Roto- drljača

Mogao si drljaču da probaš da kačiš njoj je sve jedno jel se gura ili vuče.Mada ne verujem da bi uradio posao.
A setvospremač kad sam pročitao šta planiraš bio sam malo skeptičan da ćeš uraditi posao,problem kad se gura što ne može plivati ako traktor ide malo gore-dole .
 
Drljaca ne bi odradila posao sigurno a i plasim se da kacim drljacu napred. Ne daj boze da se otkine jedna tabla i da se okrene moze cudo da napravi sa gumama.

Imam plivajuci za prednju hidrauliku ali je problem bio u tome sto je zemlja bila dzombasta ispred tockova setvospremaca pa je spremac skakao kao magarac. Kada sam to video otisao sam kuci i skarabudzio sam ispred tocka prednju motiku od spartaca da poravna ispred tocka pa bi trebalo da ide lepo. Medjutim nije se tako desilo ta motika je jos vise uvukla spremac u zemlju pa se poceo lomiti. Postoji resenje i sigurno se moze namestiti ali za to treba vremena cega u ovom trenutku nemam. Za sledecu sezonu cu probati nesto da smislim da to valja.
 
Trebalo bi ga nekako namontirati da uvek stoji u istom položaju bez obzira na na kretanje traktora gore-dole.
Ne sumnjam da ćeš uspeti,samo kao sad nam nije vreme saveznik.
 
Evo RD mog brata.

2j5m81f.jpg
bhdq21.jpg
 
Molio bi za pomoc!

Imam nekih 100kusur jutara zemlje sto nije uzorano jesenac nismo mogli, tonuo se traktor zaglavljivali...pa sam probao to neki dan tanjirati,presao sam 2puta u cetvrtak i jednom u petak pa spremac i opet je jako grudvasto! Da li tu moze nesto raditi RD ako predjem jednom sa teskom tanjiracom pa RD?Ili da li to moze bez tanjirace da ide? Hvala unapred!
 
Te grudve koje su njemu ostale posle dva tanjitanja i jednog setvospremiranja će samo proći kroz RD bez nekog velikog učinka.Nije RD freza pa da može da ih odradi.Neka i sam kaže koliko je malo efekta imao posle dva tanjiranja ići setvospremačem.Moj spremač ima duple flah rotore i opet nije uradio da kažemo skoro ništa sa tim grudvicama.One su iznutra mokre(blatnjave),a spolja zapekle ko sam đavo.
Nije na odmet probati ali mislim da će više isušiti i to malo vlage ,a koristi skoro nikakve.Bolje je posejati sa tom njegovom teškom sejalicom i posle preći kembridž valjkom.
 
Te grudve koje su njemu ostale posle dva tanjitanja i jednog setvospremiranja će samo proći kroz RD bez nekog velikog učinka.Nije RD freza pa da može da ih odradi.

u pravu si RD ce samo igrati bilijar s tim grudama , ja sam jedne godine prosao samo s tanjuracama da poravnam kanale od oranja i nesto mi je poslo po zlu pa nisam isao odmah s rd ili sjetvospremacem da bolje usitnim zemlju, grude su bile debljine sake i kad su se zapekle takve su ostale i nakon dva prolaza s rd , ali sam ih uspio razbiti sa roto tilerom.
 
Mislim da je najbolje pogledati Kirajove slike od juče u temi predsetvena priprema zemlje.E te slike će Vam same kazati o čemu se radi tj. šta bi RD trebala odraditi.
 
23mkj9y.jpg

Stigla r.d. Potpuno ste u pravu,parcele koje su tanjurane su losije pripremite od ne tanjuranih, samo ne znam sta je bolje ne zbog usitnjenosti zemljista vec zbog unosenja- dubine miner. djubriva?
 
eto ranko imamo potpune iste RD , samo sam ja uzeo takvu i skratio je za 4 glave da može mali traktor da je tjera

ajde mi samo sa prednje strane slikaj onu cijev ili dasku koja štiti glave , ja je nemam nikako a treba je staviti da se ne pojedu nosači noževa
 
Kod mene u selu jedan lik (onaj sto mi je napravio sranje sa oranjem sa svojim MF274) ima neku neobičnu mašinu. Naime, ona liči na rotodrljaču, ali ima samo 3 rotora sa dosta noževa na njima, ali svaki rotor je 60cm prečnika. Noževi (ili klini?) jako liče na one kod RD, ali nisu isti. Gledao sam kako radi, baš dobro sitni zemlju, al na njoj nema nikakve oznake, farbana je 100 puta, ni on ne zna koja je marka ni sta je, za njega je to RD i tačka. Jel neko vidio to ili zna koji tip mašine to može biti? Trazio sam po netu, al kako god krenem dobijam slike RD, pošto nemam pojma kako bi se ovo čudo moglo zvati.
 
Nazad
Vrh