Roto- drljača

onda idu dublje pogonski točkovi,ulagači (lule) su nezavisni
Jedno pitanje pošto vidim da se razumete u ovo, kolika je dubina traga pogonski točkova kad je sejalica skoro prazna a kolika kada se optereti sa 300-400 kg. semena i kako tada regulišemo dubinu ulagača semena pošto predpostavljam a nisam baš siguran da i kod njih dolazi do pomeranja dubine sa opterećenjem pošto su montirani na istu šasiju gde i pogonski točkovi. Hvala vam unapred naodgovoru jer mi je to veoma bitno da nepravim greške kao prošle godine.
 
ako se vratitš par postova unazad primetićeš da sam ja postavio pitanje u vezi kombinacije RD i žitne sejalice
a to znači da se ne razumem....
stariji si od mene i verovatno prlično duže se baviš poljoprivredom pa bi trebalo da si naučio neke stvari,dal kroz greške ili ne nije ni bitno
ali bilo bi veoma korisno da čujemo neko iskustvo pozitivno ili negativno da ne bi ostali grešili
što se tiče gore citirane moje konstatacije...nisam smatrao da u velikoj meri pritisak na šasiju može uticati na dubinu setve...
 
ako se vratitš par postova unazad primetićeš da sam ja postavio pitanje u vezi kombinacije RD i žitne sejalice
a to znači da se ne razumem....
stariji si od mene i verovatno prlično duže se baviš poljoprivredom pa bi trebalo da si naučio neke stvari,dal kroz greške ili ne nije ni bitno
ali bilo bi veoma korisno da čujemo neko iskustvo pozitivno ili negativno da ne bi ostali grešili
što se tiče gore citirane moje konstatacije...nisam smatrao da u velikoj meri pritisak na šasiju može uticati na dubinu setve...
Hvala na priznanju ali nisam ni ja pametnjaković koji se u sve razume pa tako ni ovde, a namerno sam vas pitao ovo jel ovo što ste napisali nema veze sa vezom jel sejalica ima svoju šasiju na kojoj su postavljeni nosači točkova i točkovi koji nose tu šasiju tako da samo može guma da pukne od opterećenja a ulagači neće ići dublje ama baš ništa, za dubinu setve postoji različiti tipovi mehanizama sa kojima se određuje dubina setve pod uslovom da je zemljište pripremljeno adekatvo i da se željena dubina može postići ili ako je preduboko spremljen setveni sloj isti taj mehanizam služi i za da nazovemo tako neide duboko - ovo netreba praktikovati jer tada posteljica nije tvrda kako se radi normalno i kako treba. Ako vas još nešto zanima pitajte slobodno koliko znam iz četrdesetak i koju godinu druženja sa njivom ponešto sam i praktično naučio pored nezavršenog fakulteta.
 
Izvinjavam se Her Draganu,ali posto nazimu planiram kupovinu jos jedne roto drljace kontaktiracu sa Draganom ali samo 2m,preselo nam je kada smo skracivali ovu roto drljacu.
 
tesko da ces naci tacno od 2m mislim 2,3m ima mada 30cm nece toliko usporiti traktor.

Montoya
sve zavisi sta radis i zasta pripremas al racunaj da mora ici sporo kao sto je Veskovic napisao. ja sam je jedino u beloj laksoj zemlji uspeo u prvoj direkt brzini terati.
 
pa imas IMT traktor znak kolika je brzina kad vozis drugom i trecom sporom... ma probao je Vlada pucin sa Rx-om napicio ga brzo sta je to za 170konja Lely 3m,al nevredi nemoze RD da otalja,ostaju gromade. spora je to masina za nasu zemlju u Macvi em sporo em traktor trosi. neisplatljiva za usluzne radove.
 
Prvi prohod preko oranja je taman 2 spora i posle toga moze odmah sejalica tako smo mi radili ove godine i ne treba ti nista brze.
Ma nacu cu ja 2m danas za pare moze sva da se nadje.
Mogao bi IMT 558 da nosi 2.30 ali necu da ga silujem,nasuprot mome ujaku koji je sredio rakovicu 65 sa roto drljacom 2.50
 
Imas na youtube snimak kako 577 nosi 2 brzom roto drljacu taj snimak je okacio jedan nas forumas,a sto se tice kombinacjije RD+zitna sejalica za to ti treba hidro lift i malo jaci traktor barem IMT 577,i nije bas pametno ici brzo u oranju oce roto drljaca da preskoci neki deo i da ostanu gromade ali 6km/ bi moglo da ide
 
sa mf-om 100ks i 2,5m rd+ sijacica idem 5-6kmh u sjetvi, a u pripremi za kukuruz u zimskoj brazdi do 8kmh. radna brzina ovisi o tome kakva je zemlja, kako se brazda rasipala prilikom oranja, ali i koliko ima traktor snage..
 
Pitanje za znalce, dal bi Torpedo 9006 mogao radit s 3m rotodrljačom sa paker valjkom, neki tipovi mi nude RD i jos nesta u zamjenu za kombajn, sigurno bi ju tjero na kardanu, ali ne znam dal on to može nosit jer ima to kila ?!:sta:
 
Nazad
Vrh