Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ne mora vlasnik, kako sam napisao od početka pandemije je uprošćeno i pojednostavljeno.Pre par nedelja sam radio kupoprodajni ugovor za prikolicu koju sam prodao i nisam odjavljivao tablicu i saobraćajnu već je kupac to odradio kod sebe u sup-u.
 
Mi prošle godine kad smo prepisivali kombajn nisu tražili tehnički samo je bivši vlasnik odjavio vratio tablice a mi registrovali dobili tablice i saobraćajnu nisu tražili ni tehnički ni osiguranje.
 
Nisu tražili ništa jer verovatno u tom momentu nisu istekli registracija i osiguranje dok bi u suprotnom morao raditi tehnički.
 
pi a ja se taman ponadao da cu moci da zamenim tablice i prevedem traktor bez tehnickog ....za tehnicki mi traze da skinem kabinu
 
Meni su takođe tražili da skinem kabinu jer u staroj saobraćajnoj piše bez kabine.Bio sam spreman da je skinem jer je traktor bio na pokojnom dedi i morao je da se registruje posle ostavljinske ali je ipak nisam skidao i urađen je tehnički uz obrazloženje da u novoj saobraćajnoj ne piše ništa po tom pitanju.
Pokušaj na nekom drugom tehničkom pregledu, možda prođeš.
 
Kod nas u Bih je isto ko i kod vas, svaki tehnicki druga pravila. Kada sam registrovao kombajn odem do ovog tehnickog gde registrujem auto posto su najjeftiniji i oni mi trazise da dovezem kombajn, a taj tehnicki u samom centru grada. Odem do drugog tehnickog koji je malo prije grada jer tu mogu dovesti kombajn, kad kazu da samo slikam kombajn sa sve cetri strane i da slikam plocicu sa podacima. Verovatno da sam otisao na treci tehnicki nebi trazili da vide kombajn.
 
Možda bi ti Filipe na četvrtom rakli da može registracija i ako nemaš kombajn, samo platiš i oni daju papire. ;)
 
Imam problem sa registracijom traktorske prikolice. Prikolica (Majevica) je kupljena nova 2017. godine, i nisam je odmah registrovao. Sada mi na tehničkom pregledu traže da radim homologaciju jer nisam obavio registraciju u roku od 2 godine. Homologacija će koštati sigurno 200 eura. Na drugom teh. pregledu su spominjali neki COC obrazac. Uz prikolicu sam dobio račun, saobraznost i apr od proizvođača. Da li neko zna šta tačno treba od papira ili da zovem agenciju za bezbednost saobraćaja pošto na svakom tehničkom važe druga pravila.
 
Zašto bi ti radio homologaciju kad je prikolica serijski proizvedena? Lupaju gluposti. Odvezi je na tehnički i traži da ti napismeno izdaju izveštaj o tome šta su ustanovili. Ne smeju da te odbiju, a moraće i da pripaze šta pišu jer njih kontroliše MUP.
 
Ne znam, ispada da je lakše da me odbiju nego da rizikuju da naprave neki propust sa dokumentacijom. Videću sutra pa se javljam.
 
Neznaju šta i kako treba. Šta će im COC obrazac kada je kupljena kod nas? Reci im da ćeš zvati ARSOVA u BG za savet a oni vrlo dobro znaju ko je ARSOV i sigurno ne bi želeli da dobiju meil od njega.
 
Zvao sam danas agenciju. Čovek me je lepo saslušao i rekao da na njihovom sajtu postoji spisak proizvođača koji su prošli homologaciju. Onda je našao moj tip prikolice i rekao da ne treba homologacija. Ako tehnički pregled pravi problem, uputio me je na MUP jer su oni nadležni za teh. pdeglede.
 
Kakva je procedura za registraciju i tehnicki pregled prikolice na nove tablice koja je registrovana ali nema plocicu? Da li mora nova plocica? Ko je stavlja? Ko ukucava brojeve?
 
А јел ти није лакше да купиш плочицу са огласа и сам укуцаш шта ти треба? Јефтиније и мање зајебанције са администрацијом.
 
Mozda i jeste, ne znam. Nisam se do sada bavio sa tim. Pitam samo kakva je regularna procedura, ne bih da brljavim i da sebi zakomplikujem situaciju.
 
Nazad
Vrh