Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Evo ovako je sto se tice registracije traktora uz dva svedoka, informacija iz druge ruke, Majka je zvala tehnicki pregled kod nas, moze uz dva svedoka, potrebno je da lice na koga se registruje traktor ima minimum 50 ari zemlju na njega da se vodi ili poljoprivredno gazdinstvo. Sve se kod njih zavrsava, ne treba Notar, za prikolice nije pitala
 
Da odem da registrujem druga STALJINA
Ko zna jel ikad registrovan?
51b1378a7f6134ce584c7ef0062708d1.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Питам највише због мењача. Рикверц на једном крају села а корисне брзине на другом крају. Лева нога, колено и потколеница вриште.
 
Ovde mi je riknuo krst na kardanu prednje vuče,ni prazan ni pun nema šanse da izađem jer zadnje gume nemaju trenje nikakvo a da su kontra okrenute gume druga priča...
Posle te intervencije sam i ja okrenuo prednje gume,i druga priča skroz...
 
Od mehanickih kvarova na Staljinu do sad
Hidro pumpa orginalna crkla
Pumpa volana
Semering kardana
Mislim da ce brzo razvodnik hidraulike imam nov PARKER spreman
Alnaser
To je sve za sad evo preko 3 godine u djubru obicno ja vozim u 98% slucajeva a ja sam stari masinjist sa dobrim zivcima
Radim obicno u sporim brzinama 3-5-R ne forsiram lamelu


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Pomoc kolege pokusavam registrovati prikolicu na dva svedoka,u mom vlastnistvu je 10 godina kupljena bez papira jer nikad nije registrovana.Sad me zbunjuju sa papirima prvo treba osoba na koga ce se registrovati da ima PG,danas mi kazu da dva svedoka i buduci vlasnik treba da budu priblizna godista proizvodnje prikolica.Kakva su vasa iskustva?
 
Zvuči malo smešno. Ja sam pre neki dan pitao za isti slučaj, imam jednu prikolicu koju moram da odradim na 2 svedoka. Rekli su mi da treba da je uslikam i pločicu sa brojevima. Sve ostalo oni srede i košta oko 10.000 dinara.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Danas sam bio da pitam ponovo,u subotu su pogledali rekli mi da otklonim sitne nedostatke i da oni sastave izjavu koju treba overiti kod notara.Namera mi je da nesto poklonim kcerci posto ona ima PG i krenem sa manjim vrednostima da ne mora posle mene da prevodi na sebe
 
Kad je ova tematika postala aktuelna ocekivao sam ovde dosta postova,verovao sam da ima dosta neresenih predmeta .Kako vreme protice sve manje razumem sta se ocekuje od nas.Koristim prikolicu 10 godina pa koristicu jos neko vreme ovakvu pa nek i propadne vrednost je par stotina evra .Tri puta mi godisnje treba pa izbegavacu prepreke na putu i dalje.
 
Meni traze prvo tehnicki za dva svedoka, a tehnicki nece da urade ako nema neku tablicu, onda kad uradim tehnicki, kazu a ipak je nekada bila registrovana… treba dokaz da nema drugih naslednika… ma sranje
 
Ima plocice na prikolici kupio sam neregistrovanu ,prikolica je kikinda iz 81 god.Vlasnici su pomrli ostavinska za prikolicu nije radjena jer nije ni fakticki postojala.I od kud ja da znam koje prvi vlasnik i da li je registrovana uopste nekad?
 
Nazad
Vrh