Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

koje su to budastine brate pa ja sam je uradio bolje od fabricke i sad nemogu da je registrujem iako ima i instalaciju i vazdusne kocnice
 
Ja moram videti uskoroda pokusam pronaci vlasnika traktora jer prilicno poznajem taj kraj. samo morao otici u Sup da vidim adresu posto nemam. Ako je umro Valja praviti po ovim procedurama. saobracajnu imam ali su tablice odjavljene , tako da sumnam cak i dal je ziv ,al prvenstveno se mora proveriti. Okolina Osecine u pitanju
 
Izgleda da ce ipak da se registruju i prikolice rucni rad.Danas sam se raspitao i kaze mi covek koji to radi da se prica,doduse jos uvek nezvanicno da ce puste registraciju za rucni rad samo nece dugo da traje
 
danas sam obisao celu opstinu obrenovac i nepostoi tehnicki koi hoce da uradi pregled na traktoru da bih ga registrovao preko dva svedoka ili mi kazu da nije po zakonu ili me salju u fabriku ili na carinu da im donesem papir o poreklu vozila pa sad ko je ovde lud:sta: a u miliciji mi kazu da moraju da izvrse tehnicki pregled vozila
Nije niko lud, valjda.. kod mene u okolini postoji tehnicki koji moze da registruje automobile i prikolice koje ne prelaze 3 tone ukupne nosivosti koliko sam ja shvatio kad sam pricao sa njima, kazu nemaju dozvole za to.. traktor su kao mogli a prikolicu jednoosovinku ne.. na drugo mesto sto kaze jedan kolega samo sto na registruju i zidarska kolica.. mozda nisi nabaso na tamo gde treba, ovamo gde sam ja radio kazu da kad urade oni tehnicki on vazi u celoj zemlji znaci mogao bi ti da uradis tehnicki kod mene u opstini a registrujes kod tebe, nadam se da ne sirim dezinformacije bar sam tako razumeo..
 
:sta::sta:jel neko već registrovo špediter tj,nekad bilo zaprezno vozilo mismo to preradili i sad vučemo za traktorom toje neki od 2 tone i piše dubrava dal to moze nekako dase registruje:sta:
 
:sta::sta:jel neko već registrovo špediter tj,nekad bilo zaprezno vozilo mismo to preradili i sad vučemo za traktorom toje neki od 2 tone i piše dubrava dal to moze nekako dase registruje:sta:
Dubrava prikolice je pravila (pravi) Radionica pri Kazneno Popravnom Zavodu Sremska Mitrovica i to u konkretno 2 tipa zaprežnih: od 1.5t i 1.8t...
Traktorske imaju raznih vrsta, kombinacija drvo-metal, metalne, nosivosti 2.3t 2.5t i 2.8t...
Znam pouzdano da u tom obliku konjski špediteri ne mogu da se registruju kao traktorske prikolice,mora drastično da se promeni izgled prikolice, skida se sedište i produžava sanduk, ručna kočnica se verovatno skida i radi se tzv. naletna na rudi,naravno, električna instalacija, zavesice, jbm li ga šta još, raspitivao sam se i ja da moju od 1.5t prevedem u traktorsku i registrujem, odustao sam, najbolje da pokušaš kao ručni rad, ali da izbrusiš broj šasije...
Ukucan je na spoljnjoj strani jedne od nosećih greda konstrukcije (one dve "šine")...
 
Sombor Spediter nemozes registrovati , " ni kao rucni rad " treba ti za rucni rad treba ti crta masinkog inzenjera + atest papir od varioca da taj covek radio ,itd .To nam rekli prosle godina u A.M.S.S. vec vazio ovaj novi zakon
 
OBAVEŠTENJE ZA ŽITELJE OPŠTINE PEĆINCIu Martu I Aprilu mesecu vršiće se tehnički pregled traktora ,traktorskih prikolica , kombajna i motokultivatora po selima naknadna obaveštenja o tačnom datumo biće istaknuta na oglasnim tablama u selimaa vršiće se i registracija vozila bez potpune dokumentacije uz izjavu sa dva svedoka28.02.2015 počinjemo u Dobrincima na centru sela ( veliki parking )za sve dodatne informacije 063 1205054 Novica
 
Da vam ispricam sta se desilo kod mene danas... u 08 me probudi saobracajna policija. Kazu da moraju da pogledaju traktor koji sam registrovao prosle godine,i da me upitaju par pitanja...Traktor je legalan,registrovan,svi papiri su uredu,ali ih zanima kako je i ko radio tehnicki pregled,ja im lepo objasnio i rekao kako je bilo, da su izasli ljudi na teren kod mene,a onda je krenulo pitanje sta su radili ti ljudi koji su nam vrsili teh pregled ( E TU JE CRV)...ako vam dolete saobracajci i upitaju ovo pitanje,recite da ste terali traktor na tehnicki,a ne da su vam dolazili kuci..Zato sto sam ja morao da dam izjavu,da potpisem,zato sto ta agencija nije radila po zakonu...
 
Kod nas registruju traktore po selima, bez ikakvih problema. Kočenje mere akcelerometrom a ovo ostalo vizuelno.
 
Da vam ispricam sta se desilo kod mene danas... u 08 me probudi saobracajna policija. Kazu da moraju da pogledaju traktor koji sam registrovao prosle godine,i da me upitaju par pitanja...Traktor je legalan,registrovan,svi papiri su uredu,ali ih zanima kako je i ko radio tehnicki pregled,ja im lepo objasnio i rekao kako je bilo, da su izasli ljudi na teren kod mene,a onda je krenulo pitanje sta su radili ti ljudi koji su nam vrsili teh pregled ( E TU JE CRV)...ako vam dolete saobracajci i upitaju ovo pitanje,recite da ste terali traktor na tehnicki,a ne da su vam dolazili kuci..Zato sto sam ja morao da dam izjavu,da potpisem,zato sto ta agencija nije radila po zakonu...
Delimicno si u pravu.Ja kombajn ne mogu da teram na valjke jer ne moze uci.Prosle godine kad sam ga registrovao rekli su mi da za vozila poljoprivredna teza od 6t(cini mi se ako ne gresim)izlaze na teren.Zamisli sad ja imam traktor od 200ks i treba da ga teram 70km do Pozarevca i nazad na tehnicki.To ne ide.
 
Bas zeznuto,kako da lazem kad ne znam na koji tehnicki sam ga vozio,jer oni iz grada dodju u selu nadju neki stocic u hladovini i uopste i ne vide traktor a kamoli akcelerometri i ti bakraci,jos mi i nove tablice mislim da me sleduje i polisa ali oni mi nju ne nude pa i ja cutim nisam lud sam da se nudim novcem,i tako udare samo datum u karton za 500.din,i dovidjenja a mislim da je to nepravilno sto cu videti kada me nekad zaustave.
 
Nazad
Vrh