Roto- drljača

Ja to kažem krajnje ozbiljno.I ako ti zbog toga ličim na prase grdno se varaš jer imam 130kg i više ličim na nekog nerasta :haha:
Šalu na stranu.Sve rakovice 120-135 koje su radile sa tim rotodrljačama su na njima i završile.Svi znamo da su te rakovice bili dobri traktori sa dobrim menjačima.U krugu od 50 km u mom okruženju niko ne koristi RD.Mityo je bio nalicitaciji kod mene u selu i zna kakve su sve stvari prodate ,a te RD i ta RDS je ostalo.Potpuno ispravno i skoro za džabe niko ih nije uzeo.
 
pazi da je RD laka nije,dosad je 2 puta izgorela lamelu na rusu,a ja sa 577 teram frezu imt 2,20m, i svake godine polomim po 2 reduktora sa svim brzinama rada.kad pozovem inzinjere u imt u Boljevcu padaju od :haha: :haha: :haha:
 
diklofen je napisao(la):
Ja to kažem krajnje ozbiljno.I ako ti zbog toga ličim na prase grdno se varaš jer imam 130kg i više ličim na nekog nerasta :haha:
Šalu na stranu.Sve rakovice 120-135 koje su radile sa tim rotodrljačama su na njima i završile.Svi znamo da su te rakovice bili dobri traktori sa dobrim menjačima.U krugu od 50 km u mom okruženju niko ne koristi RD.Mityo je bio nalicitaciji kod mene u selu i zna kakve su sve stvari prodate ,a te RD i ta RDS je ostalo.Potpuno ispravno i skoro za džabe niko ih nije uzeo.
Jesu li te Rakovice terali strane RD ili domace (IMT)?
 
A Švabo je lud što razvija i koristi RD... Idi begaj.

Inače u literaturi piše ovo:

"Ispitivanja rada rotacionih drljača pokazala su da one daju bolji kvalitet pri jesenjoj pripremi zemljišta za setvu i na sušnim zemljištima, dok pri proletnoj pripremi oruđa sa pasivnim radnim organima daju bolji kvalitet."
(Branislav Veselinov - Mašine za Biosisteme 1 - Praktikum, str. 56)

Dakle samo treba da se zna šta za šta služi i kad se i gde koristi. Nikad nije problem mašina, nego čovek koga mrzi da se edukuje.
 
diklofen je napisao(la):
Da su se roto drljače pokazale tako dobro ne bi bile pune licitacije takvih stvari.Jedino što je ostalo u seoskom kombinatu neprodato jesu rotodrljače i rotosem(sejalica sa rotodrljačom).Gde god se ode ima ih i prodaju se na kile.
Da ne govorim koliko brzo sahrane traktor koji ih vuče.
ja imam rotodrljacu od tri metra,terala ju je td 90 vise od 10godina,odlicna stvar,premda imam jaci traktor i lemkenov sjetvospremac,tu staru rotodrljacu jos nisam i ni nekanim je prodavat,(barem ne dok nekupim noviju),jos uvjek mi dobro posluzi....za jesenski posao pripreme za sjetvu zita,boljeg stroja nema....
 
Pa ja pričam iz ličnog iskustva u firmi i u okruženju.Nisu IMt ali ni ne znam marku.Neke narandžaste ako fabrička boja išta znači.Samo me čudi što ih niko od ovih velikih gazda nema i ne koristi.Neka začkoljica postoji.
 
Peter je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Ja to kažem krajnje ozbiljno.I ako ti zbog toga ličim na prase grdno se varaš jer imam 130kg i više ličim na nekog nerasta :haha:
Šalu na stranu.Sve rakovice 120-135 koje su radile sa tim rotodrljačama su na njima i završile.Svi znamo da su te rakovice bili dobri traktori sa dobrim menjačima.U krugu od 50 km u mom okruženju niko ne koristi RD.Mityo je bio nalicitaciji kod mene u selu i zna kakve su sve stvari prodate ,a te RD i ta RDS je ostalo.Potpuno ispravno i skoro za džabe niko ih nije uzeo.
Jesu li te Rakovice terali strane RD ili domace (IMT)?
ma to su verovatno bile IMT, one su izuzetno teske za rad,niko ih vise i ne koristi. :nono:
Post je spojen: [time]1298117888[/time]
_________________________________________________
e onda neznam u cemu je problem sa tim RD :sta:
 
diklofen je napisao(la):
Pa ja pričam iz ličnog iskustva u firmi i u okruženju.Nisu IMt ali ni ne znam marku.Neke narandžaste ako fabrička boja išta znači.Samo me čudi što ih niko od ovih velikih gazda nema i ne koristi.Neka začkoljica postoji.

