Roto- drljača

Kolko para dati za ovu RD?

img1532.jpg


img1538.jpg


img1534.jpg
 
Lackoigi kako si zadovoljan sa radom RD u neoranoj zemlji?

Evo nekoliko slika od pre desetak ili vise dana dok sam spremao sa njom. Na gornjoj slici se vide tragovi gde je prosao Zetor 6911 sa vucenim rasipacem djubriva i dubina tragova govori koliko je zemlja bila sabijena.

2yla42b.jpg


18f2f6.jpg
 
razmisljam o kombinaciji RD - zitna sejalica, ali me nesto muci, pri setvi psenice, ako zemljiste nije dovoljno suvo sejacica ce lepiti na diskove, moram sacekati da s prosusi gornji sloj, a kad se to prosusi i moze da se seje a ja predjem sa RD iza koje je sejacica ona ce izmesati sve i bice vlazno opet i lepice :sta: jel neko od forumasa sto imaju takvu kombinaciju masina moze da mi kaze svoja iskustva, pri takvoj setvi ?
 
Slavko ne sejes ti psenicu u macvaru. Nista ne brini , nije tako kao sto ti mislis.
 
eflxzp.jpg
e0gw1.jpg


Juce sam kupio ovu RD. Planiram da je teram sa 539. Pazi ima i sejalicu za direknu setvu:haha:
 
Pa gruba su suncokretišta i posle tanjirača ,a kamoli grubera koji ide mnogo dublje i izbacuje suve grudve.Te suve grudve će i RD samo premeštati po njivi i ništa više.
 
Znam posto sa gruberom nemozes tako plitko da radis kao sa tanjiracom...i ja sam probao ova moja tanjiraca ude u zemlju ali brateeee izbacuje grudve da posle kad bacamo djubrivo ima da izpadnem iz traktora,zato radim na nekih 10-15cm ili neznam ni ja kolko duboko i lepa sitna zemlja...Po meni gruber nevalja ni za ku.... po meni (nemoj neko da se uvredi ali tako ja mislim) . Ajd jos u strnjiste ali za to uzmes lepo tesku tanjiracu i sa njom radis i suncokretiste...
 
Ne misliš dobro kolega.:osmeh: Prošao sam sa gruberom i imam dubino i veću nego što je potrebno a grudava isto ili možda i manje nego kad bi prošao tanjiračom na 5cm dubine.Jedino mi palo napamet da uzmem tu RD i da setva bude 100% uspešna i da se svako seme nađe u zemlji.
 
Nazad
Vrh