Roto- drljača

Valjak razbija grudve, pa ih roto drljača usitni?
 
Moj doprinos temi.

DSC04590.jpg


1420kg.
 
Svaka čast i neka te dobro i dugo služi koliko vidim nova je pa nam kaži kolikoje trebalo ::novac:: izdvojiti za takvo zadovoljstvo.
 
GANGA je napisao(la):
Svaka čast i neka te dobro i dugo služi koliko vidim nova je pa nam kaži kolikoje trebalo ::novac:: izdvojiti za takvo zadovoljstvo.

Hvala, nova je da. Zadovoljstvo 9000€.

talianu je napisao(la):
I koliko konja za vući?

Vuče ju JD6630 od 130 ks, radi u konbinaciji sa Amazone žitnom sijačicom.
Sijem u oranje, brzina od 4.5km/h pa do 10 ovisi od vlažnosti i 'težini' zemljišta.
 
Becar svaka ti caet: nov traktor , nova RD. Izgledaju ko dve bombone , bravo majstore.
 
imam slike i video pa cu ga prebaciti kad stignem, inace se radi o roto drljaci amazone 3 metra stara 2 god i odusevilo me je i rad i posao sa njom tako da definitivno kupujem jedno ove zime, samo kontam da uzmem od 2.5 metra a ne od 3 pa neznam sta vi mislite o tome, inace sam ju vozio sa claasom 456 celtis 102 ps, i direkt na oranje 4.5-5 km na h i to sto ona napravi u jednom prohodu neznam koliko tanjuranja i spremac puta mora proci, to je iduca moja kupovina... pošto planiram uzeti polovnu koje marke ne preporucujete ja sam nesto nacuo dA LELY nije bas nesto a zasto neznam....
 
Znam za Celtisa kao tvog koji je do ove jeseni redovno sijao oko (vjerojatno i više) 100--ak hektara što ječma što žita što uljane repice u kombinaciji sa 3 m rotodrljačom V&N i sijačicom Amazone + vučeni valjak kad sije repicu. Uglavnom je sijao na tlo koje je jednim prohodom bilo obrađeno gurberom ili tanjuračom. Puno puta sam ga gledao i mali ide jako fino. Znam za još jednog Celtisa 90 ks koji je jednu sezonu također sijao sa 3 m rd i 3 m sijačica i to je išlo. Da sam na tvom mjestu uzeo bih rd od 2,5 m i onda ti nju možeš terati direkt u oranje u svakakve uvjete i to onda ide bez ikakve muke i brige. A stalni tragovi ti ostanu na 11,5 m što rješiš na način da staviš krajnje dizne sa polovičnom lepezom (imam ja dvije pa ću ti ih dat ako kupiš rd 2,5m) i imaš zahvat od točno 11,5 m. ::namigivanje:: A ako kupiš i rd od 3 m neće Celtisu ništa biti samo ćeš morati ići sporije nego sa 2,5 m. Nemoj samo uzeti rd sa klinovima (stariji modeli) jer ćeš se brzo popizdit.

Lely nije loš. Kod nas je na PIK-ovima dosta isteran (čitaj isforsiran-iskidan) pa onda i takvo mišljenje o toj marki. Premda ima kvalitetnijih rd od Lely-ja.
 
panonstib je napisao(la):
Evo karakteristika Amazone roto drljaca mada oni imaju i roto grubere
8vx1s0.jpg
Da dodam video ,kako se ispituje kvalitet.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DF7MHcoRkhE[/youtube]
 
svasta sam vidio da se ispituje na cudne nacine ali ovakve nacine jos nisam vidio, svaka cast koja ovo prezivi prava je, bumo videli na sta cu da naidzem 2.5 ili 3, kad malo bolje skontam mozda bolje 3 jer su mi planovi u nekakoj buducnosti kupiti malo veci traktor 120-150ps a to ce taman biti za njega ok, mislim ako pazarim neku od 3 metra
 
tomy, kod mene majstor radi sa kombinacijom od 3m ( vogel rd i nova D9 ) sa JD 6320, ne ide u oranje, ali ide ok
 
Kad ne ide u oranje treba manje snage, ali zato se dobija jedan prohod vise sto povecava potrosnju.
Ja sam ove godine prvi put koristio kombinaciju oranje i direkna stva u orano sa RD+sejalicom. Ptrosio sam oko 16 l/KJ (10 u oranju i 6 u setvi). Prema mojoj racunici sam ustedeo minimum 4 litre goriva po jutru, a i vise.
Kod nas u selu je standardna procedura oranje, 2x drljanje, setva pa jos jedno drljanje, a o neki jos i brilion. Druga kombinacija je 2x tanjiranje, drljanje, setva...
Tako da je RD izuzetna sprava koju bih preporucio svima.
 
kod mene je oranje pa dva do tri puta minimalno tanjuranje pa teska zuba 1-2 puta ovisi o vremenu i poslije sijetve obavezno jos jedno drljanje, a sa njom to obavim od jednom i to je to, usteda i na vremenu i na gorivu,naso sam jednu od 3 metra sa hidro liftom vogel not je sa klinovima(sto mi se bas nesvidza) oce tip 3400 eura, ima i bolji i jeftiniji barem koliko sam ja gledo e sad neznam sta vi mislite o cijeni i kak se inace one krecu kod vas....
 
Nazad
Vrh