Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

jel ima neko ikakvu informaciju dal ce da puste registraciju za traktorske prikolice rucni rad il jos uvek nista?
 
Uci cete u EU da nista ni svjesni kako... imate tolike obradive povrsine koje su zanimljive njemcima i nizozemcima, ima da vas pretanjuraju jednog dana da cete se sam ocuditi... Na zalost...

Potrosene gume se racunaju one s ripnom plicom od 4mm. Gume na svakoj osovini moraju biti jednakog profila. Nije bitno ako je jedna trayal a druga barum, samo ako je jedna s 3 crte, druga ne smije biti s 4 crte ili ripnjaca. Ako, na primjer, montirate gume od lade nive na prednji kraj 539, bitno je samo da guma nije istrosena i mora se radijalna guma upisati u prometnu dozvolu vozila posto je druga oznaka dimenzije.

O kaznama ne mogu pricati iz prve ruke posto ju nikad nisam dobio. Znam samo da je jedan iz susjednog sela bio "pametan" i nije registrirao traktor nikad i kad su postrozili zakone, uhvatila ga policija i dobio je kaznu da je mogao 10 godina registrirati traktor. Eno, svake godine ga registrira ;)

Malo po malo ce se uvesti reda tamo gdje se nikad ne biste nadali da ce ga biti. Izjave poput: "necemo mi u EU" odmah zaboravite posto se narod nista ne pita... Reda biti mora a svi znamo ako nece milom, ici ce silom...
 
Uci cete u EU da nista ni svjesni kako... imate tolike obradive povrsine koje su zanimljive njemcima i nizozemcima, ima da vas pretanjuraju jednog dana da cete se sam ocuditi... Na zalost...

Potrosene gume se racunaju one s ripnom plicom od 4mm. Gume na svakoj osovini moraju biti jednakog profila. Nije bitno ako je jedna trayal a druga barum, samo ako je jedna s 3 crte, druga ne smije biti s 4 crte ili ripnjaca. Ako, na primjer, montirate gume od lade nive na prednji kraj 539, bitno je samo da guma nije istrosena i mora se radijalna guma upisati u prometnu dozvolu vozila posto je druga oznaka dimenzije.

O kaznama ne mogu pricati iz prve ruke posto ju nikad nisam dobio. Znam samo da je jedan iz susjednog sela bio "pametan" i nije registrirao traktor nikad i kad su postrozili zakone, uhvatila ga policija i dobio je kaznu da je mogao 10 godina registrirati traktor. Eno, svake godine ga registrira ;)

Malo po malo ce se uvesti reda tamo gdje se nikad ne biste nadali da ce ga biti. Izjave poput: "necemo mi u EU" odmah zaboravite posto se narod nista ne pita... Reda biti mora a svi znamo ako nece milom, ici ce silom...
Bobo bez uvrede,ne zivis u Srbiji da bi sudio kako ce biti nama i kako nam je sada,ja sam bio u Hr,video sam kako je stanje kod vas daleko pre ulaska u EU,sto bi se reklo ograniceni ste ko terasa,tako da znas da smo mi i vi dva razlicita sveta i to nemoze nikakva EU da promeni.

- - - - - - - - - -

Da dodam,rumunija je daleko pre HR u EU,e neznam jesi li bio skoro tamo,e to je dno dna,boranija teska,kupuju od nas berace,plugove,univerzale,kombajne 131,780 i krs mehanizaciju,traktori u full raspadu,nisam video registrovan,da ima neke tablice......Mi smo za njih Svajcarska...
 
Eto ga sad... ispadam neki negativac a samo vam pisem sta vas danas-sutra ceka... sami ste napisali da uvode obavezno slikanje na tahnickom pregledu. Ja vam samo kazem da s tim kamerama dolaze i puno stroze kazne za neregistrirano vozilo posto ce mnogi odustajati od registracije kad vide da sve bas mora biti ispravno...


Mirko, zajebi pricu da ne znam kako je tamo. Vecina moje rodbine se odselila u Vojvodinu pocetkom 90-ih. Redovno ih posjecujemo i vjeruj mi da znam kakva je situacija u Srbiji (bar ovaj dio do Bg).
 
Bobo stvarno si ogranicen.
E pa navrati malo nize od Save i Dunava pa vidi kakvo je stanje,ko da registruje traktor,kako?Da vadi pokojnike iz zemlje,pa vecina traktora u mom selu uopste i nema papire.Kao i prica da se nesme peci rakija u sopstvenom kazanu,hahahaha,ej Sumadija srce sljivarstva evrope......
A kamere i slikanje na tehnickom je kod nas uvedeno pre dve godine i obavezno je.I eto ja registrujem auto u raspadu.....necu da pisem dalje...
 
