Romanovske ovce

Pozdrav za Tatjanu evo sad cu postaviti slike njenog i Bojanovog stada, boraveci u njihovom domu i na farmi shvatio sam da su ljudi ozbiljno i profesionalno pristupili poslu te da ce ovo jednog dana biti reprezentativna farma, trenutnih oko 140 zenskih grla nije uopste za potcenjivanje :ppozdrav:

208h3k1.jpg


ogfkm8.jpg


2r2ynax.jpg


iv8hv4.jpg


28lw8ps.jpg
 
@slavis ovo moje jos uvek spada pod hobby farma jer ako se nevaram da tek sa 300 grla imas mini farma. Cilj mi je da jednog dana imam oko 200 zenki. ali do tad je potrebno puno toga. Jos neke prikljucke za traktor i naravno nova stala a i ispasa posto su sad samo na jaslama. A posto nam ovce nisu jedina obaveza ce to mozda da potraje jos neko vreme dok to ostvarimo.

Sta se tice to da bi se vratili stari forumasi mozda ako moderator skine ban ili ce morat pravit novi profil. Neverujem ni u jedno ni u drugo.

- - - - - - - - - -

@rajko hvala na pohvale.
 
rajko gmilanovac ,

Први ЗВАНИЧНИ увоз романовске овце у Србију је обавио С.М. из Чешке. То су и дан данас најкалитетније романовске овце у Србији, без премца. Ко их је видео може само да се добро насмеје када види "добар ген" код другиг примерака те расе у Србији.
Ја лично нисам видео, као што кажете, "све категорије оваца" на снимку. Већ, напротив само 2-3 групе оваца које се стално смењују. А које су то од њих Руске до краја није прецизирано. Као и ни конкретан број грла по полу и узрасту. А за хетерозис нећу ни да коментаришем, испод сваког нивоа је.
 
На форуму " lle de france rasa ovaca " члан форума Stanic написао је одлични пост ( http://poljoinfo.com/showthread.php?600-lle-de-france-rasa-ovaca&p=1164942&viewfull=1#post1164942 ) који је актуелан и за овај форум, па га зато преносим.

Hvala prijatelju, trudimo se da imamo pristojno stado, trudimo se…
Sto se tice izlaganja na sajmu u NS-u, kada se tamo stvari malo promene eto nas.
Hteo bih da se osvrnem na neku drugu stvar, a na to me je podstaklo pisanje kolega u drugoj temi. Rec je o vracanju starih clanova ovog foruma, ili pristizanju novih, onih koji sada “pasivno” prate ovaj forum.
Forumi su polako poceli da gube smisao i da se gase, iz razloga sto forum sada sluzi u marketinske svrhe, postavljaju se slike grla bez bilo kakvog komentara grla na slikama i nekog konstruktivnog razgovora o grlima sa slika/snimka. Cim se jaganjci zaljuce, odnosno kada je vreme prodaji eto slika na forumu…sto je smesno. Smesno je do te mere da se moze pretpostaviti kad neko postavi sliku ko ce tu sliku da “lajkuje”i da upucuje samo reci hvale, jer je poznato da su se neke kolege uvredile kada se nesto negativno pise o njihovim grlima, ili kada se na nesto skrene paznja. Ocigledno da svi samo savrsene ovce imamo.
Tuzno je to sto se na forumima koriste razne uvrede, ne postuju se godine drugih clanova, ni pol, sva sredstva se koriste kako bi jedni druge napadali.
Nadam se da ce se forum koristiti u edukativne svrhe i da ce pisati ljudi spremni za razmenu iskustava, znanja, misljenja...
Posto je tema Ile de France rasa ovaca, nadam se da sad vec znamo kako treba da izgleda Ile de France, koje su karakteristike te rase, ali uvek je lepo procitati nesto korisno i novo u vezi nacina odgoja, ishrane, nege, smestaja, lecenju raznih bolesti, jagnjenju…
 
zdravkec ,
ако желите да их ошишате то би могли сада да учините. Али ако немате воље за то могу оне и да сачекају наредно пролеће.
:osmeh:
 
Pozdrav iz Valjeva, evo slika naseg skromnog stada. Trenutno imamo oko 100 umaticenih Romanovskih ovaca svih kategorija. Ovce smo uvozili od Njegica i ovog leta su stigla grla direktno iz Rusije sto nam je bio san skoro deceniju. Evo nekih slika pa o kvalitetu prosudite sami















 
Poslednja izmena od urednika:
pozdrav,jesu li svih 100 kom na jednoj farmi ili rasporedjeni i na ostale clanove romanov tima.
 
kako se borite,jer je to porodicna varijanta ili vec mora da se jos neko dodatno uposli
 
ako vam nije tesko skicirajte nam objekat kakav bi bio najoptimalnijiza taj broj grla
 
Objekat svako pravi prema svojim potrebama, konfiguraciji terena, klimi, nacinu drzanja, rasi...svakako za odraslo grlo neki prosek je metar kvadratni prostora
 
jasno je to meni ali ja pitam zbog velikog broja specificnosti vezanih za rom ovcu(velika legla, poliestricnost,jagnjad ranije pocinju da konzumiraju koncentrovanu hranu...) ako se to sve uvazi onda i objekat mora biti drugaciji nego kao kod drugih rasa
 
Svakako da je organizacija stale drugacija, no opet to svako prema svojim potrebama organizuje. Savetovati nekoga nije pametno , nijedno stado i imanje nije isto . to domacin odlucuje sam kako ce da radi ili unajmi konsultanta koji to odradi u dogovoru sa gazdom , tj nadju najbolje resenje
 
moj komsija kupio 50 romanovskih.. sad nisam ih video i ne znam da li je uvezao ili mu ovde neko uvalio fals..
cuo sam da je placao 500evra po grlu..moracu da pogledam
 
Mijenja bih romanovsko žensko janje za muško. Imam žensko janje staro 3,5 mjeseca ostavljeno od trojki, ili dajem witenberg šilježicu staru 5 mjeseci.
 
Nazad
Vrh