Roto- drljača

ne vjerujem da bi mogla da ''sažvaće'' prebrzo je to , možda kardanom na 1000 , na 540 ne vjerujem
 
filipkc je napisao(la):
brzina mora biti oko 4km/h i okretaji kardana na 540

Nemora biti.

cicimoric je napisao(la):
Ne mogu da docekam prolece pa da vidim kako funkcionise ta RD.

Oranje je uradjeno na vreme ( septembar - decembar ). Jel moze sa njom da se vozi 7-8 km/h na dubinu od nekih
8 cm ali da odradi posao kako treba ili mora sporije?​

Sve zavisi na koliko broj okretaja kardana, kakva je zemlja.
Ja bi rekao da se može bez problema.
 
eto sam se i ja ponovio u RD pegoraro marke 98 god 2.5 metra paker valjak hidro lift daske za ravnanje obe sve sto treba ima ja barem mislim slike ce biti ovi dana cim ju dovezem... :ppozdrav:
 
Moze biti i Amazone, ali ces sa tom snagom traktor brzo dovesti do kraja. Bolje uzmi 2 m , moj drugarski savet.
 
Kazner je napisao(la):
e sad jos da prodam frezu i kupujem RD :D
Bolje ti je budi smirom pogotovo ako ne mozes da kupis RD u dobrom stanju. Ove od 2000 e. ce te sigurno brzo izdati a kvarovi su jako komplikovani :udri:sto znam iz iskustva.delova nigde nemas kod nas nego moras da ih pravis kod specijalizovanih majstora bilo da se radi o zupcaniku ili osovini ili nutovima na istim.Ako se ipak odlucih za rd. ne uzimaj onu koja je vec radila kod nas jer se verovatno prodaje sto je vec dozivjela havariju i skarabudzena je samo da se proda nego uzmi neku koja je frisko dosla kao sto ih ima dragan82.i sluzit ce te neko vreme.Prednosti su joj st,.,o je nesto laksa vuci od freze , nesto i brza ali je u mekanom cak i teza . nedostatci su joj sto moze ostaviti korov ako je veliki i skupo odrzavanje.Ja sam se toga rijesio i imam frezu carraro 2,5m i sada cu da kupim jos jednu pegoraro isto2,5m obavezno talijansku jer su 10 puta lakse vuci od domacih "pokoj im dusi"verovatno zbog sasvim drugacije izvedbe nozeva,koji su dosta manji ,zaobljeniji i gusci.RD.mora imati sigurnosni kardan jer zamisli da ti se izmedju rotora pri punom gasu uvali panj beton ili cijev od pumpe,odose zupcanici e to sam ja prezivio.A o frezi ti nemam sta posto je vec imas i poznajes je dobro.Kada radis sa rd. nemoj raditi gde ima spage od bala jer se g.... zna zavuci omotati i proguliti semeringe a ima ih na svakom rotoru, i ode ulje a mos mislit kolko ga ima u onom koritu.I to sam prezivio.Pri kupovini jedino sto mozes gledati su luftovi na rotorima i na reduktoru. :cao:
 
Nazad
Vrh