Romanovske ovce

Prođe pola godine od mog zadnjeg javljanja.To zato što sam imao jako mnogo posla da od ništa pokušam da napravim nešto.Prostoriju u kojoj sam držao ćurke i kokoši valjalo je pretvoriti u štalu za ovde sa tri posebna obora.Napraviti u svakom jasle.Napraviti u glavnom oboru pregrade za ojagnjene ovce sa jaganjcima.Ograditi mali i veliki pašnjak posebno.Mnogo posla. Za to vreme ovce koje sam kupio od miladinovića i Velimira su se jagnjile u periodu od 07.marta do 09.aprila i od šast ovaca sad imam šest jagnjadi.Evo prvo slike ovnića dobijenog od miladinovićeve Texel ovce parene sa Romanovskim ovnom od Gajića iz Mionice.
Ovnić danas ima tri meseca i dvadesaet dana.


Nisam uspeo da prikažem sliku direktno sa tekstom,ali vidi se preko linka.Pokušaću sada ponovo da prikažem mog romanovskog ovna,kod kog ne prilazim bez "zaštitne motke".Dok je bio sam i nije bio sa ovcama mogao si kod njega i bez motke i da ga maziš,ali čim je sa ovcama nema ništa bez motke.Danas se zamalo zaleteo na mene.Zaustavila ga motka preko njuške.Evo ga ispred štale,ako budem sad uspeo da direktno ubacim sliku.


Uspelo je.Prvi,neuspeo,pokušaj bio je upload preko sajta http://slike.geek.hr/ a drugi uspešan preko sajta http://www.dodaj.rs. Dakle,na dalje koristim ovaj sajt.Evo sada još par slika :

 
Poslednja izmena od urednika:
Ovako,kupio sam od Miladinovića( "Miladinoviću jel ovo ispada reklama") texel ovcu,jednu romanovsku ovcu i jednu f1 romanovsku/sjeničku , od Velimira ("Velimire i ovo ispada reklama" ) jednu romanovsku i jednu f1 romanovsku/sjeničku i u Mionici dobrog romanovskog ovna.to je ukupno šest ili pet ovaca i ovan.Od tih pet ovaca parenih sa tim romanovskim ovnom dobio sam tog belog ovnića od texel ovce,ovnića od velimirove f1 i ovnića od miladinovićeve romanovske(koja je ojanjila dvoje jagnjadi-tog ovnića i ovčicu).Od miladinovićeve f1 dobio sam ovčicu a druga ovčica mi je crkla na jagnjenju našom greškom.Naime,komšija koji mi je obećao pomoći za početak dok ja ne naučim oko ovaca mi je pomogao po našem srpskom običaju,tako što mi nije pomogao,pa se ja i žena kod prvog jagnjenja nismo snašli odnosno otišli smo iz štale u momentu kad je izgleda ovca taman počela drugo da jagnji tako da joj nismo bili pri ruci da joj pomognemo i ujutro je žena našla veliko mrtvo jagnje.A čekali smo sat i po i onda zaključili da drugog nema i ako je ispala i druga lopta.Žena je taj dan dobila šećer od nerviranja.Poučeni time uspeli smo da pomognemo velimirovoj f1 da ojagnji ovnića,tako što sam taj dan pročitao na netu kako se pomaže kod jagnjenja i kad počinje jagnjenje(ispada lopta kad pukne vodenjak),tako da je žena pravovremeno rukama pomogla ovci da se ojagnji,što je ugurala prste i izvukla ovnića.
Hvala na pitanju komšija mi je dobro i zdravo i raduje se ovniću.I šesto je od velimirove romanovske ovčice.Dakle,od pet ovaca prveški dve su ojagnjile po dvoje a tri po jedno,s tim što je jedno crklo,ukupno šest.Evo još par slika,premda su mogle biti i bolje.
; ; ; ; ;
 
Poslednja izmena:
kolege, kako podnosite ove vrele dane? u svrhu rashladjivanja, ja sam moje ovce juce ponovo osisao.
evo par svezih slicica:
34sntom.jpg


---------- Poruka napisana u 10:53 ---------- Prethodna poruka je at 10:51 ----------

2vvqnwi.jpg
starija ovca se dobro rasirila, a jagnjenje je tek polovinom septembra

---------- Poruka napisana u 10:54 ---------- Prethodna poruka je at 10:53 ----------

9jzpyu.jpg


---------- Poruka napisana u 11:01 ---------- Prethodna poruka je at 10:54 ----------

iako ponovo ocekuje bebe, uvek drzi na okupu svoje cerke
9jzpyu.jpg
 
I devojcica iz cetvorki


II devojcica iz cetvorki (najumiljatije jagnje)


Momcina iz cetvorki (jednog sam prodao Sadi u Celic)


Svako jagnje ima svoju saru na celu po kome ih poznajem. a ovnic koga sam prodao imao je bjelinu od cela do njuske.

Evo malo i vecih


proslogodisnje ovcice i treb ponovo da se ojagnje u septebru *kraj*


Moj lepotan *dika stada*
 
Poslednja izmena od urednika:
Smicko nema te al kad se javiš ima šta i da pokažeš. Stado ti je napredovalo u svakom smislu. Samo da se poveća broj grla.
 
meni se pre 2 nedelje ojagnjila romanovka kupljena od miladinovica (spada ovo po reklama?) a samo 1 (zensko) jagnje imala a mala... moje macke su vece. al dobro raste sada pa sam ipak zadovoljna :)
 
Nazad
Vrh