Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Pa sam taj zakon je propisao vreme trajanja tehnickog i to ne da bi oni setali okolo, vec da pregledaju vozila, ali kako ih mrzi onda moze i grupno samo da se raja ne pobuni.
 
Postoji minimalno vreme trajanja koje je propisano pravilnikom o tehničkom pregledu pa me zato čudi da su smeli toliko traktora da propuste za jedan dan. Zato sam pitao...
 
Sve moze da se zaobidje, videli su sta su uradili ovim zakonom pa se sad dosta gleda kroz prste i dalje traze signalizaciju, sva stakla na kabini i da bude obelezena masina po zakonu.Ostalo je poslednja rupa na svirali.
 
Usluzno za jednu firmu sam isao sa jednim predstavnik om tehnickog da vidi dal mogu da prodju i sta treba da se sredi da bi proslo.Svi gabariti moraju da budu ispravni, pozadi obelezen po zakonu, zavesice i ostale gluposti, pita vlasnik a kocnice covek mrtav hladan to se ne vidi na slici :osmeh: I od tad je pomama za gabaritima za razne kamione i kombije vise mi muka kad neko pozove da se nabavlja :haha: A da i gume moraju da budu lepe za slikanje, a kad neko pozove i krene imamo par traktora treba nam stak... Odmah spustam slusalicu
 
Pitam na tehničkom kako da registrujem kombajn a oni kažu da to kod nas niko ne registruje ali mogu donijeti papire pa da vide šta i kako. Pitam policajca a on samo slegne ramenima i kaže "Nemam pojma. To kod nas niko ne traži". Sad se mislim šta da radim. Sve je dobro dok nema problema u saobraćaju a onda će da nakaleme sve čega se sjete. Dali je vrijedno rizika?
 
Земљаче ја сам купио комбајн преко,3 метраа коса да имам за РС,мање су парцеле,и наравно регистрација,и после само годишње осигурање.Мсм прва са таблицама ме изашла око 300 км а осигурање је око 60.нисам га регистровао јер ме заустављају,шта више знају ме па ме не дирају,али у случају саобраћајке на путу а ти немаш ништа,шта би онда.
 
To se i ja pitam. Imam papire za registraciju ali vozam se već skoro 20 god i niko me nikad nije pitao za registraciju i ne samo mene već nikog u krugu 30-tak km. Nebi da se pravim pametan pa da povučem mačka za rep pa se neko sjeti da nas uzme na zub a opet kad mi je i čamac registrovan nek bude i kombajn. Na vodi su me tri puta zaustavili i htjeli pisati kaznu a na cesti nikad:osmeh:.
 
ЈА би регистровао онда у сваком случају,ђаво не спава.Колега је закачио адаптером ауто,тј ауто је сјекло кривину и њега је очешало.Возач аута је кривац,ал би и колега гадно прошао да није имао регистрован и осигуран комбајн.
 
Vratili su me sa tehničkog :-(
Dodao sam kabinu i ofarbao traktor. Sve utegao i radi
Ali prva registracija je bila bez kabine. Bezobzira što sam stavio orginalnu kabinu traže mi atest.
Da a traktor je 79o godište
 
I ja imam problem.Traktor nije imao kabinu i tako je uvedeno u staru saobraćajnu dozvolu.Kabina je naknadno ugrađena i sada je moram skinuti dole pa uraditi tehnički i onda je opet vratiti nazad i tako sve do 2021 dok ne smisle kako i šta uz naravno neki novi harač.
 
Kako nas prave majmunima...zenin stric vracen jer mu na 540 kabina vise matirala nego hauba...pa gde je tu logika???sto kaze covek tacno te tera da ne registrujes.
 
Nazad
Vrh