Roto- drljača

Najvažnije je da se može ležaj i semering na svakom vratilu promeniti sa vana a ne da se otvara celi poklopac i rasklapa cela drljača kada je potrebno zameniti obični semering. A desi se da opadne špaga ili neka žica i uništi semering. Naravno da nema luftova na zupčanicima i vratilima.Takodje su za mene bolje ove sa noževima iz jednog dela pogotovo .nEGO ONE SA KLINOVIMA.
 
evo moje roto drljace
vuce je zetor od 160ks
rabe werk u kombinaciji sa amazone sejalicom..
sejalica1.jpg
 
Ja sam prošle godine radio direktno u suncokret ,soju i 1 kj strnjišta ( za probu) ali uslovi su bili daleko optimalniji nego sada.Sada sam preleteo tanjiračom I onda RD .
 
I kakvi su rezultati bili u soji i strništu sa direktom sjetvom mislim na prinos? Ima li kakvih slika?
nema tu druze razlike kakva te godina strefi pa ti je to to,samo je njiva bolje spremljena u odnosu na tanjiranje pa sejanje...
prinos je dobar kada godina to dozvoli,ove godine kod nas je svo zito bilo dobro i onom sto je sejao rasturivacem i meni sa roto drljacom..
 
Mi godinama vec sijemo s RD imamo ju vec 8 ili 9 godina nisam siguran, lane i preklane nismo jel smo imali puno za sijat a veliki traktor bio uvijek zauzet, ali nikad nismo sijali direkt u sojište jesmo jednom pribali jedan prohod prevelike su vibracije, i nije to poso, u oranju ona dođe do izražaja kada moras pretanjurat to 6-7 puta da se moze sijat onda pooorem potanjuram jednom i posijem, a druge stvari nisam probo, npr ljetos kad smo sijali kukuruz poslje prvog otkosa djeteline, nista drugo se nije moglo napravit nego poorat i rd je isla direkt u to prešli jednom od ontih tvrdih santi ostala samo prašina fenomenalno je bilo, i posijali i prica gotova, ja ju inace samo u oranju koristim, a ako se vec tanjura sojište i to sve ne vidim potrebu za rd, barem ja ove godine po sojistu ne sijem sa Rd nema potrebe !
 
nema tu druze razlike kakva te godina strefi pa ti je to to,samo je njiva bolje spremljena u odnosu na tanjiranje pa sejanje...
prinos je dobar kada godina to dozvoli,ove godine kod nas je svo zito bilo dobro i onom sto je sejao rasturivacem i meni sa roto drljacom..
E pa ova vaša konstatacija nepije vodu i odgovorno tvrdim da razlike i to velike postoje, agrotehnika pripreme zemljišta za setvu je važna operacija bilo kakva da je godina razlike postoje negde manje ali uglavnom su one bar na mom terenu velike a još nešto treba da se zna poljoprivredna proizvodnja se negleda samo u jednoj godini veš višegodišnji prosek e tu ćemo se pitati dali rasturivač đubriva je najbolja sejalica ?.
 
Meni se ne isplati sijat rasipačem jeste brže deset puta al đabe kad on uvijek više baci, i onda kad sijem npr kao lane 60 jutara da po jutru baci 20 kila vise, to ti je 1200 kila pšenice koja je sjemenska, i koja košta, a za tih 1200 kila što razbacim ja kupim gorivo, sijačica nije glupost meni se pola sela smije kad protjeram RD+S svi kazu glupost i trošenje goriva al ja to gledam ovako i mislim da sijačica nije glupost opet imam 2 sijačice za pšenicu i obadvije jako dobre tako da zašto bi rasipo i radio sam sebi štetu !
 
I kakvi su rezultati bili u soji i strništu sa direktom sjetvom mislim na prinos? Ima li kakvih slika?
Imaš u temi pšenica 2012/2013 slike u vise faza pšenice kao I prinos I agrotehnika. Bio sam zadovoljan ali kao što kaže GANGA ipak neka osnovna agrotehnika mora biti ispoštovana I rezultati neće izostati .Ove nisam to ni radio nego sam rešio ili da poorem ili istanjiram a želja mi je bila da uradim gruberom pre RD. U radu RD direktno u soju, suncokret I pšenicu veći su problem kod žetvenih ostatak koji ostaju na površini I usled nekvalitetne sejačice (u mom slučaju IMT) ne može svako zrno da se nađe ispod zemlje.Prošle godine najbolje mi žito bilo na sojištu direktno rađenom RD I oranom kukuruzu pa RD . Sadu sojištu koje je urađeno tanjiračom zatim RD bukvalno ni jedno zrno ne možeš naći na površini.Tako da ubuduće zbog 5-6 litara nafte vise neću raditi direktno.
 
U setvi jedne parcele mi je otkazala vodena pumpa na MF ,koji radi sa rotodrljačom + sejalica.Pošto su najavljivali kišu ,skinuo sam sejalicu sa RD i završio tu parcelu .Pre neki dan sam prolazio pored parcele ,kao da su dve njive.Gde je radila RD +sejalica , nicanje je ujednačeno ,kao da je gušće niklo.
Rale da li si slikao ?
 
prva slika direktne setve psenice na suncokretu,heder sa kojim sam vro suncokret je bio kukuruzni
direktna-setva1.jpg

druga slika direktne setve psenice na suncokretu adaptacija za suncokret..
direktna-setva-3.jpg
 
Nazad
Vrh