Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Ако мислиш на РС,знато нормалније за решити и јефтиније.Мада има и до људи генерално ако ћеш искрено.Са ове стране има доста мање педера који раде тако глупе послове па се иживљавају на сељацима.мсм на те на техничком и сл.
 
Kod nas je več dugo tako da traktor mora svake godine na tehnički,registraciju i osiguranje.Mene za TVa tako dođe oko 50eur svake godine.Ali za prikolicu nema ništa nit tablice nit registracije jer ne prelazi 5 tona ukupne težine,veče moraju bit registrovane samo baš i ne znam koliko $$ treba odbrojit.
 
A ja danas traktor i dve prikolice preregistrovao.... dao 31000 dinara

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
i Ja sam danas odradio.Pa ovi ili hoce kaki ili nece,sta nas toliko zajebavaju???Jer mi imamo pare za bacanje?e sad lepo neka vrate pare:ppozdrav: Ili ne trebaju nam pare,neka Vucic pusti kisu da padne:kisa:
 
Nove tablice su najmanji problem, jednom platis i imas. Ja sam nove tablice zamenio samovoljno na svemu cim su izasle. Problem su nebuloze sa radnim farovima, gume od istog proizvodjaca, dovarena stepenista....
 
Kako je u susednim nam drzavama?

Svake godine je tehnicki i osiguranje za traktore i prikolice. Ram mora biti atestiran , na kabini moraju biti citava sva stakla, prednje gume moraju biti vodilice na traktoru ako nema prednje vuce, ako ima moraju sa ripnama. Na jednoj osovini iste sare na prikolicama. Radna svjetla LED ne prave problem. Ispravne kocnice i da nema lufta na sponama i upravljacu , dosta traktora zbog toga ne moze da se registruje. Za stepenice na kabinu nisam cuo da prave problem. Dok traktor radi ili je ugasen ne sme da kaplje nikakav fluid na asfalt jer ni to ne tolerisu. Sirena isto mora biti ispravna, retrovizor ne sme biti razbijen i mora da postoji min jedan. Normalno signalizacija da radi. Prikolica da koce sve gume. Mora postojati trokut do 30km/h.

Osiguranje ti je kao i za auto , svake godine ti smanjuju za 5% ako nisi imao prometnu tako do 50% , to je max.
 
Pa i nije puno od pomoći ako se i dalje zahteva potvrda sa tehničkog jer zapravo to i jeste najveći problem.
 
ma terao zadnji put na tehnicki 2015, za toliko planiram i sledeci put, pa nek nekog drugog zajebavaju za svetla i stepenike, ja ih ne skidam. A signalizaciju i sve ispravno posedujem najvise zbog sebe.
 
Aloooo ministre, a APN-ci? Nas sa apencima ima još više od traktorista, i ako mi krenemo za Bg (naravno sa apencima) neće biti dobro. Hoćemo i apence sa starim tablicama! :haha:

Jel mogu ja sad da vratim nove tablice sa traktora i prikolica i da mi daju stare, dosta su manje pa im je lakše naći mesto za montažu. :haha:
 
Ma moze, ali prvo da platis tehnicki, vracanje novih tablica i izdavanje starih!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
E kao da sam znao.U ovoj ludoj državi nigde ne treba žuriti.Kao sa porezom i nekim drugim plaćanjima,mi koji redovno plaćamo smo u nepovoljnijem položaju nego neki koji ne plaćaju pa im se to posle otpiše.Baš sam se bio iznervirao i rekao da neću ništa da registrujem,a tek sad neću ništa raditi dok ne prođe vremena da se sve raščisti.
 
Kartoncic sa teh pregleda ce da bude obavezan uz saobracajnu

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh