Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Od 2005-te pa do danas puštali su registraciju na 2 svedoka 5-6x otprilike. Velika većina je to rešila do sada. Sada je tu nešto menjano u zakonu. Drugar ima prikolicu koju je kupio, a nisu napravili ugovor odmah taj dan, i to tako ostalo.... Imala je papire ima i tablicu. Podneo je zahtev i dokumentaciju što je trebalo za registraciju na 2 svedoka čim je počelo. Još uvek čeka da vidi da li će mu zahtev biti odobren (od strane mupa) za registraciju.... Uglavnom prikolica mora da bude u "fabričkom" stanju kako je izašla iz fabrike da bi uopšten mogla da prođe.... Ako kod njih u to nekom kako oni kažu "katalogu" ta prikolica ima stranice 80cm dubine onda mora biti 80cm.... Malo su ga ipak zategli sa tom registracijom, izgleda da baš nije tako kako pričaju.... Mora naravno da ima i broj šasije utisnut i jasno vidljiv kao i originalnu pločicu.... (pločice sa vašara što se sada prodaju ne puštaju na 2 svedoka)....
 
Nemogu da nadjem utisnut broj nikako,ako neko zna gde se nalazi na Kikindi?
Izanad zadnjeg desnog točka u šasiji je udaren gledano od nazad. A neke imaju i od napred u šasiji iznad rude.
Ja imam kikindu kiperku bez papira, al ne mogu da je registrujem, nema uopste vazdusnu instalaciju.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
To ti je bar lako. Za 100-130e imaš komplet instalacije od kikindi na vašarima (bure cilindri i ventil)
 
Pomoc kolege pokusavam registrovati prikolicu na dva svedoka,u mom vlastnistvu je 10 godina kupljena bez papira jer nikad nije registrovana.Sad me zbunjuju sa papirima prvo treba osoba na koga ce se registrovati da ima PG,danas mi kazu da dva svedoka i buduci vlasnik treba da budu priblizna godista proizvodnje prikolica.Kakva su vasa iskustva?
Po važećem pravilniku,treba ti izjava dva svedoka da je ono što se registruje kod tebe duže od 5 god i dokaz o prijavljenom gazdinstvu.To ko je koje godište je nebitna stvar.
 
Moj prijatelj kupio staru neku sasiju zamajevicu cisternu i sve remontovao i novo bure stavljeno i bili smo trojica kod notara da potpisemo izjavu, pa je registrovao bez problema

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sve sam pregledao i nema nista,samo na plocici.Lezim svaki da ispod nje i nista ,bolje da nadjem nesto drugo.Hvala ti
Mora biti jedino da nije neko odbrusio...
Od osovine pa do jedno 15cm prema napred. Tu negde mora biti. Samo žičanu četku na brusilicu i mora da se nađe... Nije jako udaren verovatno pa se zato teže nalazi.
 
Не мора бити укуцано у шасију.И код мене је само на плочици на шасији ништа нема а приколица купљена нова 88-ме.
 
Bas pre par sati bio sa vlasnikom jednog tehnickog i kaze mora instalacija da bude ispravna. Plocica uredna. Dva svedoka i ne mora gazdinstvo, dosta je list nepokretnosti da se poseduje poljoprivredno zemljiste. Druga prica je sto mnogi tehnicki izmisljaju zackoljice jer nece da kazu da nemaju uslove za tehnicke preglede za mehanizaciju tj nemaju poligon jer za poligon je od prosle godine potrebna propisana duzina i sirina. Placevi poskupeli pa nece da se zezaju sa tim.
 
Poslednja izmena:
Jel se slika poljo meh i traktori na teh pregledu, imam jedan traktor za registraciju sa nekim izmenama na njemu..?


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bas pre par sati bio sa vlasnikom jednog tehnickog i kaze mora instalacija da bude ispravna. Plocica uredna. Dva svedoka i ne mora gazdinstvo, dosta je list nepokretnosti da se poseduje poljoprivredno zemljiste. Druga prica je sto mnogi tehnicki izmisljaju zackoljice jer nece da kazu da nemaju uslove za tehnicke preglede za mehanizaciju tj nemaju poligon jer za poligon je od prosle godine potrebna propisana duzina i sirina. Placevi poskupeli pa nece da se zezaju sa tim.
Meni nisu dali prikolicu da registrujem jer nemam PG.Kažu može da se podnese zahtev pa da se pribavi dokumentacija,jer na svedoka može do 2024 kako rekoše,pa ko podnese zahtev onda može i nakon 2024.
 
Jel se slika poljo meh i traktori na teh pregledu, imam jedan traktor za registraciju sa nekim izmenama na njemu..?


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Slikaju se...ja sam registrovao u prošli petak...za 10-ak dana ću i prikolicu koja ja kupljena davno bez papira.Ima pločicu sa delimično vidljivim brojem i jedva nađen broj na šasiji...Uz overenu izjavu dva svedoka, osnovnu el. instalaciju (imam hidrauličnu, vazdušnu nemam,) i ove brojeve javiću kako sam prošao.
 
Nazad
Vrh