Romanovske ovce

pozdrav kolege,
evo malo i ja da se oglasim po pitanju ishrane zalucene jagnjadi romanovskih ovaca. Kod mene su ovce do sada same odbijale jagnjad oko 70-og dana nakon jagnjenja, tako da se ja tu nisam mesao. Pustio sam da njihova priroda uredi to kako treba, jer sam siguran da one same bolje znaju kada je vreme da odbiju svoju jagnjad. Dok ih sisaju sve hrane im je po volji. a jagnjad kad se odluce hranim koncentrovanom i granulastom hranom po volji i sitnim senom( otavom) takodje po volji, naravno nakon zalucivanja vakcinisem od parazita i dam selen. Ovaj metod se pokazao zaista odlicnim. Jagnjad do sest meseci ne ispustam uopste na svezu travu, a nakon sest meseci pustam na pasu tokom dana a nocu imaju svoj odeljak gde im je seno i kgranule i dalje po volji sve dok ne postanu ovce... jagnjad obavezno sisam iste godine pre pustanja na pasu.

u nastavku je slika zenke ojagnjenje u leglu cetvorki 20.01.2012 njenu ishranu sam opisao. jos je na senu. ( juce sam je pustio samo za slikanje) Danas joj je tacno 4 meseca, vec je trazila da se pari. Njena tezina je 33 kg. za par meseci cu je sisati i pustiti na pasu. Inace shvatio sam da i ovce ne dobijaju nista na ovoj mladoj travi punoj vode, pa i dalje imaju jedan obrok sena i to ujutru pre izlaska na rosnu travu.
1e5pgl.jpg
ovo je ta lepotica o kojoj sam zimus pisao sa vise beline na licu.

---------- Poruka napisana u 11:39 ---------- Prethodna poruka je at 11:35 ----------

evo jos jedne njene slike
et65ub.jpg


---------- Poruka napisana u 11:41 ---------- Prethodna poruka je at 11:39 ----------

a ovde je opet ona sa svojim starijim sestrama i majkom koju verujem ce te prepoznati
295plli.jpg
 
Свака част Сика,одличан прираст од 230 до 260гр. Кад се узме у обзир старост мајки перфектно стварно!
 
Nazad
Vrh