Roto- drljača

Evo i mene u ovoj temi, konačno sam uzeo roto drljaču, prvi utisci su daleko veći nego što sam očekivao, pogledajte, 6cm dubine prvom direktno, ja prezadovoljan.

 
Raco jel ima (smisla) potrebe terat RD u ovako kvalitetno pripremljeno tlo? :sta: Di je tu opravdanost utroška goriva, strojeva i vremena? Inače agregat lijepo izgleda.
 
Pazi Aco nemoj da izadjes na put. Jer ce i put biti dobro uradjen kao i njiva.
 
Ljudi ovo je samo proba, a nisam imao drugu njivu, za dva dana kreće oranje pa se vidimo!:osmeh:
 
E to je već nešto drugo, u oranju će da se vidi kako radi. Ja sam ove godine gledao kako komšija radi u vrlo gadnom oranju sa svojom od 3m i bio sam zaista očaran.
 
@Raca uz svo duzno postovanje ako je ona ovako skoro isto uradila u spremljenom na 6cm,pitam se kako ce raditi u pravim dzombama na 10cm neko ce morati da popusti.
 
Pa nije baš isto uradila, na slikama se to baš i nevidi, ali ja nemislim raditi dublje od ovoga za setvu.
 
Ako bude imao traktor veliko opterecenje , onda podigni vise zadnju dasku ili je skini. Ona sluzi da ne propusta velike grudve i da ih bolje sitni.
 


Ovo je baš bilo ljuto danas, treća spora 10l potrošnja, u oranju 20l, na toj njivi.
 
Nije , ako ne dize temperaturu 3com sporom to je ekstra.

Nego ja se nesto drugo razmisljam . U ovakvim brazdama da se ubaci RT (roto tiler) mozda bi on imao bolji ucinak.
 
kolika je po tebi usteda u vremenu kad radis roto drljacom u odnosu na tipicnu pripremu za setvu?
 
Nazad
Vrh