Roto- drljača

KishRobert je napisao(la):
Ja koliko sam video,cicijev spremac od 7metara bi isto tako ucinio kao ta rd,a pre bi bio gotov.
Teško da tako uradi u jednom prohodu..

Nije za uspoređivat 7m setvospremač i 3m RD :ppozdrav:

Cicijev traktor bi vukao 4m drljaču isto bez problema.
 
KishRobert je napisao(la):
Ja koliko sam video,cicijev spremac od 7metara bi isto tako ucinio kao ta rd,a pre bi bio gotov.

Pa skoro da si u pravu. Moj spremac nije bas najbolji pa ne odradi posao idealno ali sa dobrim spremacem bi mozda i postigao takav rezultat kao sa RD

hurli xa86 je napisao(la):
Teško da tako uradi u jednom prohodu..

Nije za uspoređivat 7m setvospremač i 3m RD :ppozdrav:

Cicijev traktor bi vukao 4m drljaču isto bez problema.

Pa vukao bi 4m sigurno mozda i jos veci. Planirao sam da kupim za sledecu sezonu veci da bi mogao da pripremam i sejem kukuruz u istom prohodu ali vise nisam siguran da cu kupiti. Neznam ovo je bila samo proba, mora da se uradi veca povrsina da bi mogao da dam konacan utisak. Ipak je ovo bilo oranje izgazenog kukuruzista.
 
Jako lepo. Jesi taj hidro lift kupio sa RD? Meni je šira RD(3m) od sejalice (2,8m)pa (mislim da) nemam mogućnosti za uparivanje. Koliko vrena izgubiš dok dopunjavaš seme u sejalicu? Kakav ti je učinak za 1h ili 8h sa dopunjavanjem semena


Nema potrebe za kopiranjem celog posta samo zauzima mesto.Sledeći put brišem post bez upozorenja! (ps)
 
moze se za sat vrimena posijati 2 kj bez problema sa dopunom sijemena naravno, ja sa svojom konbinacijom jos nisam sijao ali sam isao prijatelju u ispomoc i tako smo radili odprilike 2 kj na sat stim da on sa svojim 28 50 JD svaki puta mora dici sijacicu gore iznad RD jer kad je u radnom polozaju propinje mu traktor fali mu jos tegova naprijed... brzina sijetve je bila od 7 do 9 km na sat ovisi kako gdje..


Ista opomena kao u predhodnom postu! (ps)
 
cicimoric je napisao(la):
Videcemo, ovog proleca cu videti da li mi se svidja priprema-setva ovako u jednom prohodu ili je ipak bolja klasicna priprema i setva. Najbitniji mi je kvalitet pripreme i setve, na drugom mestu je potrosnja nafte a ucinak je manje-vise bitan jer je noc dugacka pa moze da se produzi setva... ::namigivanje::

druže ništa se ne brini , u ovom oranju je previše vlažnosti da bi RD uradila šta od nje očekuješ
sačekaj par dana pa opet probaj vidjećeš ogromnu razliku i pokušaj malo sporije ići jer sa 8,5kmh drljača nema vremena da ''sažvaće'' masu zemlje koja dolazi

a ja kako sam se zeznuo danas to je čudo jedno , ja nisam konj , ja sam još gori :udri: umjesto u zupčanik da urežem 21 zub ja se negdje zamislio i urezao 17
neznam dal da se smijem , plačem ili ............ :zli: ::jako_besan:: ::samo bes::
 
roto drljača kod nas nema šta da radi ako je na vreme uzorano,

jedino me interesuje dali se sa RD i sejalicom može odraditi neki vid redukovane obrade

npr na njivi gde je bio suncokret a nije orano,na jesen posejati žito
 
Kloki izvini , ali ja ne poznajem ovaj pojam"obrani suncokret" objasni mi molim te.

Moze sejalica da se zakaci i iza setvospremaca . Postoje setvospremaci sa 2 reda . Evo jedne slike.
wqt479.jpg
 
dragan82 je napisao(la):
Kloki izvini , ali ja ne poznajem ovaj pojam"obrani suncokret" objasni mi molim te.

Moze sejalica da se zakaci i iza setvospremaca . Postoje setvospremaci sa 2 reda . Evo jedne slike.
Uradjen,iskombajniran,ovrsen...
 
Ne moze. Ja sam se raspitao . Mora bar malo sa nesto da se izgrebe njiva , pa posle da se prodje sa RD. Ali ovo moje ne moze nije 100% tacno. jer ja do sada nisam video nekog koji tako obradjuje zemlju. Jednom prilikom sam razgovarao sa tipom koji je prodavao svoj roto tiler i remo mi da njegov RT moze da da radi u njivu koja je neorana. On je cenio taj RT oko 27 000CHF , a reko mi da nov kosta koko 60 000chf. Ali nikada ja nisam video uzivo ni taj RT ni taj tip obrade. jedan mehanicar mi reko da moze , ali bi se dosta brzo trosili zubi na RD. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1300403454[/time]
_________________________________________________
Posle vrse suncokreta dobro je da se uradi direkna setva psenice. ja sam gledao vise puta kako oni to rade ovde. :ppozdrav:
 
Roto drljaca moze bez problema direktno u neorano, proveeno licno i personalno. Ja sam RD uzeo samo iz jednog razloga, a to je da psenicu sejem na sledeci nacin: ori-sej.
RD u kombinaciji sa sejacicom zakacenom za nju je velika usteda energija i veliki + u kvalitetu setve. Setveni sloj ostaje mekan i rasteris, a ispod njega tvrdo.
 
evo upravo sam sastavio moju RD , sve radi uredno čak sam sa vladimircom probao da je tjeram :haha:
ide jadnik ali umire :D sreća mu je pa je jesensko oranje

sutra vjerovatno i onoj drugoj treba da skratim paker valjak i da ga namontiram
 
Jedno pitanje, nasao sam jednu roto drljacu, dobre je cijene i ne izgleda lose, ali takav model jos nisam vidjeo, na gornjem dijelu RD se ne vide kucista, pa me interesuje kakv je to model i da li to valja, predpostavljam da su oba lezaja rotora u donjem dijelu kucista pa se bojim da je to lose tehnicko rijesenje i da joj na taj nacin lezajevi brzo stradaju :sta:
261ixdg.jpg
 
sve zavisi kolika je to ''dobra cijena''
vidjao sam i ja sa vana ovako bez gornjih ležajeva , možda su čaure zavarene za gornju ploču , jesi li gledao možda ima li otisak od varenja jer je ja nikada nisam vidio uživo nego samo na slikama

ne vjerujem da je dole ležaj do ležaja , to nema šanse da bi moglo da izdrži udarce i naprezanja
 
Napisi nam cenu, i daj neku sliku sa prednje strane , kao i dimenzije. Ja RD sa ovakvim resenjem jos nisam video.
 
Nazad
Vrh