Savet oko kompa!

Ja mislim da Microsoft Word ne podrzava ni jedan od ponudjenih fajlova. Jedino da online konvertujes fajl, pre slanja. Naj lakse je imati svaku aplikaciju. Drugar mi je doneo da mu stampam fajl tabele, nikako ga ne moze otvoriti Microsoft exel.
 
Ako otkucam neki tekst u WordPad-u, hoće li moći taj tekst da se otvori u Wordu? Treba da mejlom pošaljem neki tekst u word formatu, a nemam Word u kompu, već samo WordPad.
Знаш да постоје којекакви он-лајн конвертори формата? Типа имаш неки текстуални фајл, одеш на тај неки одређени сајт, аплоудујеш га и одабареш у који формат хоћеш да га конвертујеш, кликнеш на неки старт тастер, иде неко краће време статусна линија, а онда ти се појави неки даунлоуд тастер, кликнеш на њега и очас посла на свом хард диску имаш текстуални фајл у потребном формату.
 
Windows 10 je za mene free ,jednom mesecno za 15-ak sekundi ga aktiviram ponovo i nema da me jeb... sa tim konstantim windows licence has expired bla bla fucking bla....
 
  • Like
Reagovanja: SDF
W10 ,koji imam instaliran je uvek fraj.Mislim da sam uradio nešto kada sam ga instalirao i ništa mi ne traži.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Našao sam negde na hdd Office 2013 i instalirao ga. Ok, sad imam Word, ali me mrzi da ceo tekst kucam ponovo. Mogu li već otkucani tekst otvoriti u WordPadu pa sa copy/paste prebaciti u Word i onda ga iz worda snimiti u potrebnom formatu. Tj. već sam probao i dobijem tekst ispodvlačen nekim crvenim talasastim linijama a ne znam kako da ih uklonim...
 
Те штрафте ти се не виде у одштампаном тексту. То ти се догађа ако не искључиш аутокорекцију у "Ворду" (или чак се то види и у веб-браузеру"). Изгуглај нешто типа "how to turn off autocorrect in..." ...који већ текст процесор да користиш.
 
Od prije nekoliko dana ne mogu da se ulogujem na neke sajtove, izmedju ostalog i ovdje na forum, samo mi izbaci komp ono da konekcija sa npr. poljoinfo, nije sigurna. I kada nastavim proceduru konektuje me ali cijelo vrijeme stoji gore lijevo gdje je http. crvenim slovima ispisano ''not secure'' sa crvenim trouglom upozorenja. Jel' sam pokupio nekakav virus ili trebaju nekakva podesavanja na kompu?
 
I kod mene na kompu nece da otvori izbacuje nesto kao da je forum mozda promenio veb adresu a na tabletu i telefonu radi normalno
 
I mene nesto zajebava, ne cesto ali zna nekad. Isto tako nesto pise (nisam citao sta pise) i samo stisnem f5 i sve normalno. Imam na chrome-u malwerbytes i on mi uvek izbaci obavestenje ako primeti da je sajt "zlonameran", cak mi je to pisalo kada sam htio otvoriti fotkicu.com .
 
Kako da postavim audio snimak na net da bih mogao da ga preko foruma podelim? Tj. ima li nešto kao YT za video klipove, ali samo za audio snimke. Snimio sam zvuk neke pumpe preko snimača tona na telefonu i kako sad da to podelim preko neta?

p.s. postavio sam isto pitanje i u temu chat 11 da bi ga što više ljudi videlo jer mi odgovor treba što skorije.
 
Kako da postavim audio snimak na net da bih mogao da ga preko foruma podelim? Tj. ima li nešto kao YT za video klipove, ali samo za audio snimke. Snimio sam zvuk neke pumpe preko snimača tona na telefonu i kako sad da to podelim preko neta?

p.s. postavio sam isto pitanje i u temu chat 11 da bi ga što više ljudi videlo jer mi odgovor treba što skorije.
Mislim da ti je lakse da snimis pumpu kako radi i da objavis na YouTube nego da se zezas da objavljujes audio na neki deseti sajt
 
Slažem se, probao sam već, ali kaže Invalid file format tj. ne prihvata audio fajl već traži video fajl (kad sam iz telefona prebacio snimak u komp vidim da pored imena fajla stoji ekstenzija aac). Snimio sam zvuk aplikacijom iz telefona (fabričkom, nisam instalirao posebnu aplikaciju). Jasno mi je da mogu ponovo snimiti video klip, ali to ne mogu sad a hteo sam sad da pošaljem pp sa zvukom...
 
E hvala, upravo sam podigao audio klip na taj vocaroo. Pokušao sam bio da se registrujem i na onaj asajt koji je Arkadije predložio ali nisam uspeo, a na ovom vocaroo nema registracije... Evo ga snimak:

https://voca.ro/1kzv5pZLuFBW

Hvala svima na pomoći!
 
Poslednja izmena:
Pitanje za iskusne oko interneta,
Trenutno premestam komp, tako da ruter ostaje u toj sobi, a komp u drugoj, i sad mi je kratak taj kabal (utp sa metalnim zabicama)koji su mi postavili ti momci, pa sam postavio neki svoj kabal koji sam imao(drugi je raspored zica i plasticne su zabice), i kad sam sve spojio sporiji mi je internet na kompu nego sto je bio, da li je u tome kvar, moram da postavim identican kabal?
Cak mi je wifi na kompu brzi nego kad ukljucim mrezni kabal
Da li je mozda duzina kabla problem, prvi kabal bio 1m, a ja postavio kabal od 20m?
 
Poslednja izmena:
Bitno je samo da je raspored zica na krajevima isti kao na drugoj strani.Da li je typa A ili B ili neki treci raspored vezivanja nije bitno.
 
Nazad
Vrh