Roto- drljača

Vrati dve stranice unazad pa ces videti mog stajera od 85konja koji vuce RD od 3m i u jednom prolazu sredjuje njivu za setvu psenice. A obrati paznju molim te da vidis kolike su samo brazde velike i kako je to lose izorano. :ppozdrav:
 
moj case je 72 ks e da li bi mogo vuci neko od 2m,vecu ne bi ni uzimo jer mi ne treba,a zemlje su prilicno ilaste-ilovace
 
ma skoro da nema razlike kakav je tip zemljišta ako je jesensko oranje , sve ide lako ::namigivanje::
a ako je proljetno oranje onda zna biti sexa ::lose::
 
ako ne uradiš odmah i brazda se ''ispeče'' mislim na ilovaču i teške zemlje , e to je sex bajo moj isto kao da si je spustio i po cesti rotiraš :zli:

a ako poredimo isto zemljište a jesensko i proljetno oranje razlika u lakoći obrade je nevjerovatna , daleko daleko je lakše raditi jesensko
 
savoris je napisao(la):
ako ne uradiš odmah i brazda se ''ispeče'' mislim na ilovaču i teške zemlje , e to je sex bajo moj isto kao da si je spustio i po cesti rotiraš :zli:

e ovde freza ima prednost
ali po citanju ovde vidim da svi fale RD,znaci ne treba cekati za zapekne brazda i ide
 
uradiš sutradan ili za 2 dana zavisno od tipa zemljišta i nema problema
ja neznam šta ljudi misle kako da im i nikne nešto kada se brazda ispeče , čak iako uspiješ obraditi nema ni trunke vlage , šta tu može da nikne :sta:
 
trava i korov nicu i kroz beton a tek kroz zemlju :D
Post je spojen: [time]1294608139[/time]
_________________________________________________
e sad posto se moze orjentaciono nabaviti RD u dobrom stanju, i koju marku preporucujete
 
kod nas se kreću oko 1200-1300 evra polovne u solidnom stanju

preporuke nikakve nemogu ti reći pošto sam radio samo sa LELY i zadovoljan sam , a skoro sam uzeo i MASCHIO , nju sam probao na brzaka tako da o njoj nemogu dati neku ocjenu
 
Meni je ove godine pri setvi 2 ili 3 puta pucao sigurnosni saraf na kardanu. Isli smo direktnu setvu posle oranja sa RD+Sejacica. Ove godine je bilo izuzetno neuslovno za obradu jer je pri oranju bilo i "kaisa" i po pola njive, a jos kad se to malo osusi eto ti izuzetno teskih uslova. I pored toga RD je napravila nesto o cemu bi pri obicnoj pripremi zemljista samo sanjao. Inace sa tanjiranjem sam prestao iz razloga sto ne postoje na nasemk trzistu tecna NPK djubriva, a ni nemam mehanizaciju, pa sam se vratio zaoravanju NPK ali sam izbacio drljanje i kultiviranje. Sve to sam zamenio jednim prohodom sa RD i Sejacicom zakacenom za RD.
Jos jedan glas za fenomenalnu napravu zvanu RD ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh