Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Je l upoznat neko tacno sa zakonom o registraciji traktora, imam jednu Rakovicu 60, treba da je registrujem, nema kabinu, kazu ovde moze do prvog a posle ne moze, ljudi jure da regustruju sve zivo, u zakonu pise da da posle prvog janura nece moci da se registruju traktori bez kabine ili rama od 1983 pa na dalje, ja sam to tako shvatio ali na tehnickom kazu ne moze ni jedan.Ne znam kako je u ostalom delu Srbije ali kod nas ima razlike i od agencije do agencije. Ja cu registrovati svakako ali nije mi jasno odradis tehnicki sada i to vazi godinu dana, sledece godine isti taj traktor koji ne moze posle prvog da prodje tehnicki, on mora da uradi ponovo tehnicki da bi bio ispravan za saobracaj, sto znaci da ce morati da ima ram ili kabinu ili nas neko jebe u zdav mozak.
 
Ljudi zaboravio sam da podignem saobraćajnu od prikolice u supu. Krajem jula sam dobio tablice i nalepnicu, a zaboravio sam da odem po saobraćajnu. Šta mislite da li će biti problema? Imam potvrdu o registraciji.
Bio sam danas po saobraćajnu, posle tačno 5 meseci. Jedva je pronašla. Ali bila je tamo, čekala me :)
 
ja isto nisam otisao da preuzmem za prikolicu a registrovao sam je na prolece

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Imam jedno pitanje a zbog komšije koji ima problem. Naime kupio je traktor ali je primetio da su loše uradili na saobraćajnoj broj šasije. Naime pogrešno stavili 0 umesto broja 6 koji označava god proizvodnje. Na pločici traktora lepo se vidi broj 6. Koja je procedura da se to ispravi? Traktor je iz okoline Vrbasa a on kod mene u Obrenovcu.
 
На технички преглед нек оде и нека им покаже. Они онда шаљу папире у МУП на исправку.
 
Otprilike
Tehnički 4-6000
Saobraćajna 1500
Tablice 4000
Nalepnica 1000
Polisa ~ 4000
+ provizija tehničkog ako oni završavaju sve u supu
 
Prilikom odjave saobraćajne rukom napišeš izjavu na parčetu papira da je tablica izgubljena tokom rada u ataru na nepoznatoj lokaciji, potpišeš i priložiš.
 
Ima li kakvih mogućnosti da se registruje IMT prikolica, nemam papire davno kupljena od vlasnika koji kaže da je nekad bila registrovana (Grocka, ako se dobro sećam)?
 
Kupio prikolocu sa urednim papirima a izgubljena tablica, koja je sad tu procedura?
Taj problem sam imao i ja pre par meseci.... Otpala tablica. Ako je tablica na tebi, samo izjava i potpis i ćao... Ali ako se tablica vodi na prodavca i on prodao bez tablice, e onda zajebavaju... prodavac mora da vija to, da je odjavi i daje izjavu u supu. Nećeš moći ti. Mene su tako zezali. Skoro da sam odustao.
 
Ja sam tako odjavio traktor kome je falila jedna tablica i koji nije bio na mom imenu.Izjava je napisana u vidu pune krivične i materijalne odgovornosti u ime vlasnika a sam vlasnik je odjavio i priložio izjavu.
 
Za traktor je ok zato što ima 2 tablice pa opet vratiš jednu kao dokaz da je to baš to.... Za prikolice počeli da prave problem u poslednje vreme.
 
Nazad
Vrh