Renault

Oni su kao nasi trgovci iz Juznog Banata. Jedno na slikama, a kada dodjes ono drugi traktor ili masina. Moze se cesto desiti i da se naidje na lose ofarbanu masinu.
 
Na agriaffaires.com nije ta prica sa drugim traktorom. Ovaj oglas sluzi u sasvom druge svrhe. Bice aktivan 2-3 dana i posle ce ga izbrisati , a za to vreme niko se ne javlja na telefonu ili se javljaju i kazu da je vec traktor prodat.
 
Oglas stoji vec sigurno 10 dana, ako ne i vise. Imam sa kime da odem u Poljsku direktno kod coveka i da se sporazumem jer su to moji drugari i vec su radili uvoz slicnog traktora za kojeg mogu da potvrdim receno stanje. Jos mi samo fali novaca i potreba za ovakvim traktorom. Tacno je da poljaci dobijaju dobre subvencije pa moze kod njih jeftinije da se nadje masina a gospoda koja ne veruju i ne moraju da veruju-njihova stvar.
 
treba mi dimenzija bočnih lagera diferencijala za 133.14


renault.jpg

Dimenzije su 90x140x32, a to je ležaj 32018 XA.
 
zahvaljujem se gospodinu panonstibu na slici, interesuje me samo gde se mogu nabaviti delovi za ove traktore kod nas, i dali se recimo konusno tanjirasti uklapa od drugog traktora, recimo od claasa ili nekog drugog....

Što se tiče komentara dragana82 da je neko bacio pare (koji se verovatno odnosi na mene), dovoljno je on rekao u svim temama u kojima iznosi svoja mišljenja smarajući članove i pokušavajući da nam proda fazone koji su na nivou prvog razreda osnovne škole, što vređa inteligenciju svakog forumaša.

A što se tiče bacanja para, pare nisu bačene, niti mašina licakana, već sam ja hteo da sa manje para uzmemo traktor koji ima problem i sami rešimo. Prodavcu mogu samo skinuti kapu jer je čovek rekao sve detalje, mane koje traktor ima i da je došao sa problemom iz Francuske (jer ih inače i kupuju sa manom pa ovde sređuju), i daće bog rešiće se kao i dosad gde su rešavane mnooooge ozbiljnije stvari od ove, a ove koji se podsmevaju moj otac i brat prave od gvožđa za jedan dan, u originalu burazeru .....

I još dugujem odgovor na pitanje gde je kupljen, da kod Dragana u Kaoniku, traktor koji je gledalo preko 200 čoveka i niko nije imao muda da ga kupi, poz
 
Može da se poruči kod nas delovi.Za ovaj model mislim da ne pašu delovi od Claas traktora jer su kasnije počeli porizvodnju, ipak je ovo stariji model.
 
jel može broj telefona, lagere smo sredili, ali vidim da je malo konusni oštećen-može da gura, ali bih ipak stavio novi ukoliko nije neka mnogo velika cena....
 
Što ne znači da si ti pametniji,procenjiviji i bolje potkovan znalac i ujedno kupac traktora od onih prethodnih 200 ljudi.Didi79 zna zašto te je to pitao.
 
možda ne pametniji, ali luđi i hrabriji svakako, a zašto je pitao? Jednostavno svako ima svoju matematiku i planove, te ne mogu drugi procenjivati da li je neko bacio pare ili nije .... Uvek sam spreman da svakom pomognem kome mogu pomoći, ali se takođe ne ustručavam tražiti pomoć od drugog kada mi je potrebna, a sarkazam i one koji se prave pametni je nešto što me iritira.... svako dobro
 
Ljudi zašto uvek terate mak na konac!Oni koji sebe smatraju izuzetno pametnima a u nekim sličajevima im je mnogo bolje da i ne pišu postove.
 
Onda kad kupujes polovan traktor , a fali mu deo u menjacu , onda okrenes uvoznika i pitas posto je ceo menjac. E kad ti uvoznik kaze 10 000e , i ti se tu negde nadjes , e tek onda kupujes traktor i pocinjes da opravljas menjac. Jer si siguran da cena nece preci cenu novog menjaca. Ali ponekad 3-4 zupcanika znaju da predju cenu novog menjaca. Tako bi ja uradio da sam na tvom mestu.
 
nije taj, taj je tražio 15.800 za tog na slici, ovaj je sličan, a košta duplo jevtinije a opravka će me koštati oko 300 eura i malo više rada, jer se menjaju samo dva bočna lagera na diferencijalu i remont kočnica, ostalo je sve ok ....
 
Nazad
Vrh