Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Pa ako ovako nastavite da se hvalite sa lokalnim tehnickim pregledima i lakim sredjivanjem pregleda bice dobro da nekrenu i po kucama da vrse kontrolu pa ce posle da bude :sjasi:umesto da cutite i da zavrsavate posao cudo smo mi balkanci.
 
Sto rece kolega, samo se vi hvalite. Kada postave kamere ili sluzbeno lice na tehnicki bice vam neko drugi kriv. Ne mogu da razumem takve ljude. :sta:
 
I treba da idu u kontrole.Ispada da su ljudi koji predaju nekome papire i taj neko im sve sredi na lepe oči bez pojave i pregleda vozila pametniji od ljudi koji tehnički pregled obavljaju savesno i odgovorno.
 
O predlogu izmene zakona u Velikim točkovima piše:"priključna vozila za traktor ne moraju na redovan godišnji tehnički pregled, a ona koja su namenjena za obavljanje radova ne moraju se ni registrovati". Da li će sve ovako biti videćemo.
 
Mozeli da se uvazi moj tehnicki pregled na traktoru i prikolici od januara 2015, da ih preregistrujem na nove tablice?

U saobracajnoj je pokojni otac upisan kao vlasnik, resenjem o nasledjivanju ja sam vlasnik?

Hvala
 
Rok vazenja lista o izvrsenom teh.pregledu je 1 mesec,i po starom i novom zakonu.To je dok se ne preda u Mupu,a kako je tvoj vec tamo mozda ti nece traziti novi.
 
Rešio sam registrovati moj traktor koji imam već mnogo godina, ali je on nekada bio registrovan oko 82. Kada sam išao u policiju i pitao rekoše mi da ne može već mora da se radi ostavinska rasprava i to je jedini način da se on registruje. Drugi traktor smo kupili bez ikakvih papira i lepo napisali izjavu i voljno traktor registrovan očas posla. Za njega sam mislio da će brzih dana u staro gvožđe kad budu rigoroznije kontrolisali registracije i nisam ulagao u njega, a u ovaj što nekad bio registrovan skrcao gomilu para. Ima li neko rešenje sa pravnim elementima?
 
Prvi broj sasije oznacava godinu kada je izasao iz fabrike, nazalost ne predstavlja tacno godiste, jer ne prikazuje deceniju u kojoj je traktor napravljen.

Npr. :kod mene konkretno, traktor je 1997. godiste i njegov broj sasije pocinje sa 7, dok ostalih brojeva od 1997. godine nema.

Ne znam kako je na traktorima napravljenim posle 2000., veruj mi da nisam ni gledao do sada nikada.
 
Doci ce i do vas EU metode rada...

SVAKI traktor se OBAVEZNO slika na poligonu tehnickog pregleda ili na organiziranom mjestu u selu gdje se registriraju vozila. Na nevidjeno vise nema ni da si Sveti Petar... Ako nema vozila, nema ni registracije. Svaki detalj koji se vidi na slici (potrosene gume ili gume razlicitog profila na istoj osovini, razbijeno staklo na kabini, nepostojanje vanjskog retrovizora, razbijena signalizacija i slicno) se tretira kao tehnicka neispravnost i dok to ne sredis, ne postoji mogucnost registracije vozila.

Malo po malo nam stezu obruc i to je jako jako dobra stvar za sigurnost u prometu.

Imam registriran i bager i kombajn a niti jedno ne moram voziti na tehnicki, to se radi na nevidjeno...
 
Sta podrazumevaju pod tim potrosene gume? Jel napred mora da bude ona linijska za traktore ili moze da se nabaci od nekog drugog vozila sto kod nas cesto rade.
Kolike su kod vas kazne zbog neregistrovanog i tehnicki neispravnog traktora? Kod na plate i zarade Tajlandske a kazne Evropske:haha:
 
Pa to ti nije losa ideja,jer ako oni ne znaju ko ce znati,i obavezno nas izvesti kako stoje stvari.
 
Doci ce i do vas EU metode rada...

SVAKI traktor se OBAVEZNO slika na poligonu tehnickog pregleda ili na organiziranom mjestu u selu gdje se registriraju vozila. Na nevidjeno vise nema ni da si Sveti Petar... Ako nema vozila, nema ni registracije. Svaki detalj koji se vidi na slici (potrosene gume ili gume razlicitog profila na istoj osovini, razbijeno staklo na kabini, nepostojanje vanjskog retrovizora, razbijena signalizacija i slicno) se tretira kao tehnicka neispravnost i dok to ne sredis, ne postoji mogucnost registracije vozila.

Malo po malo nam stezu obruc i to je jako jako dobra stvar za sigurnost u prometu.

Imam registriran i bager i kombajn a niti jedno ne moram voziti na tehnicki, to se radi na nevidjeno...
Bobo,hvala bogu mi necemo uci u EU a i da udjemo od toga nema nista.Ipak smo mi dva razlicita sveta.Sto bi se reklo:Ovo je Srbija zemlja iz sna....
 
Pa da, bolje ostati sami u nekom kutu onako divlji u zemlju iz sna, pa kako bude!!! Sta ce nama EU, njihova pomoc u svemu a da ne pricamo o kulturi i mentalitetu?!!! Ne postoji niko pametniji od nas!
 
Nazad
Vrh