Romanovske ovce

Zanimljivo je da im se repovi ne vide uopste na drugoj slici ,inace su lepa grla bas...
 
stado je kupljeno od jednog coveka iz susednog sela,inace vode poreklo sa han pijeska...

- - - - - - - - - -

postoji li u srbiji neko ko ima umaticene romanovske ovce...?
 
sinoc odnosno jutros kada smo dosli u stalu još troje. Ova ovca se prvi put ojagnjila 4 februara dvoje (2) i danas troje (3).
Ove tri ovce u februaru su ojagnjile šestero 6 a avgust/septembar osmero :)cool:''-- jagnjadi.
14-tero jagnjadi u jednoj godini je odlican rezultat i uspjeh .:ppozdrav:
 
bravo

Ova ovca se ojagnjila prvi put ove godine 3 februara i ojagnjila 2 i 08.09. (juce) 3.
View My Video
snimak je odmah posle jagnjenja.

bravo smicko, sa srecom

- - - - - - - - - -

pozdrav kolege, sta se radi? izboriste li se sa ovom susom? vidim da kod nekih ima prinova puno. nek su korisni.
ja ovih dana ocekujem jagnjenje, vec sam ih sinoc prebacio u pripremljen i prosiren boks.
 
Spremne za sajam
2isblg2.jpg
 
Izvinjavam se sto ranije nisam postavio snimak, jer sam obecao. Kod nas je predizborna kampanja i sve je tome podredjeno.
View My Video
Jedno jagnje mi je udarila druga ovca i sad ramlje, nadam se da ce se oporaviti.
Takodje ko je zainteresovan za muskice iz trojki koji su skoro ojagnjeni, mogu ih kupiti u novembru.

- - - - - - - - - -

View My Video
 
drage kolege zna li neko gde su stari ljubitelji romanovske ovce odnosno forumasi? Toliko ih je bilo svi se utrkivali da pokazu svoje znanje o ovoj rasi a sad nestali. Ili je ova susa ucinila svoje pa su rasprodali stada?????
 
Pozdrav svima. Ja sam nazalost, zbog suse i nestasice pase i hrane, morao da desetkujem stado. Obzirom da se pokazalo da romanovske ovce i jagnjad (posebno zensku) mogu lakse prodati i po pristojnijoj ceni nego meleze, prodao sam 6 mladih ovaca i 4 zenska jagnjeta, a sebi sam zadrzao samo jednu dvisku i jedno zensko jagnje, tek da "ne izgubim rasu". Zadrzao sam i proslogodisnjeg ovna da bi ih prepario, a ostalo mi je i pet muskih jagnjadi, ali se nadam da cu do zime i njih "skinuti s` hrane". Tesi me jedino sto su meleskinje koje su mi ostale nasledile plodnost svojih romanovskih majki, pa se nadam da ce barem biti dosta jagnjadi za pijacu. Posle toliko godina, opet sam na nekom pocetku. Ne ponovilo se.
 
Nazad
Vrh