sto se tice propisa pri registraciji i tome slicno najbolje sam osetio na sebi naime,prosle godine resim da atestiram plin u autu,sve novo,prvi atest,sve ok,i dalje sledi dogadjaj odem na tehnickom sve dobro kad se pojavise ovi sto vrse atest i pocese da mi slikaju auto sa svih mogucih strana,gde god da su videli da postoji neki br. slikali su cak su i gume sve cetiri ponaosob slikali dimenzije,mislim da ga ni sam nebi bolje islikao da ga prodajem :haha: da jedna glupost ne ide sama dosla je i druga,sve te silne slike,papiri i ostalo posalju na mas.fakul. kad posle par dana stize dopis da mi ne mogu izdati atest jer mi se ne slaze BUKVALNO za 5kg dozvoljena masa vozila koju vozilo moze da poveze sa podatkom u saobracajnoj,na kraju sam i to promenio i sredio i dadose mi najzad taj ateset posle mesec dana vucaranja,elem stize sledeca glupost od istih tih STRUCNIH ljudi kada sam cekao da podignem papire od atesta a pre toga mi je bilo receno da moram da poskidam sa auta sve sto nije fabricki ugradjeno na njemu i ja tako skinem kuku koja je bila ustvari njegova fabricka samo da me nebi je....li,dodjem na isti tehnicki da podignem papire kad tamo ti isti ljudi rade atest nekom drugom,sta se desava slikano dve tri slike,papiri pola nema,auto neregistrovan,KUKA viri pola metra noge da im polomi dok je obilaze ali ljudi je jednostavno ne vide,to se sve desavalo tacno na metar ipo od mene,jednostavno ni sam mogao da poverujem da li je moguce,meni samo sto nisu trazili maticni br.od cukun dede a ovom bez pola osnovnih stvari prolazi dalje,izvinjavam se da duzem postu ali u ovoj zemlji se stare navike NIKADA nece promeniti ma kolike da su kazne i kakvi god da su zakoni jer OCIGLEDNO se ne primenjuju na svima jednako usta sam se licno uverio,eto takva su nasa ovlascena lica,tuga i jad
 
Neka sam ja ogranicen i sto sve ne ali znam kako je prije bilo ovdje... Registriralo se sve i svasta, teralo se i bez registracije, moglo se sve srediti preko bilo kakvog poznanstva. Kod nas je ovo u jako jako puno slucajeva iskorjenjeno i nadam se zbog vase sigurnosti da ce i kod vas to srediti. Ako i tad ne budes htio registrirati traktor koji nema papire onda nisam ja ogranicen, nego ti...

U staroj drzavi je tetak radio na tehnickom pregledu i u auto skoli a njegov zet sad u Pazovi ima svoj tehnicki pregled i auto skolu i ZNAM kako je u vojvodini... Juznije od Sapca nisam nikad bio a jednog dana se nadam da cu otici da vidim kako to izgleda.

Napominjem opet da sam registrirao i kombajn i prikolicu za koje nemam papire. HR je dozvolila da se takva vozila registriraju uz ovjerenu izjavu jednog svjedoka. Jos uvijek to pravilo vrijedi, samo sad trebaju dva svjedoka. Jedini uvjet je da vozilo nije bilo registrirano poslije raspada jugoslavije i da su poslije izgubljeni papiri...

Ovo je kao Bogom dano za nas koji znamo da vozilo nije ukradeno a zelimo ga registrirati makar jednu godinu da dobijemo vlasnicke papire od istog a isto tako je Bogom dano onima koji su u ratu "nabavljali" traktore, prikolice i kombajne i sad ih mogu bez problema registrirati...
 
Ma svasta ce i kod nas da uvedu samo da ljudima uzamaju pare.E sad,da li ce to sto oni uvode bas i da se postuje,to ne znam.Uglavnom,za sad je sve moguce sem nemogucek.I sto rece Zicko,dosta se selektivno primenjuju neki zakoni i propisi.Znaci kako koga zakaci i zavisi kod koga ga zakaci.
 
Bilo je NEMOGUCE kad su zabranili pusenje u svim restoranima i kaficima koji nemaju rjesenu odvodnju dima. SVI su vikali kako to kod nas NIKAD nece proci pa se ne pusi u restoranima. Cak je i na svadbama zabranjeno pusiti unutra. SVI su se zgrazali ali da vidite kako se to sad postiva...

Tako imamo BEZBROJ primjera sto je bilo NEMOGUCE pa kad je do toga doslo svi sute i duraju...

Malo po malo, doci ce civilizacija i u juznije krajeve da se necete ni nadati kad vas zaskoci ;)
 
Nedavno bio u Mađarskoj i baš sam se iznenadio da niko ne puši na ulicama nigde...kazne su im nenormalne ako te navataju.
 
Baš tako,čuo sam ja za to ali sam se setio kad sam već zapalio i na kraju mi je bilo maltene neprijatno da sam pušim od tolike raje.Odvikli su ih samo tako od pušenja na ulici.::namigivanje::
 
Neka sam ja ogranicen i sto sve ne ali znam kako je prije bilo ovdje... Registriralo se sve i svasta, teralo se i bez registracije, moglo se sve srediti preko bilo kakvog poznanstva. Kod nas je ovo u jako jako puno slucajeva iskorjenjeno i nadam se zbog vase sigurnosti da ce i kod vas to srediti. Ako i tad ne budes htio registrirati traktor koji nema papire onda nisam ja ogranicen, nego ti...

U staroj drzavi je tetak radio na tehnickom pregledu i u auto skoli a njegov zet sad u Pazovi ima svoj tehnicki pregled i auto skolu i ZNAM kako je u vojvodini... Juznije od Sapca nisam nikad bio a jednog dana se nadam da cu otici da vidim kako to izgleda.

Napominjem opet da sam registrirao i kombajn i prikolicu za koje nemam papire. HR je dozvolila da se takva vozila registriraju uz ovjerenu izjavu jednog svjedoka. Jos uvijek to pravilo vrijedi, samo sad trebaju dva svjedoka. Jedini uvjet je da vozilo nije bilo registrirano poslije raspada jugoslavije i da su poslije izgubljeni papiri...

Ovo je kao Bogom dano za nas koji znamo da vozilo nije ukradeno a zelimo ga registrirati makar jednu godinu da dobijemo vlasnicke papire od istog a isto tako je Bogom dano onima koji su u ratu "nabavljali" traktore, prikolice i kombajne i sad ih mogu bez problema registrirati...
E kad drug pocne da mi prica sta se sve radi u Macvi i okolini sapca... Koje mulje, koje kombinacije, koji svercovi... Pa to je za nepoverovati.
 
Nazad
Vrh