Roto- drljača

spasoje je napisao(la):
Ove od 2000 e. ce te sigurno brzo izdati a kvarovi su jako komplikovani
A odakle Vama ta tvrdnja da ce sigurno izdati ??
Danas sam bio kod decka ima RD sa hidraulikom za sejacicu i platio je 2000e sejacica je kao nova,sve je fabricki na njoj i nikakvih problema nema a uradila je dosta i uradice jos mnogo.
 
Jel poput ove ?

8zjqqf.jpg
 
Nesto mi poznata. :osmeh:
Post je spojen: [time]1297379618[/time]
_________________________________________________
P.S. Uzivo izgleda dosta masivnije i bolje.
 
Najveci luft imaju rotori koji rade tacno iza tockova. Za Lely imam skoro sve delove, pa cak i diferencijale i sve zupcanike u njima ( mogu ih nabaviti) , a i skoro za sve ostale marke. Zupcanici se krecu od 150e pa sve do 800e po komadu , sve zavisi od marke RD. Za sad delovi za marku EMY su najjeftiniji , pa onda za Lely.

Ni sam do sada prodao ni jednu RD koja radi kao freza . Pa zato ne bi znao da vam kazem kako se kod nas pokazale , a ovde na licu mesta svako hvali onu koju ima. Tim RD je malo jaca nabavna cena , a malo su i redje nego obicne RD. :ppozdrav:
 
spasoje je napisao(la):
Kazner je napisao(la):
e sad jos da prodam frezu i kupujem RD :D
Bolje ti je budi smirom pogotovo ako ne mozes da kupis RD u dobrom stanju. Ove od 2000 e. ce te sigurno brzo izdati a kvarovi su jako komplikovani :udri:sto znam iz iskustva.delova nigde nemas kod nas nego moras da ih pravis kod specijalizovanih majstora bilo da se radi o zupcaniku ili osovini ili nutovima na istim.Ako se ipak odlucih za rd. ne uzimaj onu koja je vec radila kod nas jer se verovatno prodaje sto je vec dozivjela havariju i skarabudzena je samo da se proda nego uzmi neku koja je frisko dosla kao sto ih ima dragan82.i sluzit ce te neko vreme.Prednosti su joj st,.,o je nesto laksa vuci od freze , nesto i brza ali je u mekanom cak i teza . nedostatci su joj sto moze ostaviti korov ako je veliki i skupo odrzavanje.Ja sam se toga rijesio i imam frezu carraro 2,5m i sada cu da kupim jos jednu pegoraro isto2,5m obavezno talijansku jer su 10 puta lakse vuci od domacih "pokoj im dusi"verovatno zbog sasvim drugacije izvedbe nozeva,koji su dosta manji ,zaobljeniji i gusci.RD.mora imati sigurnosni kardan jer zamisli da ti se izmedju rotora pri punom gasu uvali panj beton ili cijev od pumpe,odose zupcanici e to sam ja prezivio.A o frezi ti nemam sta posto je vec imas i poznajes je dobro.Kada radis sa rd. nemoj raditi gde ima spage od bala jer se g.... zna zavuci omotati i proguliti semeringe a ima ih na svakom rotoru, i ode ulje a mos mislit kolko ga ima u onom koritu.I to sam prezivio.Pri kupovini jedino sto mozes gledati su luftovi na rotorima i na reduktoru. :cao:
ma nisam se susreto sa rd nikad,jesam vidjo ali u radu nikad,ovu maschio sto imam malo mi poteska za nositi dize mi traktor,jer je onako brdovit teren,pa je prodajem,pa sam mislio da uzmem rd,ali ne vjerujem jer prilicno su teska zemljista a, na frezu i rad sa frezom sam naviko tako da ce opet biti freze i naj vjerovatnije maschio ili neka druga talijanka malo laksa od 2 m ::namigivanje::
 
2cz5zde.jpg


2qi67ud.jpg


rc11fn.jpg
2wpp91x.jpg
G]
14xgmtx.jpg
apfdoi.jpg
Sta mislite koja je naj bolja i koliko vrijede para.
Post je spojen: [time]1297459524[/time]
_________________________________________________
macn83.jpg
2e6an8n.jpg
A evo i freze sto sam ja u pazaru koliko vrijedi.
 
