cena za njega, ali je opet jaka cena za polovnu stvar 80+ hiljada.
 
Nikola,te skalamerije koje se meću ispod laptopa ne rade posao.Posao rade efikasni hladnjački sistemi,čista rebra hladnjaka i efikasan ventilator u hladnjačkom sistemu a posebno kvalitetna termalna pasta bez bilo kakvih srebrnih ili "zlatnih" prahova.Samo visoko kvalitetna pasta sive boje i da košta bar 20E za tubicu od 3 grama plus pošrarina iz Kine.

Nisi rekao šta očekuješ od novog računara,da li je to kućno kancelarijska upotreba,internet,mailovi,filmovi i proste igrice ili očekuješ igračku aždaju a za male pare.
Ovo poslednje za male pare ne postoji.
 
Moja setra ima lenovo laptop vec 5 godina,neznam tacno koliko je platila ali po izgledu nije premium klasa i nikakve probleme nema

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Sve zavisi ko sta ocekuje od racunara.

Ja sam ga kupio samo zbog dijagnostike za auto i gasni uredjaj da me ne palijaju majstori.Upalim ga 2-3 puta godisnje kad dijagnostika zateba.

Za kucu ssam sklepao sebi bio masinu pre 5 gldina pa i dan danas extra sljaka samo nebi mu struje uff.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
FX 6x4.6 ghz,
16gb ddr3 na 1800mhz,
Saphirre 6870
Ssd
Seasonic 620w ( imao lc power 600w koji nije mogao izgurati) pa uzeh ovo "malo" bolje :)

Srce struje ko krunjac ali se i dalje neda :)
Vec je mator 5 god, to je ko nasih 150
ce73ac50e22cc2098883c182248e29a3.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh