Roto- drljača

da li ste mozda probali drugom sporohodnom da idete? koliko bi bolje moglo biti uradjeno u odnosu na trecu sporohodnu? mada je i ovako velik posao uradjen, jos da je jedna kisa pala ... lepa masina :)
 
Kišu ću čekati pa onda setva, drugom nisam probao veruj mi i trećom mi je bilo sporo, opet kad pogledaš, da sam dvaput tanjiro i šta bi još morao uraditi i nebi imao takvu granulaciju, i sve sabereš mislim da je ipak to bilo jako brzo, a necimam se sa mojim bolesnim ledjima po traktoru, nego polako a poso ide.
 
izvini ako sam malo dosadan, al kazi mi jos nesto :) sejes u tako pripremljeno ili ste planirali jos neku operaciju pre same setve? :) pozz milan
 
aco tebi je problem sto je to ako dobro vidim na slikama laka rotodrljaca koja i nije bas namijenjena za takvo tlo.
 
Samo za sladokusce
prva direkno, potronja 7,5l 6,75jutara za 4 i po sata
 
Raco dobra spravica.
Koliko si je platio i koji je zahvat?
Da li je to LELY ili nesto drugo?
 
mnogo mi se svidja znas :) mada bi ja to ipak jednu brzinu sporije terao, ne zameri za ovo, to mislim kad bi je ja posedovao, ne da se mesam tebi u posao :) kaci jos koji snimak i utiske ako jos budes radio sa njom
 
Ovo sam pazario od dragana82, rd i sejalica sirine 3 metra marke sicma, prazna je teska ravno 2 tone. Probao sam je samo na krajevima njive u jako zapecenom oranju
1zn2wzp.jpg

amcc4g.jpg

2qi6wl1.jpg

zsodwx.jpg


Da li neko zna da objasni ovu tabelu?
 
lepo, ocuvano :) ... samo za ovo zemljiste kao tvoje mislim da je bolje sa diskom, umesto uvih ulagaca ...
 
Trazi uputstvo od dragana82 koje ces dobiti limburga meseca!
Dali će se dobiti kog meseca videće se ali nije u tome problem javljam se svima koji imaju Sikma RD jer i ja posedujem jednu pa bih vam pomogao ako mogu. Kao prvo tablica koja je prikazana je broj obrtaja rotora-radnih organa a čita se ovako prvo se treba znati koji broj obrtaja traktor ima na izvodu kardana i prema tome se određuje koju ćeš tablicu čitati dali prvu za 540 obrtaja i tako sve redom, u kolonama pored ovoga nalazi se odnos zupčanika odnosno broj zuba zupčanika i ispod broj obrtaja rotora za odgovarajuću kombinaciju. Prilikom provere na samom kućištu reduktora na zadnjoj strani ima aluminijumski poklopac ispod kog se nalaze ovi zupčanici, skidanjem tog poklopca videćete koji su zupčanici u njemu. Po meni trebalo bih uz RD trebalo bi dobiti i komplet zupčanika za ostale kombinacije ali verovatno što su polovne nema ih. Broj obrtaja rotora bi trebao biti u rasponu od 300-400 obrtaja što će zavisiti od stanja zemljišta i uslova rada. Ono na kraju tabele što piše 540 g. je da je ta RD predviđena da je pogoni traktor sa 540 o/min na kardanu. Za sada toliko od mene a za savete obratite se pomoći ću vam koliko možem i znam.
 
Koliko je novaca izašla ta mašina
jako lepo pojednostavljena 2u1 bolje nego onako sa dve jedna iza druge
 
Nazad
Vrh