Renault

Sta mislite drustvo o ovom vredi li te pare ovako na prvi pogled http://www.polovniautomobili.com/oglas2955487/renault_15554/
i jos nesto primetio sam na oglasima da nijedan nema gornju poteznicu zasto?
Druze i ja sam u potrazi za nekim strancem,i na svasta nailazim,nema to vredi li to na prvi pogled,povedi majstora i idi pogledaj ako se nerazumes i tolko.Trgovci svasta pisu a kad odes haos,u fabrickom stanju ali pre 20 godina bio:osmeh: ovaj na slikama mislim da po dimu koji izbacuje na auspuh nije bas sto se tice motora
 
Moj Reno 145.14 dok se ne zagreje dimi ko lokomotiva a ne trosi gram ulja i moj ujak ima 133.14 i isto dimi hladan. Tako da mislim da to i nije bas merilo za stanje motora.
 
I moj je dimio kad se upali plav dim samo tako.Za 5 minuta se više nije moglo videti radi li ili ne.
 
svi MWM motori dime prilikom prvog paljenja i kad je motor hladan, i kod mene je to slučaj, ali posle pet minuta što bi reko diklofen kao da ne radi. Inače ti motori su proslavili Fend traktore, i u to vreme nije im bilo premca ni po kvalitetu a ni po potrošnji.

Dikolofen, da iskoristim da pitam, da li si ti imao na tvom 144.13 sajlu pozadi na hidraulici, jer kod mene ima neka sajla sa dugmetom koje se izvlači, slična kao ona napred u kabini za gašenje motora?
 
Bila je sajlica sa desne strane pored komandi hidraulike.Ona je drugim krajem pričvršćena na jedan mali leptir na sredini gornjeg dela hidraulične ploče.Sa njom se određuje brzina spuštanja i dizanja hidraulika(osetljivost) i zaključavanje istog.
 
E ljudi cemu sluze na renou sve one ručice oko volana,dali je jedna nesto kao reverzer a cemu služi druga?
 
Pa ne reče na kom renou?Predpostavljam da je jedna sigurno reverzer a druga za ručni gas.
 
Kakvog je kvaliteta prednja vuca na renoovim traktorima,na primer kad se duze upotrebljava,dali su izdrzljive u radu?
 
Po meni računa treba voditi samo o kardanskom duplom zglobu na krajevima do samih glavčina.Kad tu dobije lufta odmah rešavati.Ja sam menjao semeringe na glavčinama prednjeg točka i iznenadio sam se kad sam video kako su u dobrom stanju bili ti planetarci unutar njega.Ipak je to kvalitet i delova i obrade.Posle 8-9000 sati nema znakova skidanja cementacije bilo gde.E sad opet sve je to kako se i na šta naleti.
 
Aj malo da ozivimo temu...
Snimak danasnjeg tanjiranja, 4. srednja I gas 2000-2200 obrtaja(maltene daska).
[video=youtube_share;xIOm7T6PeGU]http://youtu.be/xIOm7T6PeGU[/video]
 
Izvini druze ali sta ti to tanjiras?????? Joj koliko dzombe jesi uspeo da sredis tu arcelu??? Jer to spremas za Psenicu????
 
Spremam za setvu spanaca, sutra tu ide tifon, za koj dan velika drljaca ili rotodrljaca I setva...
A evo i jos jednog snimka.

[video=youtube_share;i6b2o-09EPk]http://youtu.be/i6b2o-09EPk[/video]

Prvo sam krenuo 4. pa 3. jer je pocela da gura zemlju tanjiraca pa opet 4. srednja.
 
Poslednja izmena:
Moj zaključak je da ti traktor baš ima snage tj.dobar motor.Ipak je to teška tanjirača a on je lako vuče i ima lep oštar zvuk.Ni dašak dima ne pušta.
 
Dali se secas koliko kilovata je pisalo u saobracajnoj od tvog Renoa. Kod mene poise da ima 108kw.
I da tacno da mi je motor u super stanju, od kad sam ga uzeo nisam menjao, a ni dolivao, ulje do pre meseca dana(kada sam ga zamenio) i nisam primetio da je potrosio nesto ulja za to vreme...
 
I kod mene je pisalo dali 107 ili 108 KW.I moj nije trošio uopšte ulje ali nije imao tu snagu koju tvoj pokazuje.
 
Nazad
Vrh