Renault

pozdrav za sve iz Prnjavora moželi mi neko dati odgovor za renault temis 550x uključujemi se lampica od pritiska ulja što pokazuje zupčanik sa strelicama traktor polovi na mjenjaču ima povere i sve mi radi usporeno kad polovim dali je moguće da je pumpa u pitanju ako može tko dami odgovori
velik pozz za sve
 
Listam ovu temu i moram da priznam da me je reno kao traktor zainteresovao pa me zanima za reno 114-13 koliko moze da iznese generalna popravka motora ,za menjac sam procitao da je popravka jako skupa.
 
I za motor je popravka sigurno skupa, u reno je ugradjivan MWM motor isti kao i u fendt traktore, problem je što u Srbiju dolaze u lošem stanju i sa mnogo radnih sati. Ako bi mogao traktor da se kupi jeftino, a tu mislim na cifre ispod 10 000 evra pa da se uradi kompletna generalka i da maksimum izadje još 14 000 evra...ali opet je to star traktor i često će se kvariti neki pomoćni uredjaji.... ne treba se zaletati u tako nešto.
 
Napravio sam gresku mislio sam na 145-14, sta to moze
da kosta 14000 evra jedino remont celog traktora.
 
Cifru sam izkarikirao, ne znam tačno koliko košta remont, ali da, mislio sam na motor i menjač da se razbucaju u param parčad. To je pod uslovom da nema powershift menjač nego da je klasičan menjač.

p.s. 16 brzina napred i nazad... trebalo bi da je klasičan sinhronizovani menjač.
 
Kao bivši vlasnik reću ti da bežiš od tih traktora.Nema 5% šanse da za male pare nađeš dobar 145,14tx traktor.Sve su to izrabljene mrcine.Opravka motora je jako skupa ako hoćeš da se valjano odradi.To će ti najbolje reći Panonstib.On je upoznat(stručan maximalno) kako sa opravkom tako i sa cenama.Po meni ti je bolje da iz razloga održavanja ideš na varijantu nekog maseya.
Traktor kao traktor je jako dobar kako za sve poslove tako i za čoveka.
 
Koja je realna cena traktora 145 14 u solidnom stanju,
mislim da nemora odmah
neka krupna investicija.
Citajuci predhodne stranice video
sam da si ti platio tvoj traktor 10 000
u sta je trebalo uloziti onih 6 000 za
popravku.
 
Poslednja izmena:
Menjač i hidraulika po meni kod njih su dobri ,a i da nešto iskrsne dosta lako će se rešiti.Motor je problem.Da je MWM dobar to stoji ali su delovi papreni.Ukoliko ti prodavac dozvoli da premeriš kompresiju i ona bude dobra onda ne razmišljaj mnogo_Obrati pažnju na finu regulaciju hidraulike dali radi.To je kod njih takođe dosta pipava stvar.Obrati pažnju još na glavčine prednjih točkova jer na par njih sam video da tu puca gde felna naleže.
Za merenje kompresije ne treba više od 30minuta jer se lako pristupa.Treba samo skinuti gornji rezervoar a on je na 4 šrafa.

Ako još nešto mogu da ti pomognem ti pitaj.Nisam stručan ali eto igrom slučaja imam malo iskustva sa tim traktorom.
 
Aj da dodam I ja nesto. Ja sam slucajno pogodio taj model sa motorom u extra stanju,ali zato menjac nije ok zato sto je sjeb zubcanik od prve brzine ali meni ne pravi to problem jer jednostavno zaobilazim tu brzinu I nema problema. Prednji trap je ok kod mene za ostale primerke neznam, ali sam u principu zadovoljan.

@diklofen Kazi mi nasta mislis kad kazes fina regulacija hidraulike? Jel na regulaciju dubine ili onaj deo sto se izvlaci I regulise jer je kod mene ta sajlica odkacena a onaj leptir vezan na jednu stranu pa bih da probam da resim to.

Evo I jednog snimka tanjiranja lukovista.
 
Na tom leptiru na bloku hidraulike ti je regulacija brzine dizanja i spuštanja oruđa kao i zaključavanje istog za recimo transport.Fina regulacija je ona ručica sa brojevima od 1-10.Znači kad gledaš nazad ispod kabine komanda za nju ulazi bukvalno u komandu za dizanje gore -dole.
 
Aha, fina regulacija kod mene radi ok ali ona sajla je odkacena pa se plasim da kad je zakacim da ne userem nesto. Znaci mogu slobodno da je zakacim na mesto...
 
Odlično se nosi sa tom zverkom od tanjirače.Ma prikači slobodno na taj leptir i ne sekiraj se.Fabrička ručica je bila (kad sedneš da voziš)sa desne strane iza sedišta uz sam blatobran.
 
Diklofen, dali je mozda tvoj Reno otisao u Pivnice? jer je prosle godine stigo jedan kod nas.
 
Oni kad su ga uzimali(kupili)od mene odmah su rekli da računaju da će morati odraditi motor.
 
Nazad
Vrh