u HR rotodrljaca ima masa,najvise od 3m...no ne kupuju ih bas svi,jer su prilicno skupe,i traze puno ks.minimum minimuma 30ks po 1metru

evo par slika u radu sa mojom....
novi-foto_6987386_17416884_18508219.jpg


novi-foto_6987386_17416884_18508221.jpg


novi-foto_6987386_17416884_18508230.jpg


novi-foto_6987386_17416884_18508231.jpg


novi-foto_6987386_17416884_18508239.jpg
 
Pa posle ovih slika mi je malo jasnije što kod Vas ima toliko RD i sve lepo funkcioniše.
Ovakvu zemlju možeš spremiti i sa malo boljim mikserom za kolače :D
 
2uemq35.jpg



Mizda si ti u pravu , ali ovu zemlju sam uvek prolazio 2-3x tanjiracom i obavezno 2x drljacim , da bi mogo da sejem , a moj brat sada 1x RD i gotova stvar. :ppozdrav: :ppozdrav:

Da sam ti malo blizi pozajmio bi ti jednu i to onu naj losiju (ako je uopste imam) da te uverim da sve sto si napisao je greska. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kod nas ko ima RD. moze da seje 7 dana pre.Zemljiste je podvodno i skoro uvek se seje na zivi zor. traktor ide po zemlji a ona se mota kao da ides po senu . U dolama je na pojedinim mestima voda tako da moras da koracis dolu kako bi je zatrpao . Ako tanjiras izvadis blado i kocke koje kad uhvati sunce ne mos razbiti ni cekicem . Spremac takodje kopa blato, jedino Rd. vrti zemlju u krug i ne otvara vlagu ostavlja idealnu mrvicastu strukturu samo sacekas malo sunca da pobeli i ides masinom. Naravno ovo govorim o zimskoj brazdi. Triput bravo za RD. :cao:
 
diklofen je napisao(la):
Pa posle ovih slika mi je malo jasnije što kod Vas ima toliko RD i sve lepo funkcioniše.
Ovakvu zemlju možeš spremiti i sa malo boljim mikserom za kolače :D

ja radim zemljiste 10km istocno,i 10km sjeverno i 10km zapadno od mene.sve je samo nije isto........dodji ti sa mikserom za kotace pa probaj poradit...ako na vrijeme poores,da se fino napravit,i crnica i bijelica,a ako imalo zakasnis......jedino rjesenje je par prohoda sa rotodrljacom,sve ostalo mozes zaboravit....bez nje nista....a u oklici grada Djakova i juzno....SAMO rotodrljaca sinko.....
 
Diklofen i ja i kako on kaže krug od 50 km, imamo tu čast da radimo takvu zemlju gde rotodrljači otpadaju zubi ili ubija traktor.Ima kod mene deo atara gde bi radila lepo ali tu i ostale mašine urade dobro_Otac od Zorancileta bi mogao da objasni šta se dešavalo kad su probali da ih koriste.
 
Pa tvoj i moj atar su taman oko 50 km razdaljine ,a zemlja nam je istog kvaliteta.Ne kažem ja da se nisu koristile ali to nije kao u drugim regionima.
 
Bare je napisao(la):
u HR rotodrljaca ima masa,najvise od 3m...no ne kupuju ih bas svi,jer su prilicno skupe,i traze puno ks.minimum minimuma 30ks po 1metru

Uff, ova 90-tka stvorena za rad sa tom rotodrljacom. Nego sa kojom brzinom ides i koliko duboko ? Jer sam ja razmisljao neko vrijeme o 90-tki da zakvacim rotodrljacu, jer je jaci na kardanu nego rus, i ima po meni bolje rijesenje ukljucivanje kardana nego na rusu.
 
Nazad
Vrh