Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Kako sam skontao isto ko i do sad
Ostaje sve i onaj kartončić sa tehničkog
Osiguranje?
Jesam za ispravnost i urednost, ali sam i za slobodnu registraciju starih prikolica na svedoke o vlasništvu, i registraciju ŠPEDITERA
Zašto baciti nešto što služi svrsi, ljudi imaju te male špeditere nek ih legalno voze

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
37abfb4e4b9d84eba22481c9dbcf644c.jpg

8ae6b1ae0cbed7c3e598b8f45c25d2b0.jpg

Evo ako nekog zanima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I jos da dodaju za gume da nema veze kog su proizvođaca ako su sare iste bilo bi dobro.Meni sve cetiri razliciti proizvođac.Treba da dam 70000 hiljada da bi zamenio ispravne gume m...cu im j..em.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Što se tiče kartončića sa tehničkog pregleda, meni dali list A4 formata sa potpisom i pečatom o tehničkoj ispravnosti,kažu da to sad tako ide...:sta:
 
I jos da dodaju za gume da nema veze kog su proizvođaca ako su sare iste bilo bi dobro.Meni sve cetiri razliciti proizvođac.Treba da dam 70000 hiljada da bi zamenio ispravne gume m...cu im j..em.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Menjaj sa nekim u selu uparite gume verovatno ces naci isto nekog ko ima dobre gume,a rasparene po osovini pa uklopite da vam svima bude dobro!
 
A sta ce reci za moje fume na 533 kupljene kao 3 klasa gume, sa kojih je prodavac brusilicom obrusio ime proizvodjaca. Pretpostavljam da je to uradjeno jer je guma kupljena kao guma sa greskom, pa da ne bi moglo traziti reklamaciju na osnovu te greske...
 
A gde piše da gume moraju biti istog proizvođača?
Koliko se ja sećam, moraju biti istih dimenzija i namene. Pogledajte samo na ulicama koliko automobila ima različite gume ili čak imaju zimske okrenute da se kotrljaju u pogrešnom smeru :D
 
A ja danas traktor i dve prikolice preregistrovao.... dao 31000 dinara

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Ja danas da odem po tablice nove jelte, pošto sa starima posle 4.4. nisi više registrovan, kad ono qurca malo. Zahtev je zaprimljen ali tablica nema na stanju. Čim bude mi ćemo rešiti predmet... Lepo, bogami baš lepo....

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene su na Imt 577 montirane nove trayal gume II klasa tako da je natpis trayal obruseno ....na tehničkom nista nisu rekli.
 
Svake godine je tehnicki i osiguranje za traktore i prikolice. Ram mora biti atestiran , na kabini moraju biti citava sva stakla, prednje gume moraju biti vodilice na traktoru ako nema prednje vuce, ako ima moraju sa ripnama. Na jednoj osovini iste sare na prikolicama. Radna svjetla LED ne prave problem. Ispravne kocnice i da nema lufta na sponama i upravljacu , dosta traktora zbog toga ne moze da se registruje. Za stepenice na kabinu nisam cuo da prave problem. Dok traktor radi ili je ugasen ne sme da kaplje nikakav fluid na asfalt jer ni to ne tolerisu. Sirena isto mora biti ispravna, retrovizor ne sme biti razbijen i mora da postoji min jedan. Normalno signalizacija da radi. Prikolica da koce sve gume. Mora postojati trokut do 30km/h.

Osiguranje ti je kao i za auto , svake godine ti smanjuju za 5% ako nisi imao prometnu tako do 50% , to je max.

Kod nas svaka stanica vodi svoju politiku, neki traže puno, neki gotovo ništa, a na kraju sve ovisi o tome koliko si spreman turnuti nešto u prometnu. A cini mi se da su kod vas istočno stroži nego kod na sjeverozapadno. Moje traktore uslikaju sa upaljenim kratkim svjetlima i svim pozicijama, riješimo papire i to je to. Mada su mi vozila uredna, pazim na to radi sebe, i nemam problema, ali vidim kakve rage prolaze tehnički. Lani lik došao sa velikim traktorom direktno s polja, na stražnjem kraju je imao doslovno za troje tačke blata, i na tome je rastao korov ili pšenica. Gume sve četiri katastrofa. Uslikali su ga tako da se ništa ne vidi, i prošao je za 5 minuta.
Glavni uvjet je trokut za spora vozila (ako ga nemaš, posudi se, čak ga znaju i u stanici imati za potrebe slikanja), da bar nešto od svjetala radi, da traktor ima poneko staklo, a ostalo je manje važno.
 
Ja imao za utorak zakazano za Dubravu 2,5t. I danas ih zvao kažu mogu ostaviti još staru tablicu i odložiti tehnički pa ćemo videti.
 
Nazad
Vrh