Roto- drljača

Mozes li da podignes Roto drljacu dok radi kardan na 565??? Vidim bas je ukoso krdan zato pitam...
 
Jedva nadjoh ovu temu...

Ajmo znalci veliki i mali, trebam vasu pomoc ako je ikako moguce.

Naime, posjedujem rotodrljacu marke quivogne i trenutno na njoj radim kompletan remont. skinuo sam nosecu piramidu, poskidao sve cijke koje sam mogao naci, poskidao sve gornje lezajeve no nikako ne mogu skinuti pogonski reduktor s nje... Nema sta mu radio nisam, samo se poklopac rotodrljace pod njim mota ako ubacujem neke pajsere, ali on ni mrdac. Ispustio sam ulje iz njega, otvarao i prednje i zadnje poklopce, nista se zivo ne vidi, da li ima kakav seger ili nesto, ja stvarno nemam inspiracije. Ima li itko ikakvih saznanja kako se to cudo skida da mi pomogne nekim savjetom, bio bi mu jako zahvalan.

Evo i par slika:

qmdc.jpg


kxik.jpg
 
Zavirivao sam ispod i nisam primjetio da se da ista rastavljati... bas cu danas opet zaviriti ispod ali mislim da nema dolje nista...

Hvala na brzom odgovoru.
 
Slikaj donju osovinu na tom reduktoru .Onaje pogonska .Pa da vidimo koji je sistem uležištenja na njoj.Kućište ležaj ,semering ,kajla ,jesili to dole sve razvalio i poskidao??????:sta:
 
Ma prevrtao sam cijelu rotodrljacu, samo dolje je jos sve prljavo od zemlje pa nisam ni zagledao sta ima dolje da vam budem iskren... samo na brzinu pogledao i zakljucio da se odozdol ne moze uraditi nista... Prvom prilikom idem na selo opet pa cu bolje pogledati i nadam se raskopaci cijelu drljacu ;)
 
Ma, zvao sam ja sinoc kolegu forumasa Becarinu pustu da ga pitam sta i kako posto sam ja po pitanju rotodrljace pocetnik i nije me sramota pitati. I lijepo me covjek pitao jesam li sve odvrnuo i gore i dolje i nosac i ovo i ono na sto sam ja njemu potvrdio da jesam posto ga nisam dobro razumio... Rekao je da mi ne moze pomoci dok ne vidi i da cu valjda nekako rijesiti.

Kad je vidio slike na forumu, nazvao me i izribao me, kako sam mu mogao reci da sam sve skinuo kad nisam... Moja geska, vjerujem da cu danas ici na selo, samo da reduktor skinem ja cu biti zadovoljan...

Svakako cu javiti kako je proslo.
 
Veljo, da nisi jeo ludih gljiva?? Pomjesao si nesto... Imaju dva takva vijka, jedan gore na vrhu reduktora i jedan na "postolju" to su odusci ;)

Inace, bio sam danas kod rotodrljace, nagnuo ju opet, procackao srafcigerom nakupljenu zemlju kad, gle cuda, ima na nosacu ispod reduktora fino matica koja je osigurana. slijedi rastavljanje ovih dana. Imam i sliku, slijedi uskoro ;)

weip.jpg


Sad nek mi netko kaze u kakvoj je fazi ova rotodrljaca?!? Sto je naj gore, tako je radila bez i jednog problema, nista se sudaralo nije, sve radilo za 5+ kod prijasnjeg gazde...

l4jd.jpg


x2dr.jpg
 
Poslednja izmena:
Što se tiče tog ufazivanja i ja sam u dilemi .
Pravilno je da su svi pod 90 u odnosu na prednodni,tako sa ih pola stoji popreko a pola po dužini. Medjutim tako mi se dešava da mi udara i ljulja pogotovo na ovratinama kad smanjim gas i izlazim u tvrdo. Kada ih ufazim ovako kao u tebe (šareno) samo da se nedodiruju ,nekako radi mirnije.:sta:Dobra je ako bude osovina i zupčanik odjedno .Te su bolje nego one što ide zupčanik na osovinu ,preko kajle ili nutuva.Tu se raz...e.
 
Ova ide na nutove, imaju sasvim malo lufta, tog se ja ne bojim. Prethodni vlasnici su mi odmah priznali da nisu vicni popravljanju i da nikako nisu mogli naci nekoga da se htio uhvatiti takvog posla da izmjenja sve lezajeve na rotodrljaci pa su ovu odlucili prodati i kupiti novu sto su i napravili a ja ovu kupio povoljno. Takodjer mi je receno prije kupovine da su izmjenjani svi gornji lezajevi ali dzabe, posto donjih kao i da nema i gornji lezajevi su propali te zapinju i klimaju se.

Rotodrljacu je vukao IMT 577 na laganom zemljistu te je rotodrljaca bila usporena u reduktoru, tako da nije jako potrosena.

Samo dok ja nju cijelu rasklopim, izmjenjam lezajeve i semeringe, bolje osovine staviti blize reduktoru a losije prema napolje i ima da radi kod mene BAR 10 godina da ne bude kakav veci kvar...
 
Jesam, mali paker valjak (promjera nekih 30cm) s nosacima i spinglama za stelanje negdje gore u koprivnici... Mislim da sam te zvao kad sam isao kuci a ti si bio negdje u gostima ;)
 
Nazad
Vrh