Danas sam u Crnjelovu vidio neku mašinu, pa ne mogu da je definišem. Prodavac tvrdi da je freza, al ja ne bih rekao. Široka je 2.5m, ima rotor (koji je neobično debeo) i ima kline, ne noževe. Klini izgledaju original kao na RD (bila je tu i jedna RD), iza ima valjak. Nisam do sada vidio tako nešto, masina je nevjerovatno masivna, siguran sam da je teza od jedne tone. Tarup nije, freza nije jer ima kline koji se mogu pomjerati (uvlačiti i izvlačiti, popustise zavrtanj koji ga drzi, isto kao na bagerskim kasikama). Kontao sam da nije neka masina za drobljenje kamena ili neki specijalni super-teški tarup. Jbte, ono mi samljelo bilo šta, vratilo rotora je debelo oko 150mm. Jbmje, zaboravio da slikam, sjetio se kad sam vec odmakao desetak km.
 
Ono prvo je freza. Koja jako usitni zemlju. Freza ide dublje od rototilera a i bogami puno sporije.
Rototiler moze ici kada je jako suho, i dobar posao uradi. Prednost je sto nema puno zupcanika i navodno da je i laksa od rotodrljace.
 
Ova zuta masina ima nozeve , ali jako malo su povijeni , nisu kao kod freze krivi nozevi. :sta:
 
zombie_666 je napisao(la):
savoris je napisao(la):

Šta mu to dodje, mix freze i RD? Ono čudo je sigurno teze od jedne tone, mislim da baz 100KS tu nema priče. Za kakvu je ono zemlju namijenjeno, pitam se??

ima ga moj kolega koji ga uzdiže u nebesa :sta: iskreno nisam nikada ga gledao u radu ali sam čuo informaciju od drugog čovjeka koji ga je pozajmljivao i tjerao sa univerzalom 445 i kaže da mu nije bilo teško :sta: što meni baš i nije jasno , širina je preko 2m a tjerao ga je u ledinu

to su informacije koje sam dobio , a ovaj prvi vlasnik je prije njega imao RD neku ogromnih gabarita a širine 2.5m i jedva je tjerao sa rusom 552 , nju prodao i uzeo ovo čudo i sada se hvali kako ide bez problema
ako te zanima mogu te spojiti sa tim čovjekom da dobiješ više informacija ali o tome na PP :cao:
 
drugar iz Guce koji radi sa krompirom, ima rotodrljcu od 3,2m tera je rus 952 dere se kao magarac sa njom,ali zato pripremi 10-14ha dnevno na dubini od 20cm.ipak je to savrsena masina
 
Da su se roto drljače pokazale tako dobro ne bi bile pune licitacije takvih stvari.Jedino što je ostalo u seoskom kombinatu neprodato jesu rotodrljače i rotosem(sejalica sa rotodrljačom).Gde god se ode ima ih i prodaju se na kile.
Da ne govorim koliko brzo sahrane traktor koji ih vuče.
 
diklofen je napisao(la):
Da su se roto drljače pokazale tako dobro ne bi bile pune licitacije takvih stvari.Jedino što je ostalo u seoskom kombinatu neprodato jesu rotodrljače i rotosem(sejalica sa rotodrljačom).Gde god se ode ima ih i prodaju se na kile.
Da ne govorim koliko brzo sahrane traktor koji ih vuče.

Jel ti to ozbiljno ::000::
 
Sve se to na kraju isplati. Kod nas mozda ih ima na kile , jer ljudi ne znaju sta to znaci. I narod se josuvek plasi da ulozi pare, a ima i onih koji su nedovoljno informisani. Sa RD se mnogo , mnogo stedi u vremenu , a vreme je novac , jer za seljaka koji radi ogromnu povrsinu svaki minut je bitan , a da ne pricamo za sat ili dan. U mom selu josuvek ima ljudi koji seju psenicu ciklonom , i oni ne mogu da razume zasto IMT pravi sejalice za zitarice i to 10x skuplje od ciklona, kad oni isti poso zavrse ciklonom. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
dragan82 je napisao(la):
2yov3b6.jpg



Evo ovde na ove dve slike imas 2 razlicita rototilera.

E to je to, bas takvi klini, samo je masina ogromna, veoma masivna, rekao sam, kao da je pravljena da drobi kamenje. Nisam pitao za cijenu, i da imam velikog Rusa ne bi smio ono zakačiti za njeg.
 
Nazad
Vrh